Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

#Razem dla medyków

01.12.2020 12:47:52

Podziel się

Rekordową liczbę 30 000 posiłków dla walczących z epidemią koronawirusa medyków ufundowały firmy biorące udział w świątecznej akcji Grupy MTP. Na tym jednak nie koniec, swoją cegiełkę wsparcia dla służb medycznych może przekazać każdy!

TEKST: Zuzanna Mojska

ZDJĘCIE: Piotr Jasiczek

W tym trudnym czasie życzliwe gesty mają wielką moc. Dowiodło tego blisko 50 przedsiębiorstw, które – odpowiadając na apel Grupy MTP – okazały solidarność z medykami wykupując powierzchnię reklamową na fasadzie Holu Wschodniego Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pozyskane w ten sposób środki wystarczą na ufundowanie 30 tys. pełnowartościowych posiłków, które otrzyma personel medyczny zaangażowany w walkę z Covid-19. - Akcja przerosła nasze oczekiwania i cieszy nas to bardzo. Wspaniale, że mimo kryzysu wiele firm pamięta o tych, którzy walczą na pierwszej linii frontu i ich wspiera – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Firmy, które wsparły akcję #RazemDlaMedyków, to: Adboard, Agrobex, Amica, Biofarm, Budimex, C&C Partners, Doppelt Tokyo Sushi, DRE, Ela–compil, EWPA, Fabryka Mebli Biurowych Maro, FoodSoft, Gacek – Hurtownia owoców i warzyw, Galmet, Good Taste, Herbapol Poznań, Hochtief Polska, Hoya, Inea, IT.Integro, ITA, Jakon, Kabat, Karlik, Komplet Polska, Kuhn, Laboprint, Lidl Polska, Lumen, Medikol Healthcare, Nordzucker Polska, ProSecurity Polska, Saga Brokers, Schattdecor, Seiko, Siba Polska, SolarSpot, Stary Browar, Symbioza.IT-LST-NET, TDC Polska, TEB Edukacja, Technika Spawalnicza, Termoton – Owczary, Terravita, Veolia, Volkswagen Group Polska, W2 oraz Wood Mizer.

Zawieszony paragon

To międzynarodowa idea polegająca na zakupie i przekazaniu posiłku potrzebującym. W dobie pandemii ten prosty gest stanowi ważną formę wsparcia lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego, który 24 godziny na dobę, na pierwszej linii frontu, walczy o zdrowie i życie pacjentów.

Każdy może dołożyć swoją cegiełkę i włączyć się do akcji zakupując dowolną liczbę zawieszonych paragonów. Wystarczy wejść na stronę www.zamow.garden–city.pl/ i z dostępnego menu wybrać pozycję Zawieszony paragon. Koszt jednego dwudaniowego posiłku, który przekażemy medykom, to 18 zł.