Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Okulary na miarę

06.06.2023 11:24:07

Podziel się

Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy codziennie jesteśmy narażeni na niebieskie światło emitowane przez ekrany smartfonów, komputerów, czy tabletów, warto zadbać o wzrok. Mowa tutaj nie tylko o okularach korekcyjnych, ale i słonecznych. W obu kwestiach warto zasięgnąć opinii optometrysty, który jak nikt inny na tym się zna.

STYLIZACJA OKULARÓW: Optic Cafe - Monika i Olaf Tabaczyńscy
ZDJĘCIA: Monika Matlak- Mizerkiewicz

Do sesji wykorzystano komplety odzieży z Strefa34
www.olaftabaczynski.com

[współpraca reklamowa]

Gabinety optometryczne to placówki pierwszego kontaktu do uprawnionego badania wzroku. Optometrysta zbada wzrok, wypisze receptę, dobierze soczewki, okulary, pryzmaty oraz zdiagnozuje wady wzroku.

Jedną z takich, fachowych placówek jest Optic Cafe. To właśnie tu, oprócz pomocy w doborze soczewek Monika i Olaf Tabaczyńscy pomogą dobrać oprawki do owalu twarzy, charakteru pracy i codzienności. To twórcy autorskiego programu Stylizacji Opraw Okularowych, a dodatkowo Olaf jest wykwalifikowanym optometrystą. Zajmują się kreowaniem wizerunku od 1996 roku, a od kilku miesięcy profilaktyką wzroku i badaniami optometrycznymi. Dziś zaprezentują okulary słoneczne, bez których nie wyobrażamy sobie lata.

Neonowy kolor okularów słonecznych Scotch&Soda to kwintesencja efektu WOW! Liliowo-fioletowy transparentny front uzupełniony jest grubymi szylkretowymi brązowo-niebieskim zausznikami. Całość stanowi futurystyczny styl z korzeniami z lat 70 ubiegłego wieku. Mieszanka kolorystyczna okularów będzie interesującą propozycją dla każdej kobiety, która chce zostać zauważona. Uzupełnieniem stylizacji okularów słonecznych może być minimalistyczny kombinezon w stonowanych kolorach. Kształt okularów najlepiej będzie prezentował się na twarzy trójkątnej, pięciokątnej i sześciokątnej.

Desingerskie w formie, kształcie i kolorach okulary słoneczne Albert I’mStein to czysta forma mody Dalekiego Wschodu zaprojektowana przez Koreańskiego projektanta. Estetyka okularów nadaje bardzo jednoznaczny kierunek silnej i zdecydowanej stylizacji. Wszystkie elementy okularów są niespotykane – począwszy od frontu, poprzez nanośnik i zauszniki. Unikatowa konstrukcja podporządkowana jest nurtowi uniseks, co czyni okulary jeszcze bardziej nośne. Okulary będą świetnie prezentować się wraz z minimalistycznymi stroje, jak i ekstrawaganckie. Ich moc jest jednoznaczna i niepodważalna.  

Czarno-biała kolorystyka okularów słonecznych Vermari to klasyka zamknięta w unikatowym designie. Klasyka tych okularów może być wykorzystana w wielu stylizacjach, począwszy od francuskiego szyku, a skończywszy na skandynawskim minimalizmie. I tym właśnie charakteryzuje się styl klasyczny. My połączyliśmy z miejskim stylem marynarskim. W kompozycji z apaszką uzyskaliśmy niebanalny kobiecy look.  

Nieszablonowość okularów słonecznych francuskiego projektanta Christiana Lacroix polega na oszałamiającym designie zauszników z napisem Lacroix i prostocie frontu z okrągłymi kółkami. Cieniowana niebiesko-brązowa soczewka słoneczna dodatkowo podkreśla indywidualność stylizacji. Całość tworzy lekkość i niezależny look. Te piękne okulary słoneczne możemy polecić dynamicznym kobietom, które poszukują nieszablonowych rozwiązań.

Niesamowity styl Glamour w bardzo kobiecych okularach słonecznych Scotch&Soda. Stylowo nawiązują do awiatorów, choć ich forma jest łagodniejsza. Złota delikatna matowa oprawa z barwnymi fioletowo-różowymi soczewkami słonecznymi nadaje lekkości i ekskluzywności naszej stylizacji. Okulary pięknie będą się komponować z casualowym, jak i biznesowym outfitem. Na pewno każda kobieta o subtelnej urodzie będzie w nich wyglądać olśniewająco.

Oprawka Valentino w jesienniej przygaszonej czerwieni z deseniem ciemnego szylkretu w zdecydowanym kształcie. Podwójna belka nanośnika daje dodatkową moc komunikatu. Kształt okularów najbardziej będzie pasował do sześciokątnej i pięciokątnej twarzy, szczególnie dla brunetek i kobiet o mocniejszej urodzie. Tak charakterystyczne okulary słoneczne polecamy do stylizacji miejskich, która bazuje w tym przypadku na biało-czarnych wzorach. Moc oddziaływania godna kobiety-petardy.