Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Specjalista na wyciągnięcie ręki

16.07.2023 12:46:22

Podziel się

Problem z umówieniem się do specjalisty? Nie w CERTUS Centrum Medycznym nr 1 przy ulicy Marcelińskiej 90. Tu pacjenci mogą liczyć na pakiety medyczne, które umożliwiają wykonanie kompleksowych badań krwi, USG, EKG. Mają dostęp do lekarzy POZ, a także do pediatry dziecięcego w ramach umowy z NFZ. To jednak nie wszystko. W placówce czekają lekarze: ginekolog, laryngolog, urolog, neurolog i chirurg plastyk, którzy również realizują usługi w ramach kontraktu z NFZ. Centrum zarządza Małgorzata Janicka, która za cel postawiła sobie zapewnienie holistycznej opieki pacjentom. I to się udaje.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: bonderphotography

Czym wyróżniacie się na tle innych placówek medycznych?
Na pewno tym, że działamy kompleksowo, zapewniając holistyczną opiekę naszym pacjentom. Przyjmują u nas zarówno lekarze pierwszego kontaktu, pediatrzy, ale kiedy zachodzi potrzeba skorzystania z usług komercyjnych, mamy dostęp do specjalistów. Dodatkowo, jeśli pacjent będzie potrzebował opieki szpitalnej lub zostanie skierowany na zabieg, zapewniamy taką w naszym szpitalu PL Certus przy ulicy Grunwaldzkiej. Dzięki temu mamy możliwość szerokiej diagnostyki i kompleksowej opieki.

To miejsce, przy ulicy Marcelińskiej, w którym obecnie się znajdujemy, to nowa placówka, prawda?
I tak, i nie. W tej lokalizacji istniejemy od 4 października 2021 roku. Ta siedziba jest konsekwencją rozwoju naszej placówki, która znajdowała się przy ulicy Dąbrowskiego. Dzięki temu, w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach mamy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia pediatrę i internistę oraz dodatkowo opiekę specjalistyczną i usługi komercyjne.

Dlaczego to miejsce?
Jest bardzo dobrze skomunikowane, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Mamy bezpłatny parking dla pacjentów. Cały obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka spełnia wszelkie standardy medyczne, ma przestronną recepcję, ładnie zaaranżowane piętra, windę. Najmłodszych pacjentów otaczamy opieką w ramach kontraktu z NFZ, jak i usług prywatnych. Specjalnie dla nich zaaranżowaliśmy kącik zabaw, w którym mogą pobawić się przed wizytą. Chcemy, aby to miejsce było dla nich przyjazne i miłe. Oferujemy także szczepienia, bilanse, a więc wszystkie usługi, które są wykonywane w ramach opieki pediatrycznej.

Są jeszcze miejsca do lekarza rodzinnego i pediatry?
Oczywiście! Opieka pediatryczna powstała nie tylko dlatego, żeby uzupełnić zakres naszych usług, ale także dlatego, że widzimy zapotrzebowanie na tego typu usługi. Proszę spojrzeć, ile mieszkań buduje się w okolicy. Jest ogromna potrzeba dostępu do lekarza pierwszego kontaktu i my to naszym pacjentom zapewniamy. Cały czas dokontraktowujemy kolejnych lekarzy, dzięki temu dostęp do specjalistów jest możliwy nawet w tym samym dniu.

A jeśli chodzi o opiekę prywatną?
Cały czas rozwijamy naszą ofertę. Zatrudniamy nowych lekarzy. Chcemy spełnić oczekiwania naszych pacjentów i na bieżąco reagować na zapotrzebowanie. Chciałabym rozwinąć w naszym Centrum Medycznym nr 1 zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz rehabilitacji. Mamy też punkt pobrań czynny w godzinach 7.00-11.00. W Centrum Medycznym nr 1 pracuje wykwalifikowany personel, który oferuje jakość obsługi. Prywatna przychodnia Certus posiada nowoczesne wyposażenie medyczne oraz funkcjonuje w taki sposób, aby każdemu pacjentowi zapewnić indywidualną, kompleksową opiekę.

www.certus.med.pl/pl/