Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

OZE? Każdy może!

Podziel się

Nickel Development – pierwszym w Polsce deweloperem – partnerem generalnym kampanii społecznej „OZE? Każdy może!”

TEKST: Joanna Ellmann
ZDJĘCIA: Nickel Development
[współpraca reklamowa]

Budownictwo mieszkaniowe, od czasów starożytnych po współczesność, zawsze odzwierciedlało priorytety społeczne i technologiczne danej epoki.

Obecnie, w obliczu zmian klimatycznych i ekologicznych wyzwań, budownictwo mieszkaniowe przechodzi kolejną transformację. Dążenie do zrównoważonego rozwoju, zeroemisyjności i minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko stały się kluczowe.

Nickel Development od lat w praktyce stosuje zasady zrównoważonego budownictwa, wykorzystując w swoich inwestycjach ekologiczne rozwiązania i utrzymując na nich bioróżnorodność – co ma pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i mieszkańców. Naturalną konsekwencją takiej misji dewelopera jest poszukiwanie nowatorskich rozwiązań i kreowanie inicjatyw mających pozytywny wpływ nie tylko na ochronę klimatu, ale także na walkę z wykluczeniem energetycznym, które staje się jednym z najważniejszych wyzwań współczesności.
– Jest mi bardzo miło poinformować, że Nickel Development jest pierwszym w Polsce deweloperem, partnerem generalnym kampanii społecznej „OZE? Każdy może!”, która – po miesiącach przygotowań – swoją premierę miała podczas tegorocznej, wiosennej edycji Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu. Patronat honorowy nad kampanią objął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Prezydent Miasta Poznania, Pan Jacek Jaśkowiak. Pozostałymi partnerami generalnymi w Poznaniu są: InRes, Enea, MPK oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
Ta inicjatywa jest istotnym elementem naszej strategii promowania ekologicznych praktyk budowlanych i wspierania świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Dotychczas odnawialne źródła energii były dostępne dla właścicieli domów, którzy mogli na nich założyć instalację fotowoltaiczną. „OZE? Każdy może!” to rewolucja na polskim rynku, która daje taką możliwość również właścicielom mieszkań – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Nickel Development.

Co to oznacza w praktyce? Klienci Nickel Development mogą stać się wirtualnymi prosumentami, kupując udziały w farmie fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie daje możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii bez konieczności montażu instalacji na własnej nieruchomości. Umożliwia to monitorowanie produkcji energii i łatwą zmianę przypisania instalacji przy przeprowadzce. Energia jest rozliczana przez obecnego dostawcę, a rachunki są bilansowane z wyprodukowaną energią, co przynosi korzyści finansowe i ekologiczne.
Choć aspekty związane z wykluczeniem energetycznym oraz wirtualną prosumpcją stają się jednymi z najważniejszych wyzwań współczesności, opinia publiczna nadal nie ma wystarczającego dostępu do wiarygodnych i merytorycznych źródeł, z których mogłaby czerpać wiedzę dotyczącą tych tematów. Czas to zmienić. M.in. dlatego Nickel Development, jako partner generalny, aktywnie włączył się w kampanię informacyjną skupioną wokół akcji społeczno-edukacyjnej „OZE? Każdy może!”. W jej ramach, poza tradycyjnymi formami edukacji, np. pisanymi we współpracy z ekspertami artykułami, dostępnymi na stronie www.ozekazdymoze.pl, w przestrzeni publicznej wszystkich większych miast pojawiają się materiały informujące o tej pożytecznej kampanii.

Wkładem Nickel Development w kampanię jest m.in. antysmogowy mural, który ozdobił ścianę jednej z kamienic przy rondzie Śródka. Powstał on z inicjatywy Nickel Development oraz Vinci Art Gallery – przy wsparciu firmy InRes. Mural jest obrazem autorstwa Agnieszki Potrzebnickiej-Romanowicz. Popiersie dziewczyny otoczonej zielenią wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa i szeroko pojętej ekologii. Wykonano go przy użyciu farb fotokatalicznych, które mają zdolność usuwania szkodliwych substancji z powietrza i rozkładanie zanieczyszczeń na nieszkodliwe składniki. Dzięki tym właściwościom śródecki mural każdego dnia oczyszcza powietrze z mocą 160 drzew! Inicjatorzy powstania tego dzieła sztuki mają nadzieję, że zwróci on uwagę mieszkańców Poznania na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i skłoni ich do poszukiwania rozwiązań, które skutecznie przyczynią się do walki ze zmianami klimatycznymi. Mieszkańcy Poznania mogą również na ulicach swego miasta spotkać tramwaj z grafikami informującymi o tej kampanii oraz outdoor poświęcony tej tematyce.

Nickel Development zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w kampanii „OZE? Każdy może!” oraz do podejmowania działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.ozekazdymoze.pl