Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

ST_ART Piątkowo – sztuka wysmakowanego życia

02.11.2021 09:56:24

Podziel się

Żyjemy coraz bardziej świadomie i wobec życia mamy konkretne wymagania. Chcemy utrzymywać dobrą kondycję, mieć fascynującą pracę, szukamy ekscytujących hobby, podróżujemy w nieoczywistych kierunkach, wreszcie – oczekujemy, aby nasz dom był miejscem szczególnym: oazą relaksu, przytulną przestrzenią, komfortową strefą pracy, krainą well being. Jest to możliwe.

 

Tekst: Agnieszka Jaworska-Goździewska
Zdjęcia: Nickel Development Sp. z o.o.

Esencja miejskiego życia to kontrasty, witalność i światło. To nas inspirowało przy tworzeniu ST_ART Piątkowo. Pracownia Architektoniczna Arche Plan Tomasz Szmyt zaprojektowała 16-kondygnacyjny budynek, wpisujący się w zastany krajobraz Piątkowa, ale nadający mu nowego, świeżego oblicza. W rozwiniętą infrastrukturę i dojrzałą roślinność dzielnicy tchnęliśmy nowoczesność. Stworzyliśmy odważną bryłę, a śmiałe detale uczyniły budynek świeżym i nowatorskim. Wysokie okna oraz przeszkolone klatki schodowe nadały mu lekkości, a do mieszkań wprowadziły powietrze i światło.

Sztuka we wnętrzach

Projektując części wspólne świadomie dobieraliśmy elementy, które nie tylko dekorują, ale także współtworzą aranżację. Klasyczne materiały oraz minimalistyczne linie części wspólnych ubraliśmy w bezkompromisową sztukę współczesną. Wnętrza budynku będą opowiadać inspirującą historię pełnego energii Piątkowa. W strefach wejściowych obu klatek schodowych zostaną wyeksponowane obrazy Noriakiego – nowoczesna interpretacja pełnego młodej energii Piątkowa. Na piętrach, w nieoczywistych miejscach, pojawi się Watcher – lokalny patriota i obywatel świata w jednym, podróżnik o silnej osobowości, którego wszyscy możemy oglądać w wielu miejscach Poznania. Sztuka pojawi się także w klatce B, gdzie na piętrach od pierwszego do dziesiątego zawisną ekspresyjne i dynamiczne obrazy Grzegorza Gruzy, który w swojej twórczości umiejętnie łączy realizm z abstrakcją.

Sztuką jest rozpocząć w życiu nowy etap

Wybór także jest sztuką. Precyzyjne określenie własnych potrzeb i konsekwencja w szukaniu odpowiedniej oferty to właściwy kierunek, by otrzymać dokładnie to, czego się potrzebuje. Atutów mieszkań w inwestycji ST_ART Piątkowo jest wiele. We wszystkich lokalach wydzieliliśmy miejsce na szafę przy drzwiach wejściowych oraz w sypialni. W mieszkaniach zaprojektowaliśmy wysokie okna, dzięki czemu w pomieszczeniach jest więcej naturalnego światła. Są one ponadto trzyszybowe i posiadają wysokie parametry akustyczne i termiczne. Wysokość okien przekłada się także na niezwykle atrakcyjny widok, który można podziwiać jeszcze pełniej, siedząc wygodnie na balkonie lub w loggii.

Sztuka miłości

Rodzina to emocje – wybuchowa mieszanka różnych temperamentów, przyzwyczajeń, odmiennych pór aktywności i odpoczynku. Trzy lub cztery pokoje to wystarczająco dużo, aby wystrefować mieszkanie i obdarować każdego z członków rodziny intymną przestrzenią. Salon z jadalnią i aneksem kuchennym to z pewnością serce domu. Tutaj spędzamy większość wolnego czasu: na sofie, na fotelu, podczas gotowania, parząc kawę i krojąc pachnące ciasto, głaszcząc kota czy psa. Jest miło. Jednak każdy z domowników pragnie także miejsca do odpoczynku, nauki czy pracy. Zaprojektowane pokoje doskonale będą się do tego nadawać. Można w nich zaaranżować zarówno sypialnię, jak i pokój dla dziecka czy gabinet do pracy. Dodatkowym bonusem, służącym całej rodzinie przez większość miesięcy w roku, będzie balkon lub loggia (w przypadku niektórych mieszkań nawet dwie). Tam w kwestii aranżacji panuje duża dowolność. Na tej dodatkowej przestrzeni będzie można urządzić letni salon, kącik pracy twórczej, gabinet czy strefę relaksu. W kwestii urządzenia wnętrz każdy wybierze to, co dla niego najlepsze. Jeżeli jednak będzie potrzebował usługi wykończenia i aranżacji mieszkania, to może otrzymać ją od YouNick Design. Nasze projektantki słyną z dobrego smaku, a za sobą mają kilkadziesiąt oddanych realizacji. Niezależnie od wyboru proponujemy pamiętać, że do prywatnych wnętrz także warto wprowadzić sztukę, która pomoże osiągnąć harmonię i będzie stymulować estetyczne wrażenia, a jednocześnie będzie wyrazem naszej osobowości.

Aktualnie w ofercie ST_ART Piątkowo:

  • mieszkania trzypokojowe o pow. 57,01–64,24 m², z loggiami lub balkonami,
  • mieszkania czteropokojowe o pow. 72,30–92,80 m², z loggiami.

Salon Sprzedaży

Nickel Development

ul.Piątkowska 110, Poznań
tel. +48 506 175 176

sprzedaz@nickel.com.pl

www.nickel.com.pl