Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Rusz się z miejsca i poszukaj inspiracji w doświadczeniach

02.02.2023 11:18:28

Podziel się

Zawieszasz wzrok na ekranie komputera i analizujesz wciąż te same rozwiązania. Bierzesz udział w spotkaniach, których przebieg i treść łatwo przewidzieć. Jesteś świadkiem zaskakująco podobnych sytuacji. Utykasz na tych samych wnioskach. Masz wrażenie zmęczenia i wyczerpania. Brzmi znajomo? A to dopiero początek nowego roku – zapewne pełnego nowych i ambitnych celów biznesowych.

TEKST: Anna Nowotna - Nadziejko

Pierwszy kwartał to dla wielu firm faza budowania nowych ścieżek pod kolejne wyzwania. To kluczowy moment w biznesie, kiedy to z jednej strony kusi wizja udeptywania znanych i lubianych dróg, z drugiej pojawia się potrzeba, by sięgnąć po świeże pomysły i narzędzia, które utorują bardziej intratny szlak. Aby jednak zdobyć się na odwagę sięgnięcia po „nowe”, trzeba spojrzeć na wszystko z zupełnie innej perspektywy. Pojawia się konieczność resetu głowy i restartu serca, które w chwili odpoczynku podpowiada najlepsze rozwiązania! Tak tworzą się najlepsze idee i przełomowe wizje biznesowe. Tak pracują najlepsi z najlepszych, choćby Jeff Bezos, Jeff Kowalsky czy Mark Zuckerberg. Zmieniają raczkujące koncepcje w biznesowe perełki, wywracają do góry nogami całe branże i ostatecznie zmieniają świat!

Doświadczenia najlepszym paliwem kreatywności
Mówi się, że podróże kształcą. Ci, którzy sięgają po najnowsze narzędzia pobudzania kreatywności – takie jak Incentive Travel – wiedzą doskonale, że podróże przestały służyć wyłącznie pozyskiwaniu wiedzy dotyczącej miejsca, ludzi i zwyczajów. Czysto geograficzno-historyczna nauka dotycząca podróżowania już dawno temu ustąpiła miejsca nowym wartościom. Dzisiaj, ruszając się zza biurka i sali konferencyjnej, zyskujemy znacznie więcej – niecodzienne inspiracje („Ooo, tego jeszcze nie widzieliśmy!”), świeżą perspektywę („Czyli można na to spojrzeć jeszcze z tej strony?!”) i motywację do zmiany („Skoro oni tak mogli, to dlaczego nie my?!”).

Integracja, czyli jakość, nie ilość relacji
Jak często tworzysz w swoim w biznesie okazję do integracji? Czy Twoi partnerzy lub współpracownicy znają Ciebie i Twoje potrzeby na tyle dobrze, by wskazywać sprzyjające opcje i podpowiadać korzystne rozwiązania? Czy kiedykolwiek stworzyłeś okazję, by Twoje relacje biznesowe weszły na inny, bardziej świadomy poziom i zaczęły Ci służyć w praktyce? Zwykle integracje odbywają się w warunkach, które tylko pozornie „zbliżają do siebie”. Tymczasem nie dzieje się nic poza kurtuazyjną wymianą zdań i dyplomatycznym uśmiechem. Z doświadczenia wiemy, że prawdziwa, czyli budująca naturalną więź, integracja odbywa się poprzez wspólne doświadczanie. Podróż w ciekawe miejsce i spotkanie w nowych okolicznościach pozwala na pogłębianie relacji i zbudowanie zaufania. Jeśli takiej podróży towarzyszy czysta intencja poznania siebie nawzajem i umocnienia więzi biznesowej, integracja w podróży staje się cennym wydarzeniem, które wprowadza nową jakość relacji.

Rozmawiamy, nie mówimy
Dobrze zorganizowany wyjazd motywacyjny pozwala na czerpanie pełnymi garściami z obecności w jednymi miejscu i przestrzeni. Unikamy monologów, zaczynamy rozmawiać. Poznajemy swoje prawdziwe potrzeby i dowiadujemy się, z czego one wynikają. Poznajemy je nie tylko od strony ekranowych, papierowych czy też ustnych deklaracji, ale też od strony historii, które za nimi stoją. Zaczynamy utożsamiać się z opowieściami, przez co łatwiej przychodzi nam chęć szukania dla nich właściwych rozwiązań. Na bazie szczerych rozmów uruchamiamy najlepszy potencjał twórczy. Przychodzi sam, mimowolnie i bez wysiłku. Między lampką słodkiego porto na Santa Maria a nurkowaniem z rekinami na Malediwach czy odkrywając piękno Azorów. Właśnie w tak niecodziennych okolicznościach może wytyczyć się wiele inspirujących opowieści, które staną się źródłem późniejszych inicjatyw biznesowych.

Nie stój w miejscu, rusz drogą rozwoju
Podróżowanie biznesowe zyskuje nowy i bardziej świadomy wymiar. I słusznie! W drodze, poza miejscem pracy, w towarzystwie partnerów lub współpracowników, tworzy się niecodzienna okoliczność dla wspólnych doświadczeń. Jak ją wykorzystać? Nie musisz się o to martwić! Z przyjemnością podpowiemy, co należy zrobić, by podróż przyniosła moc wrażeń i pomysłów. Tak, by po powrocie z ochotą wkroczyć na nową ścieżkę, która pozwoli rozwinąć skrzydła i zrealizować cele.