Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Rozpocznij naukową przygodę!

01.10.2020 12:40:23

Podziel się

Ile kalorii jest w diecie sportowca? Dlaczego złość jest nam potrzebna? Czy człowiek może stopić wszystkie lodowce? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w scenariuszach lekcji Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zapraszamy nauczycieli klas 1-3 i 4-8 do udziału w jednym z 19 bezpłatnych projektów edukacyjnych w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Rekrutacja rozpoczęła się 26 sierpnia 2020 i potrwa do 29 kwietnia 2021.

Uniwersytet Dzieci w Klasie to program Fundacji Uniwersytet Dzieci, stworzony z myślą o nauczycielach i uczniach szkół podstawowych z całej Polski. Naszą misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualny dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać. Tylko w minionym roku szkolnym w naszych projektach wzięło udział ponad 8 tys. nauczycieli, co przekłada się na ok. 154 tys. dzieci, które uczestniczyły w naszych lekcjach!

Co to jest projekt edukacyjny?

  • Cykl 8 lekcji  powiązanych ze sobą tematycznie, bazujących na scenariuszach z naszego serwisu www.wklasie.uniwersytetdzieci.pl/, które nauczyciel realizuje w swojej klasie.
  • Gotowe scenariusze lekcji, filmy oraz materiały edukacyjne do wykorzystania w trakcie zajęć.
  • Scenariusze oparte na autorskiej Metodzie Pytań i Doświadczeń, dzięki której dzieci rozwijają kreatywność i rozbudzają swoją ciekawość.

Projekty dla klas 1-3 dotyczą różnorodnych dziedzin: matematyki, przyrody, nowych technologii czy muzyki. Ich wspólną cechą jest przekazywanie wiedzy poprzez doświadczenia i  samodzielne dochodzenie do wniosków. To również trening kompetencji społecznych: pracy zespołowej, komunikacji czy wystąpień przed publicznością.

Projekty dla klas 4-8 to z kolei pomysł na ciekawe godziny wychowawcze. Pozwalają one rozwijać przedsiębiorczość, nauczyć się pracować metodą projektową czy kształtować postawę obywatelską. To również okazja, by przyjrzeć się własnym emocjom.

Jakie dodatkowe korzyści daje udział w projekcie?

  • możliwość udziału w konferencji online dla nauczycieli “Inspiruję do nauki i rozwoju”, organizowanej przez Fundację Uniwersytet Dzieci - 16-17 października 2020
  • możliwość udziału klasy w wykładzie w najbliższym mieście akademickim wiosną 2021
  • materiały online, wspierające realizację projektów
  • strefa wiedzy dla nauczyciela: artykuły, wykłady online, narzędzia edukacyjne

Jak się zapisać do projektu? Więcej informacji na stronie: https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/projekty