Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Rekordowe Muzeum Narodowe

16.01.2024 09:34:17

Podziel się

W ubiegłym roku oddziały Muzeum Narodowego odwiedziło ponad 400 tysięcy zwiedzających, w tym roku będzie i prawdopodobnie ponad pół miliona. To absolutny rekord!

TEKST I ZDJĘCIA: Elżbieta Podolska

W poznańskim ratuszu odbyło się spotkanie, na którym dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu, Tomasz Łęcki wraz ze współpracownikami podsumowali ubiegły rok, jednocześnie  ujawniając, co przygotowali dla zwiedzających na rok 2024.

Trwają remonty, zmiany wystaw stałych, udało się też zakupić, ale też wypożyczyć nowe dzieła. W tym roku aż 22 miliony złotych zostaną przeznaczone na inwestycje, a trwają starania o kolejne 90 milionów na dalszy remont ratusza i dwóch kamienic muzealnych na Starym Rynku.
Przygotowano wystawy, spotkania, specjalne zwiedzania. W sumie kilkaset imprez małych i wielkich.
Od stycznia czekają na naszych widzów liczne wydarzenia związane z kolekcją sztuki europejskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu. To jedyna kolekcja w Polsce, w którym spotykają się obrazy takich artystów jak Claude Monet, Sofonisba Anguissola czy Francisco de Zurbarán.
Od 19 do 23 stycznia Muzeum obchodzi rocznicę przekazania Muzeum Narodowemu w Poznaniu sreber Funduszu Obrony Narodowej i zaprasza do zwiedzenia wystawy „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. Silva rerum”. Przewidziana jest promocja na album towarzyszący wystawie oraz upominek do zakupu.
Bardzo ważnym punktem  będzie otwarcie Ratusza – Muzeum Poznania  1 marca. Dla zwiedzających udostępnione zostaną gotyckie podziemia i parter. Podziemia zostaną pokazane po raz pierwszy od ponad 25 lat.

O kolejnych planach dowiecie się z Sukcesu po poznańsku.