Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Pociąg POLREGIO na Paradzie Parowozów

Podziel się

W jeden z najgorętszych weekendów tego lata w Wolsztynie odbyło się wielkie święto kolejowe. Po trzech latach przerwy na wolsztyńskie szlaki powróciła legendarna Parada Parowozów a wraz z tłumem turystów do parowozowni pojechał pociąg specjalny największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce.

TEKST I ZDJĘCIA: materiały organizatora
[współpraca reklamowa]

Zloty lokomotyw organizowane są w Wolsztynie od 1991 roku i za każdym razem przyciągają tysiące turystów oraz miłośników kolejnictwa ze wszystkich zakątków świata. Podczas wydarzenia Wolsztyn staje się "światową stolicą pary". Wraz ze sporą grupą turystów do Wolsztyna został odprawiony specjalny pociąg POLREGIO na Paradę, który na trasie Poznań - Wolsztyn - Poznań przewiózł ponad 500 osób! Była to niezwykła okazja, ponieważ składy POLREGIO nie kursują na co dzień na tej trasie.

Klik i w drogę!

Historyczny, piętrowy skład, który przewoził podróżnych, został uzupełniony wagonem barowym z dostępnym bufetem. Bilety na skład w promocyjnych cenach dostępne były w wygodnej, mobilnej aplikacji sprzedażowej POLREGIO. - Wystarczył klik i wszyscy zainteresowani wyruszyli w drogę! – tłumaczy Justyna Grzesik, rzecznik prasowy POLREGIO S.A. Wielkopolski Zakład w Poznaniu - O funkcjonalności aplikacji POLREGIO mogli przekonać się nie tylko pasażerowie pociągu specjalnego, ale wszyscy odwiedzający strefę promocyjną w barwach największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce. – dodaje.

Podczas spotkania z kolejarzami można było ze szczegółami poznać mapę sieci kolejowej obsługiwanej przez czerwono-pomarańczowe pociągi, a nawet zdobyć imienne 3-dniowe lub tygodniowe bilety na podróże kolejami regionalnymi po całej Polsce.

Kolejowy świat pełen atrakcji

Możliwość zwiedzania pociągu, czy zrobienia zdjęć z lokomotywą to dla uczestników pikniku kolejowego ogromna atrakcja. W strefie promocyjnej przez cały dzień odbywały się wspólne gry i zabawy przeznaczone zarówno dla małych jak i dla dużych podróżników. Największą uwagę gości przyciągała makieta kolejowa z piętrowym składem wagonowym w barwach POLREGIO w skali 1:87.  Dzieci, które bardzo kochają pociągi wychodziły spod czerwonych namiotów z własnymi, kolorowymi tatuażami. - Mimo bardzo wysokich temperatur i nieustającego przez cały dzień upału w Wolsztynie zgodnie z tradycją życie toczyło się właściwym torem. – podsumowuje rzecznik Justyna Grzesik.

To ważne wydarzenie w kolejowym świecie więc na imprezę przyjechał zarząd spółki POLREGIO: prezes Adam Pawlik oraz wiceprezes Marcel Klinowski.
- Misją Spółki POLREGIO jest odpowiadanie na wzmożone potoki podróżnych tam, gdzie jest to wyjątkowo potrzebne, a tak liczne zainteresowanie imprezami kolejowymi w naszym kraju to dla kolejarzy powód do dumy. Gratulujemy organizatorom możliwości kontynuacji wspaniałej tradycji jaką jest wolsztyńska parowozjada - podsumował prezes zarządu POLREGIO S.A. Adam Pawlik w rozmowach z lokalnymi mediami.