Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Prosto z Ławicy na egzotyczną plażę

18.08.2021 12:33:30

Podziel się

Choć nic na to nie wskazywało, to egzotyczne wakacje okazały się prawdziwym hitem sezonu 2020/21. Tysiące Polaków szukało wytchnienia i ucieczki od dnia codziennego właśnie na plażach oddalonych o tysiące kilometrów od domu. Dla tych wszystkich, którzy kochają dalekie podróże, mamy wspaniałą widomość. Jeszcze w tym roku, w listopadzie i grudniu, polecimy Dreamlinerem bezpośrednio z Poznania do Meksyku, na Kubę i Dominikanę. To jednak nie koniec niespodzianek. Prawdopodobnie po Bożym Narodzeniu, gdy ustabilizuje się sytuacja epidemiologiczna w Tajlandii, polecimy i do tego kraju z poznańskiej Ławicy. Już można planować ucieczkę jesienią i zimą z Polski.

TEKST: Klaudyna Bogurska-Matys  ZDJĘCIA: UNSPLASH 

Na takie informacje czekali nie tylko mieszkańcy Poznania, ale tak naprawdę mieszkańcy zachodniej Polski, którzy od lat sprawdzali ofertę… berlińskiego lotniska. Dzisiaj mogą przeglądać bogatą ofertę poznańskiej Ławicy. Wielu z nas czuje się bezpieczniej, kiedy rozpoczyna podróż z Polski. Po prostu raźniej. – Taka oferta jest odpowiedzią na nasze wieczne narzekania – śmieje się Katarzyna Piskulska, mieszkanka Poznania. – Rozpoczynanie podróży z Berlina czy innych dalekich miast Polski, wiązało się z uciążliwą i kosztowną podróżą. Często musieliśmy z mężem dodatkowo rezerwować hotel, by następnego dnia zdążyć na poranny lot – dodaje turystka. Takich głosów jest więcej. Podobnie jak optymistycznych reakcji na nową ofertę. – Dzięki położeniu poznańskiego portu i bardzo dobrej infrastrukturze drogowej oraz kolejowej, będzie to także wygodne miejsce do wakacyjnego startu dla mieszkańców zachodniej Polski. Okres głębokiego kryzysu w branży lotniczej, a tym samym na lotniskach regionalnych, spowodowanego pandemią COVID-19, wbrew pesymizmowi, lecz przy otwarciu krajów, a dalej operatorów na nowe kierunki, wytworzył na sezon 2021 wiele nowych możliwości, których właśnie jesteśmy beneficjentami. Teraz na wyciągnięcie ręki są plaże Meksyku, Kuby i Dominikany oraz azjatycka kultura w Tajlandii. Wygodę podróży podkreśla lot szerokokadłubowym samolotem Boeing 787 Dreamliner. Ogłoszone przez Rainbow destynacje na sezon 2021 są ukoronowaniem oferty roku 2021 i tym samym najbogatszej w historii Ławicy siatki połączeń z Poznania. Pełna oferta jest już w sprzedaży. – Teraz już wszystko w rękach planujących wakacje – powiedział Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Poznań Airport.

Wielu turystów szukało ciekawych i egzotycznych kierunków z Poznania. Najnowsza oferta jest spełnieniem ich marzeń. – Dalekie destynacje stały się prawdziwym hitem tegorocznego wypoczynku – mówi Maciej Szczechura z Rainbow Tours. – Dlatego na kolejny sezon egzotyczny, o który klienci już pytają, postanowiliśmy rozszerzyć operacje realizowane Dreamlinerami. Będziemy latać Boeingiem 787 na Dominikanę, Kubę, do Meksyku i Tajlandii również z Poznania. Dzięki temu mieszkańcy Polski zachodniej będą mogli bezpośrednio i wygodnie polecieć na dalekie wakacje – dodał Szczechura.

Na urzekającą pięknymi długimi plażami Dominikanę klienci Rainbow polecą co tydzień bezpośrednio ze stolicy Wielkopolski. Poza wyjazdami wypoczynkowymi do znanych i lubianych hoteli, takich jak Playa Bachata czy Senator Puerto Plata, w ofercie znajduje się też impreza objazdowa „Karaibska ślicznotka”, na której można poznać Dominikanę z jej największymi atrakcjami. Kuba to ucieczka od codzienności i relaks w cieniu palm. Dla ciekawych świata, to szansa na niezwykłą podróż do miejsc, w których czas zatrzymał się w latach 50. Magiczna Hawana, kolonialny Trynidad, rewolucyjny półwysep Zapata – pozwalają na poznanie wyjątkowej historii tego kraju. Varadero to idealne miejsce na wypoczynek. A w Meksyku – Cancun i Riviera Maya oferują dziesiątki hoteli we wszystkich standardach. Mezoamerykańska rafa koralowa, imponujące zabytki prekolumbijskie, doskonałe jedzenie – to wizytówki regionu. Jak pokazał miniony sezon, Meksyk to świetna propozycja dla rodzin. Tajlandia to kraina uśmiechu, w której każdy turysta czuje się jak długo oczekiwany gość. Największą popularnością w Rainbow cieszą się od lat wycieczki objazdowe po Tajlandii i Indochinach, w tym najbardziej znane: „Baśniowa Tajlandia” i „Tajlandia – Kambodża – Wietnam”. Obie dostępne są również w wersji deluxe.