Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Powiat poznański przyciąga jak magnes. 25 lat samorządu [GALERIA ZDJĘĆ]

31.01.2024 10:03:42

Podziel się

Powiat ma szczęście do ludzi i przyciąga ich jak magnes – między innymi o tym można było się przekonać podczas koncertu „25 lat razem”. W jego trakcie wręczono tytuły „Osobowości 25-lecia”, a także tradycyjne Nagrody Starosty Poznańskiego za miniony rok.

TEKST: Katarzyna Wozińska-Gracz
ZDJĘCIA: Materiały Starostwa Powiatowego w Poznaniu
[Współpraca reklamowa]

 

– Te 25 lat to ważna część mojego życia i mojej drogi samorządowej. To był też czas wytężonej pracy, ponieważ zaczynaliśmy praktycznie od zera – wspominał podczas koncertu Jan Grabkowski, starosta poznański. – Przez ćwierć wieku przybyło w powiecie ponad 200 tysięcy mieszkańców. To pokazuje, że ludzie chcą tutaj mieszkać i inwestować. W tym czasie  wydaliśmy setki milionów złotych na infrastrukturę, oświatę, drogi, bezpieczeństwo czy  politykę zdrowotną.

Podczas gali, która odbyła się w sali Ziemi na MTP, przyznane zostały tytuły „Osobowości 25-lecia. Otrzymali je m.in. najbliżsi współpracownicy Jana Grabkowskiego,  Renata Ciurlik oraz Tomasz Łubiński. Ta pierwsza od 1999 roku pełni funkcję skarbnika powiatu. Jest osobą o ogromnej wiedzy, która stoi na straży finansów oraz dobra publicznego. Z kolei wicestarosta Tomasz Łubiński jest odpowiedzialny za edukację, gospodarkę przestrzenną, inwestycje i remonty, drogi publiczne oraz pozyskiwanie środków z funduszy europejskich. Prawdziwy tytan pracy, pomysłodawca wielu projektów przyczyniających się do rozwoju powiatu.

„Osobowościami 25-lecia” zostały też Anna Cichocka-Majchrzak, ceniony pedagog, organizatorka wielu wydarzeń o charakterze edukacyjno-społecznym, a na co dzień wicedyrektorka ZS nr 1 w Swarzędzu.

W gronie laureatów ćwierćwiecza znaleźli się także Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań,  Andrzej Horbik, promotor kultury polskiej i tradycji regionu, od trzech dekad pracujący jako kierownik muzyczny zespołu „Wiwaty” z Pobiedzisk oraz Robert Taciak, trener UKS Jedynka Kórnik, który od lat z powodzeniem szlifuje kolarskie talenty.  W trakcie gali przyznano również tradycyjne Nagrody Starosty Poznańskiego. W kategorii inicjatywy obywatelskie wyróżnienie trafiło do Anny Drajer, założycielki Fundacji „Pora na nas”, która świadczy usługi rehabilitacyjno-terapeutyczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na terenie powiatu. W kategorii organizacje pozarządowe statuetka trafiła do Powiatowego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W naszym regionie obecnie funkcjonuje 68 jednostek OSP, z czego 32 znajduje się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Z kolei Andrzej Arentowski, założyciel firmy Cybina ze Swarzędza, odebrał nagrodę w kategorii przedsiębiorczość.

Dla laureatów oraz licznie zebranych gości wystąpili zdolni artyści związani z powiatem poznańskim, a wśród nich m.in.: Łukasz Kuropaczewski, Michał Gajda, Julia Mróz czy Leon Olek.