Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Specjaliści od zdrowego snu

Podziel się

Posiadają 20 salonów w Polsce i wciąż otwierają kolejne. Klienci cenią ich za fachowe podejście i profesjonalne doradztwo przy wyborze idealnego materaca. Poznańską markę Senpo założyli Jakub Włodarczyk i Jego wspólnik – Seweryn Kuchta. Obaj wiedzą, jak ważnym aspektem życia każdego z nas jest zdrowy i dobry sen. Doradcy w salonach odbywają regularnie szkolenia, w tym z fizjoterapeutami. Stali się dzięki temu jednymi z najlepszych specjalistów w branży, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Tak wyspecjalizowany zespół pomoże klientowi dobrać nie tylko idealny materac i łóżko, ale i wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIE: Sławomir Brandt

Jakub Włodarczyk: Firmę założyłem wraz ze wspólnikiem w 2010 roku. Jesteśmy poznańską marką, a nazwa naszej firmy – Senpo – to skrót od Sen i PO, czyli Poznań. Już wcześniej pracowaliśmy w branży i wiemy, jak ważny jest dobrze dobrany materac.

Co Was wyróżnia?
Już od otwarcia naszego pierwszego salonu stawiamy na spójną estetykę, która wyróżnia się niespotykanym nigdzie dotąd poziomem. Nasze uporządkowane przestrzenie ekspozycyjne służą do jak najlepszego przedstawienia oferowanego przez nas asortymentu. Przekraczając progi naszych salonów, klienci poczują, że wkroczyli do wyjątkowego miejsca. Miejsca, w którym sen jest wręcz celebrowany. Miejsca, w którym już po pierwszych słowach doradców, klienci wiedzą, że mają styczność z profesjonalnymi pasjonatami. To z pewnością nas wyróżnia: wygląd naszych salonów, wiedza naszych doradców i jakość świadczonych usług mają dla nas ogromne znaczenie. Wszystko po to, aby spełniać marzenia klientów o zdrowym i dobrym śnie.

Jak ważna jest w Waszej branży relacja z klientem?
Najważniejsza. Podczas rozmowy z klientem stawiamy na to, aby dokładnie określić jego potrzeby. Traktujemy klienta jak przyjaciela, któremu chcemy pomóc kupić jak najlepszy i jak najlepiej dopasowany produkt. Słuchamy swoich klientów, bo nie chodzi tylko o to, żeby spełnić ich oczekiwania, ale i o to, żeby mieć pewność, że będą w pełni zadowoleni z zakupu. Tak więc budowanie relacji ma kluczową rolę w funkcjonowaniu naszych salonów. Zadowolony klient, to osoba, która nie tylko z chęcią nas poleci dalej, ale również wróci do nas za jakiś czas.

Pewnie dlatego klientów Wam nie brakuje.
To prawda, klientów nam nie brakuje. Przyciąga ich do nas jakość i prestiżowe marki. Przychodzą do nas świadome osoby, mające konkretne wymagania. Ci klienci szukają najwyższej jakości łóżek i materacy, które mają służyć przez długie lata. W związku z rosnącą liczbą klientów i coraz większym zainteresowaniem naszym asortymentem, stale zwiększamy liczbę naszych salonów, aby móc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. W zeszłym roku otworzyliśmy pięć salonów, w tym miesiącu mamy podpisane już trzy umowy najmu kolejnych powierzchni, które planujemy otworzyć do końca lata.

Jesteście specjalistami od snu?
Tak, zdecydowanie i z pełną świadomością. Potwierdzeniem tych słów jest nasza własna linia materacy Senpo. Każdy z tych produktów powstał pod okiem naszych najlepszych specjalistów i jest bardzo dokładnie przemyślanym wyrobem. Jeśli ktoś pyta nas o materac, mówimy: Tempur i Senpo, bo nie ma nic lepszego.

Dlaczego materace Senpo?
Bo znamy swoje produkty i wiemy, że zostały wytworzone przy użyciu najnowocześniejszych technologii i wiedzy medycznej. Nasza kolekcja zawiera wiele produktów o statusie wyrobu medycznego. Są one produkowane w specjalnych warunkach z zachowaniem wysokich norm jakości i bezpieczeństwa. Również fazy testowe są przeprowadzane w bardzo rygorystycznych warunkach symulujących wieloletnie użytkowanie.

Jak wygląda taki test?
Gotowy materac testujemy w specjalistycznej komorze testowej, badającej wszystkie parametry i kluczowe aspekty produktu związane z jego ergonomią, higieną i właściwościami termicznymi. Badamy również wpływ nacisku i odporność mechaniczną użytych materiałów.

Dlaczego ten komfort jest tak ważny?
W obecnych czasach żyjemy szybko i intensywnie. Dla utrzymania organizmu w zdrowiu i dobrej kondycji niezbędny jest efektywny sen. Człowiek powinien spać minimum siedem godzin dziennie, aby organizm miał czas się zregenerować. Wysypiając się, nabierzemy sił na cały dzień. Jeśli mamy w domu łóżko dopasowane do naszych potrzeb, po przespanej nocy nie będziemy narzekać na bóle kręgosłupa i mięśni. Do tego oczywiście trzeba dobrać odpowiedni materac i poduszkę.

Jak go dobrać?
Przede wszystkim z pomocą specjalisty. Dlatego warto zgłosić się do nas o pomoc. Nasi sprzedawcy są doskonałymi doradcami, ciągle podnoszącymi swoje kwalifikacje szkoląc się pod okiem fizjoterapeutów. Aby dobrać materac w odpowiedni sposób, należy posiadać szeroką wiedzę nie tylko produktową, ale i związaną z anatomią ludzkiego ciała. Dzięki temu nasi doradcy są w stanie dobrać klientowi najlepszy materac dostosowany do jego indywidualnych potrzeb.

Czy każda osoba potrzebuje innego materaca?
Oczywiście, to są kwestie bardzo indywidualne. Nasi klienci, jeśli tylko będą chcieli, mogą przespać u nas całą noc! Jest taka możliwość. Aby dobrze dobrać materac, trzeba się na nim położyć, sprawdzić czy jest wygodny. Po łóżko najlepiej przyjść rano, kiedy jesteśmy wypoczęci, a nie kiedy po całym dniu jesteśmy zmęczeni i senni. Wtedy nasza ocena i odczucia nie są obiektywne. Ubolewam nad tym, że ludzie przychodzący po materac, wstydzą się na nim położyć. Warto się przełamać i zaufać pracownikowi salonu. Dbamy o higienę materaca, o jego czystość, odświeżanie, dlatego śmiało można się kłaść.

Czy wysokość łóżka ma znaczenie?
Z medycznego punktu widzenia wyższe łóżko jest lepszą opcją ze względu na mniejsze obciążenie stawów kolanowych i biodrowych podczas wstawania. Najlepiej jeśli wysokość łóżka oscyluje w granicach od 45 do 60 cm w zależności od wzrostu użytkownika.

Jeśli mają Państwo pytania lub szukają łóżka na miarę, zapraszamy do salonów Senpo. Nasi fachowcy odpowiednio o Was zadbają.

Salony Senpo w Poznaniu:

Giant Meble
ul. Krzywoustego 68
e-mail: poznan@senpo.pl
tel: 531-636-272

Galeria Polskie Meble
Aleje Solidarności 34
e-mail: polskiemeble@senpo.pl
tel: 531-636-275

Galeria Wnętrz
ul. Obornicka 337
e-mail: obornicka@senpo.pl
tel: 575-900-696