Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Przedsiębiorco, szukasz idealnego księgowego – wykształć go sobie sam!

16.03.2020 15:00:00

Podziel się

Członkowie Wspierający Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce to elitarne grono 118 podmiotów. Należą do niego nie tylko biura rachunkowe czy firmy audytorsko-doradcze. Oferta kierowana przez Stowarzyszenie do przedsiębiorstw przyciągnęła takie marki, jak Hochland, Rockwool czy Żabka.

TEKST: Mariusz Noworyta

Co daje status Członka Wspierającego Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce?

Oddział Wielkopolski w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce jest jedną z największych organizacji edukujących w zakresie finansów i rachunkowości. W samym 2019 roku przeszkolił łącznie ponad 11 tys. osób – to zdecydowanie więcej niż liczba absolwentów poznańskich uczelni wyższych kończących co roku kierunki związane z finansami i rachunkowością. W skali kraju – Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest jednym z najstarszych podmiotów kształcących księgowych. Mając 113 lat, ustępuje dorobkiem i tradycją tylko najstarszym uniwersytetom.

Status Członka Wspierającego, zgodnie ze statutem Stowarzyszenia, daje wszystkim pracownikom posiadającej go firmy lub instytucji możliwość korzystania z pełnej oferty statutowej – zarezerwowanej tylko dla osób, które indywidualnie wstąpiły do Stowarzyszenia jako Członkowie Zwyczajni i opłacają składki. Co więcej – każdemu z tych pracowników przysługują zniżki na szkolenia – takie same, jak dla Członków Zwyczajnych.

Przepustka do najnowszej wiedzy

Rabat na szkolenia to najbardziej widoczna z korzyści przysługujących Członkom Wspierającym i najłatwiejsza do przeliczenia. Jednak tym, co doceniają najbardziej jest dostęp do specjalistycznej wiedzy, którą Oddział Wielkopolski w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dzieli się regularnie w ramach aktywności statutowych, zarezerwowanych tylko dla Członków, które szczegółowo obejmują:

Odczyty – Wbrew tradycyjnej nazwie, są to nowoczesne, spotkania w formie prelekcji połączonej z dyskusją na najbardziej aktualne i palące tematy związane z pracą księgowych i zarządzających finansami przedsiębiorstw lub innych jednostek; odbywają się przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Konsultacje – Oddział Wielkopolski w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce zapewnia Członkom bezpłatny dostęp do regularnie odbywających się dla nich konsultacji, w czasie których można rozwiązać swoje problemy napotkane przy wykonywaniu obowiązków. Konsultacje te prowadzą członkowie Stowarzyszenia, praktycy, profesjonaliści, często biegli rewidenci oraz doradcy podatkowi. Stowarzyszenie organizując konsultacje dla swoich członków współpracuje merytorycznie z szerokim gronem firm oraz instytucji, obejmującym także państwowe urzędy, w tym ZUS i Krajową Administrację Skarbową oraz samorządy branżowe.

Konferencje branżowe – Przynajmniej dwa razy w roku Oddział Wielkopolski w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce organizuje konferencje obejmujące swoim zakresem szerszy zakres tematyczny. Ostatnia, jesienna konferencja dotyczyła cyfryzacji wymiany danych między jednostkami a administracją skarbową. Wśród prelegentów znaleźli się zarówno przedstawiciele czołowych firm doradczo-audytorskich, jak również dostawców rozwiązań związanych z digitalizacją biznesu oraz urzędnicy z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Noworoczne spotkania dla Członków Wspierających – Jedyne w swoim rodzaju spotkania, stwarzające nie tylko okazję do networkingu, ale również dostarczające bardzo konkretnej wiedzy, z obszaru nowych przepisów, które weszły w życie od początku danego roku. Nie sposób samodzielnie prześledzić przepisy i ich interpretacje, dlatego zespół Stowarzyszenia Księgowych w Polsce czuwa nad tym, aby wiedza o nowym prawie dotarła do księgowych w jak najbardziej przystępnej formie – w samym poznańskim oddziale jest to ponad 100 wykładowców, a jedna osoba z tego grona przedstawia wybrany temat Członkom Wspierającym na ekskluzywnej zamkniętej prelekcji. W tym roku dotyczyła ona zawiłości związanych m.in. z Centralnym Rejestrem Beneficjentów Rzeczywistych.

Szkolenia zamknięte – Członkowie Wspierający mają wyjątkową możliwość zaprojektowania we współpracy z ekspertami Stowarzyszenia – unikalnego, dopasowanego do własnych potrzeb szkolenia dla dowolnego grona pracowników. Takie szkolenia to świetne narzędzie do motywacji pracowników. Wykorzystując ten atut w komunikacji do kandydatów, mogą one stać się elementem strategii employer brandingu.

Wpływ na ofertę szkoleniową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – Dzięki przynależności do grona Członków Wspierających przedsiębiorcy mają możliwość współtworzyć zawartość programową szkoleń i kursów organizowanych przez Stowarzyszenie – a tym samym dostosowywać je do własnych potrzeb – czyli pośrednio – kształcić takich księgowych, na jakich im zależy.

 

Zbigniew Żurek – Przewodniczący Rady Pracodawców przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Wiceprezes Business Centre Club: Rada Pracodawców jest pomostem między dwoma środowiskami i pomaga tworzyć program szkoleniowy Stowarzyszenia. Pracodawcy traktują certyfikaty wydawane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jako rękojmię jakości pracy osób, które się nimi legitymują, a my dbamy o to, aby ich umiejętności odzwierciedlały aktualne potrzeby przedsiębiorców zatrudniających księgowych. Rada Pracodawców opiniuje programy kształcenia księgowych w ramach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Opinie te powodują, że tematyka szkoleń staje się maksymalnie użyteczna dla pracodawców.

Mariusz Bławat – Prezes Zarządu w firmie Graffiti.ERP S.A., będącej Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce: Współpracujemy z Oddziałem Wielkopolskim w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce już od 20 lat i regularnie korzystamy z naszego statusu Członka Wspierającego. Wysoko cenimy sobie nie tylko najwyższy poziom merytoryczny szkoleń, ale także trwałość i bezpieczeństwo współpracy – mając za partnera organizację o ponad 100-letniej tradycji można być spokojnym o to, że będzie to relacja długofalowa. Uczestniczymy w szkoleniach i odczytach – zarówno w charakterze słuchaczy, jak i prelegentów, a dzięki naszemu zaangażowaniu mieliśmy też okazję prezentować nasze usługi podczas wybranych wydarzeń dla Członków Stowarzyszenia. Warto podkreślić również rozległą sieć kontaktów, jakie przez tak długi czas zgromadziło Stowarzyszenie – dzięki jego pomocy udawało nam się dotrzeć do rozmaitych osób.

Leszek Lewandowicz – Sekretarz Zarządu Głównego i Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce: Jesteśmy nastawieni na współpracę z przedsiębiorcami i wsłuchujemy się pilnie w ich potrzeby. Mamy w sobie gotowość do stworzenia kolejnych rozwiązań, które będą wspierać przedsiębiorców i zapraszamy do przekazywania sugestii jak jeszcze możemy pomóc, a przede wszystkim zachęcamy do skorzystania z aktualnej, bogatej oferty działań statutowych, która – biorąc pod uwagę symboliczny koszt dołączenia – z pewnością będzie dużą wartością dla Członka Wspierającego.

Jak dołączyć do grona Członków Wspierających? To proste. Wystarczy przeczytać instrukcję oraz wypełnić zgodnie z nią formularz, który dostępny jest na stronie internetowej pod poniższym adresem:

 

https://www.skwp.poznan.pl/stowarzyszenie/informacje-dla-czlonkow-stowarzyszenia