Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Rozstępy

09.03.2020 12:00:00

Podziel się

Wspólnie z Instytutem Zdrowia i Urody Salamandra realizujemy projekt „Droga do piękna”, w którym pokazujemy nowoczesne metody walki z problemami skórnymi. Rozstępy to nieestetyczne, pręgowane zmiany w strukturze skóry, które są źródłem kompleksów u wielu kobiet i mężczyzn. Na szczęście w Instytucie Salamandra w Poznaniu można profesjonalnie i kompleksowo osiągnąć wspaniały efekt poprawy kondycji i wyglądu skóry.

ROZMAWIA: Klaudyna Bogurska-Matys

Dlaczego pojawiają się na naszym ciele rozstępy?

Katarzyna Jezierska: Należy powiedzieć, że nie ma czynników zewnętrznych, które wywołują pojawianie się rozstępów, ale odpowiednia dieta, nawilżanie skóry i kontrola poziomu hormonów w organizmie, mają ogromne znaczenie w profilaktyce powstawania rozstępów. Rozstępy powstają na skutek rozciągnięcia się skóry w wyniku szybkiego przybrania na wadze, zmian kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, a także w trakcie ciąży i budowania masy mięśniowej. Do pojawiania się rozstępów przyczynia się dystrofia włókien kolagenowych, które nie są odpowiednio sprężyste. Duży wpływ na pojawianie się rozstępów mają zmiany hormonalne. Rozstępy najczęściej występują na piersiach, brzuchu, pośladkach, udach i ramionach. Skóra ulega nadmiernemu rozciągnięciu, a produkcja włókien kolagenowych jest niewystarczająca oraz ulega osłabieniu w wyniku którego zaczyna „pękać”. Osłabienie włókien kolagenowych może wystąpić już u nastolatków w okresie dojrzewania, jak i osób starszych.

Na zdjęciu można podziwiać efekty uzyskane dzięki zabiegom w Instytucie Salamandra. Tylko pieprzyki zdradzają, że jest to ta sama klientka. Efekt jest naprawdę imponujący.

Klientka – u której efekty zabiegów przeprowadzonych w Instytucie Salamandra w Poznaniu można podziwiać na załączonych zdjęciach – ma 21 lat, a rozstępy na jej ciele zaczęły pojawiać się już w okresie dojrzewania. Im szybciej zareagujemy na zachodzące zmiany skóry, tym lepszy będzie efekt zabiegów. Jak widać w przypadku pani, która miała rozstępy już od wielu lat, udało się uzyskać wspaniały efekt już po czterech zabiegach mikronakłuć urządzeniem Intraject.

Ile zabiegów trzeba przeprowadzić, żeby uporać się z rozstępami?

Podczas pierwszej konsultacji musimy ocenić stan rozstępów oraz przeprowadzić szczegółowy wywiad. Kiedy wykluczymy przeciwskazania zdrowotne, wówczas planujemy serię zabiegów. Poprawa faktury skóry, to jeden z pierwszych efektów, który zauważają nasze klientki. Często już po pierwszym zabiegu zanika efekt nieprzyjemnej „tarki” – rozstępy stają się płytsze. Zabieg urządzeniem Intraject, bo o nim mowa, daje możliwość synergicznego działania fali radiowej oraz nakłuć, co daje efekt zagęszczenia skóry poprzez mechaniczną i termiczną stymulację kolagenu. W trakcie takiego zabiegu tworzą się mikroskrzepy bogate w czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy regeneracji skóry. Natomiast proces elektroporacji pozwala na dostarczenie składników aktywnych bezpośrednio do komórki. Efektem zabiegu jest ujędrnienie, zagęszczenie skóry oraz znaczna redukcja rozstępów. Na zakończenie kuracji możemy zastosować jeszcze laser frakcyjny Er-Yag 2940 nm, którym wykonujemy głęboki, termiczny peeling wygładzający i poprawiający koloryt skóry. To jedno z największych osiągnięć techniki laserowej w ostatnich latach w dziedzinie medycyny i kosmetologii estetycznej.

Kiedy można zacząć stosować zabiegi?

Jeśli tylko pozwala nam stan zdrowia można zacząć działać. Tak jak już powiedziałam – im szybciej przeprowadzimy serię zabiegów, tym lepiej dla nas. Walczyć z rozstępami możemy niezależnie od pory roku, jednak obszar skóry poddany zabiegowi wymaga odpowiedniej pielęgnacji i ochrony przeciwsłonecznej.

Czy wiek ma wpływ na efekty, które można osiągnąć podczas zabiegów?

Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna. Mamy jednak doświadczenie z bardzo szerokim wachlarzem klientek i potrafimy pomóc każdemu. Oczywiście ważne jest także zdrowie klientki, leki jakie przyjmuje na stałe. To wszystko ustalamy i sprawdzamy podczas pierwszej konsultacji.

Czy ten zabieg jest bolesny?

Każdy z nas ma inny próg bólu i jest to kwestia bardzo indywidualna. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem zabiegu stosujemy miejscowe znieczulenie. Nakładamy specjalny krem, który pozwala zmniejszyć do minimum dyskomfort klientki. Kosmetolog opracowuje tylko te miejsca, w których powinny zostać wykonane nakłucia, dzięki czemu można wykluczyć działanie w miejscach, które nie zostały znieczulone. To daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu naszym klientkom.

 

KATARZYNA JEZIERSKA

Kosmetolog Instytutu Salamandra. Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.