Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

PRALNIA KIERZKOWSKI

13.10.2020 14:47:22

Podziel się

Tego, że klient musi być zawsze zadowolony, nauczył Go tata i dziadek. Pralnia Kierzkowski działa w Swarzędzu od 60 lat i jest jedną z pierwszych pralni w Polsce oferujących usługi czyszczenia odzieży z dowozem do klienta. Jakub Kierzkowskiprzyznaje, że zawsze w firmie szukają rozwiązania nawet dla najbardziej wymagającego zlecenia. Dzisiaj, przy zachowaniu najwyższych standardów, obsługują klientów prywatnych oraz firmy, które cenią sobie jakość wykonywanych prac, indywidualne podejście i dużą elastyczność.

TEKST: Klaudyna Bogurska-Matys

Pralnia Kierzkowski znajduje się w kamienicy na swarzędzkim rynku, a jej szyld przykuwa spojrzenia przechodniów, wyróżniając się na tle innych. Stojąc w dopracowanych w każdym szczególe wnętrzach, aż trudno sobie wyobrazić te wszystkie tony pranych i czyszczonych ubrań. Wszystko się ze sobą doskonale komponuje, ważny jest tutaj każdy detal. – Jestem urodzoną estetką i uwielbiam swoją pracę nad wystrojem pralni, przygotowaniem witryny i drobiazgów, które doceniają nasi klienci – opowiada Julia Kierzkowska. To Ona dba o to, by wszystko wyglądało ładnie i estetycznie, zajmuje się także promocją firmy w Internecie. Doskonale uzupełniają się z mężem, który od dziecka obserwował pracowników w pralni, poznawał każdy aspekt rodzinnego biznesu i skupiał się na pracy, by zawsze była wykonana jak najlepiej.

DAJEMY KLIENTOM ROZWIĄZANIE

Zawodu uczył się od taty, który przekazał Mu całą wiedzę i podzielił się swoim doświadczeniem. – To nasza rodzinna tradycja, że przykładamy się do swojej pracy, angażujemy się w każdy przypadek
i zawsze zajmujemy się naszymi klientami, tak by czuli się dobrze. Teraz Jakub Kierzkowski łączy rodzinne doświadczeniei wpajane wartości z nowoczesnością. Także ekologia jest dla Niego ważna i dlatego ciągle poszukuje rozwiązań najlepszych dla środowiska. Niezbitym dowodem na to, że środowisko naturalne jest dla Niego ważne, była decyzja o posadzeniu 600 drzew z okazji 60. rocznicy działalności firmy rodzinnej.

STAŁY SKŁAD

W Pralni Kierzkowski jest stały skład pracowników, którzy z firmą są związani od ponad 20 lat. Jedyne zmiany, które zachodziły w zespole, to zatrudnienia na nowe stanowiska pracy. Pracownicy to skarb tego miejsca. Ich bogate doświadczenie, lata praktyki to nieoceniona wartość tego miejsca. – Cieszy mnie to, że pracują ze mną ludzie, których zatrudniał jeszcze mój tata – mówi właściciel. – To najlepszy dowód na to, że jest im tutaj dobrze.

ZAUFAŁO JUŻ 800 FIRM

Ostatnio Jakub Kierzkowski podliczył, że pralnia obsługuje ponad 800 firm. Usługi w zakresie prania odzieży roboczej są coraz bardziej popularne i sprawdzają się w wielu branżach. Na stałe współpracuje także z kilkudziesięcioma instytucjami. Klientów indywidualnych nie jest wstanie policzyć. – To dla nas ogromna satysfakcja, że od 60 lat wracają do nas kolejne pokolenia mieszkańców Swarzędza i okolic– mówi Jakub Kierzkowski. – Cieszy nas także to, że nowe firmy z najodleglejszych okolic Poznania doceniają jakość naszych usług– dodaje. Kilkaset metrów kwadratowych pralni, która ciągnie się jeszcze na podwórzu kamienicy, mieści wszystkie pralki, magle i urządzenia pozwalające poradzić sobie z każdym zleceniem, którego podejmują się pracownicy Pralni Kierzkowski. – Obsługujemy firmy praktycznie z każdej branży, m.in. placówki medyczne, zakłady mechaniczne, warsztaty i serwisy, gdzie pracownicy mają kontakt z różnymi zabrudzeniami – wymienia właściciel. Od pokoleń domeną Pralni Kierzkowski jest dawanie klientom gotowego rozwiązania i do dzisiaj jest to ich najważniejsze motto. Jubileusz 60-lecia firmy najlepiej świadczy o tym, że klienci doceniają usługi i wracają oraz polecają to wyjątkowe miejsce in­nym mieszkańcom Swarzędza, Poznania, a nawet miejsco­wości oddalonych o ponad 100 km.

 

PRALNIA Kierzkowski
ul.Rynek 25, Swarzędz
880 880 882
biuro@mojapralnia.pl
WWW.MOJAPRALNIA.PL