Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Sprezentuj sobie czas

03.12.2021 14:09:33

Podziel się

Dzięki nim można się wyciszyć, odzyskać blask, kilka lat, a także stracić zbędne centymetry i na pewno poprawić sobie nastrój. Jak mówi Monika Mańkowska, kosmetolog i menedżer Maraga Strefa SPA przy ulicy Mateckiego w Poznaniu, to miejsce, które działa nie tylko na ciało, ale również na duszę. Klienci lubią tam wracać i korzystać z całej gamy usług i zabiegów, dzięki którym lepiej się czują i lepiej wyglądają.

Rozmowa: ANNA SKOCZEK

Zdjęcie: SŁAWOMIR BRANDT

O ile lat jesteście w stanie cofnąć czas?

Efekt relaksu i wyciszenia jest widoczny od razu. Dzisiaj ważne jest to, żeby znaleźć czas, wydobyć trochę tego zdrowego egoizmu i zrobić coś tylko dla siebie. Poza zabiegami na twarz i ciało proponujemy też zadbanie o odpowiednią oprawę oczu, która często daje właśnie efekt wow. Można u nas wykonać profesjonalny makijaż, makijaż permanentny, hennę, ale też przedłużyć rzęsy, czy zrobić ich lifting.

To daje natychmiastowy efekt, podobnie jak część zabiegów, które macie w ofercie…

W okresie świątecznym i sylwestrowym ogromną popularnością cieszą się tak zwane zabiegi bankietowe. Niezmiennie naszym hitem jest rozświetlający zabieg z kwasem ferulowym, a od roku popularnością cieszy się również dotleniający skórę Geneo. Przed wielkim wyjściem można wykonać termolifting Zaffiro, który wykorzystuje działanie podczerwieni do skracania włókien kolagenowych. Skóra zaraz po zabiegu jest odmłodzona i napięta, ale na finalny efekt musimy poczekać 4–8 tygodni.

Co pomaga szybko odzyskać blask?

Doskonałym pomysłem jest zabieg z 30% witaminą C z marki Image Skincare®. To topowy zabieg przed wszystkimi wyjściami. Po nim skóra jest pięknie nawilżona i rozświetlona, a na twarzy rewelacyjnie trzyma się makijaż. To ukochany zabieg wszystkich panien młodych.

To doskonała prewencja. A co jeśli kosmetyki nie będą w stanie odjąć nam lat?

W swojej ofercie mamy również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. I proszę mi wierzyć, jedno drugiego nie wyklucza, tylko doskonale się uzupełniają.

Działają Państwo w tym miejscu już 9 lat. Czy przez ten czas zauważyliście, że zmienia się podejście klientów w kwestii dbania o siebie? Czy coraz bardziej lubimy się rozpieszczać?

Tak. To jest bardzo widoczne. Pokazał nam to też czas pandemii. Po pierwszym lockdownie nasze klientki wracały małymi kroczkami, po drugim przeżywaliśmy już prawdziwy szturm. Musieliśmy wręcz wydłużać godziny pracy. Pojawili się u nas wtedy nie tylko stali klienci, mieliśmy też sporo nowych, którzy trafiali do Maragi z polecenia. Cieszymy się, że klienci chcą się nami odrobinę podzielić.

Kim są Wasi klienci?

To dosłownie wszyscy. Przyjeżdżają z różnych stron miasta, również spoza Poznania. Nasz najmłodszy klient ma 10 lat, a najstarsza klientka ma ponad dziewięćdziesiąt. Odwiedzają nas zarówno panie, jak i panowie.

Panowie muszą się u Was dobrze czuć.

Pewnie jest tak dlatego, że właścicielem Maraga strefa SPA jest mężczyzna i ten pierwiastek męski staramy się zaznaczyć.

Z jakich zabiegów korzystają najchętniej?

Głównie z masaży, a coraz częściej korzystają też z zabiegów na twarz. Staramy się, żeby były one takie, jak lubią. Niezbyt długie, bezbolesne, przyjemne, ale i skuteczne. Oprócz tego panowie lubią maszyny modelujące sylwetkę, dbają również o dłonie. Co ciekawe, wielu mężczyzn trafia do nas ze względu na opinie innych panów, które można znaleźć w Internecie. Pojawiają się u nas również dlatego, że wysłała ich partnerka lub otrzymali bon upominkowy.

Idealny pomysł na prezent…

To prezent, który daje chwile relaksu, a dziś ten czas jest bezcenny. Zbieranie doświadczeń i sprawianie sobie przyjemności zostaje w nas na dłużej. Bony można kupić na wybrany zabieg lub na dowolną kwotę. Wtedy osoba obdarowana wybiera zabieg dopasowany do jej indywidualnych potrzeb, w czym profesjonalnie doradzają nasi kosmetolodzy.

 Jakie zabiegi są najbardziej popularne o tej porze roku?

To idealny czas na pielęgnację twarzy. Mamy mniejsze nasłonecznienie, poza tym po lecie skóra wymaga odświeżenia i działania antyoksydacyjnego, popularne są więc zabiegi złuszczające na bazie kwasów. Często wykonujemy teraz mezoterapię mikroigłową, która stymuluje i zagęszcza strukturę skóry powodując efekt wygładzenia i liftingu. No i oczywiście zima to ten czas, w którym zaczynamy przygotowania do kolejnej wiosny…

O czym warto już teraz pomyśleć?

Na przykład o depilacji laserowej. Żeby osiągnąć pożądany efekt do lata, to ostatni moment na to, żeby rozpocząć serię. Zima to idealny czas, aby zadbać o swoje ciało. Nic nie ukoi tak przesuszonej i podrażnionej skóry niż odżywczy masaż ciepłymi olejami poprzedzony peelingiem. Polecamy również zabiegi modelujące sylwetkę, np. antycellulitową Endelmologię LPG®, ujędrniający Eat™SkinShock czy wyszczuplający okolice brzucha Vanquish®.

Ale Maraga to nie tylko kosmetyka…

Tak, nasi klienci korzystają także z usług Pracowni Fryzur Furora, naszej młodszej siostry działającej od 2014 r.

 

MARAGA STREFA SPA
ul. Teofila Mateckiego 22/124
60-689 Poznań
www.maraga.pl

Przeczytaj w e-wydaniu: