Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Spotkanie profesonalistów [GALERIA ZDJĘC]

02.04.2024 12:29:48

Podziel się

Za nami unikalne w skali kraju spotkanie przedstawicieli trzech zawodów skupionych wokół podatków i rachunkowości. Biegli rewidenci, doradcy podatkowi i księgowi zastanawiali się nad przyszłością opodatkowania przedsiębiorców i nadzoru nad sprawozdaniami finansowymi.

TEKST: Remigiusz Pytlik, przewodniczący zarządu Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
[współpraca reklamowa]

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, ceniony znawca prawa podatkowego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kamil Jesionowski, prezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, oraz Barbara Misterska-Dragan, sprawująca tę funkcję w poprzedniej kadencji, wprowadzili uczestników konferencji do dyskusji nad kondycją samorządu zawodowego biegłych rewidentów. Nad tym, jak powinien wyglądać Krajowy System eFaktur, dyskutowali doradcy podatkowi Beata Szlachetka, Leszek Lewandowicz, Bogdan Zatorski oraz biegły rewident Mikołaj Trzeciak. Temat ten był dla uczestników konferencji szczególnie istotny ze względu na trwające w tym czasie ministerialne konsultacje tego systemu. Choć obowiązkowy KSeF został odroczony, nie milkną kontrowersje co do jego funkcjonalności oraz możliwych problemów w jego stosowaniu w praktyce obrotu gospodarczego.

Nad kształtem zawodu biegłego rewidenta oraz rolą samorządu zawodowego audytorów dyskutowali dr Maciej Zieliński oraz biegli rewidenci Krzysztof Blimel, Łukasz Motała i Dawid Napierała. Trzeci panel poświęcony był problematyce podatków dochodowych. Nad tym, jak naprawić polskie podatki, dyskutowali doradcy podatkowi Izabela Leśniewska, dr Mikołaj Kondej, Przemysław Jakub Hinc oraz Remigiusz Pytlik. W spotkaniu uczestniczyło ponad stu profesjonalistów reprezentujących zawody związane z podatkami i rachunkowością. W gościnnych pomieszczeniach Concordia Design mieli oni sposobność do dyskusji nad najbardziej istotnymi zagadnieniami zawodowymi.

Wydarzenie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników. Planowane jest organizowanie takich spotkań co roku. Ideą organizatorów jest zapewnienie w Wielkopolsce przestrzeni do wymiany poglądów wśród profesjonalistów zajmujących się podatkami, rachunkowością i badaniem sprawozdań finansowych. W obliczu zapowiadanych zmian w tych dziedzinach wspólny głos tych trzech zawodów wydaje się szczególnie potrzebny.