Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Pobiegną w Swarzędzu

02.08.2022 10:44:49

Podziel się

Bardzo płaska, a zatem szybka trasa, finisz na tartanowej nawierzchni Stadionu Miejskiego, mnóstwo nagród, gwarantowany doping – to tylko niektóre z wyróżników 9.Biegu 10 km Szpot Swarzędz. Impreza, po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, wraca do kalendarza biegaczek i biegaczy z całego kraju. Wraca i nie tylko z biegiem głównym, ale także z 2.Biegiem Rodzinnym. - To taka nasza wisienka na torcie – mówi Ireneusz Szpot, pomysłodawca obydwu imprez.

TEKST: Marek Wajer
ZDJĘCIA: Archiwum prywatne

Niedziela, 28 sierpnia 2022 roku – tę datę warto sobie wpisać do kalendarza i zapamiętać. To właśnie w ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji odbędą się te dwa biegi. Zapisy na stronie www.biegi.szpot.pl już trwają. Na liście startowej może się znaleźć  2 000 biegaczek i biegaczy w biegu na 10 km oraz 1 500 uczestników Biegu Rodzinnego. Warto także zdecydować się na udział w profesjonalnym treningu, który odbywa się w każdy piątek o godzinie 18.30 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

Pomaganie prze bieganie
Swarzędzkie biegi niemal od początku mają także swój mocny, pozasportowy akcent - pomoc dzieciom zmagającym się z chorobami nowotworowymi. W tym roku przygotowywana jest kolejna aukcja, z której cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc Joasi Tomaszewskiej, 9-letniej mieszkance Kobylnicy k/Swarzędza, od 4 lat zmagającej się z nowotworem o nazwie wyściółczak. Udział w aukcji, która zostanie przeprowadzona na scenie Amfiteatru w Swarzędzu, przy ul. Kosynierów 1 w niedzielę,  28 sierpnia około godziny 13.30, może wziąć każdy, bez względu na to, czy był uczestnikiem biegów, czy też kibicem.

Zapisujcie się już teraz
Atrakcji na mecie będzie naprawdę sporo, bo taka też jest tradycja swarzędzkich imprez biegowych. O licznych nagrodach i szczegółach poinformujemy później. Teraz najważniejszym jest, by zapisać się do udziału i ze spokojną głową móc się przygotować do startu. Firma Szpot – organizator oraz Miasto i Gmina Swarzędz i Stowarzyszenie Razem Ponad Granicami – współorganizatorzy – zapraszają