Witamy w kwietniu! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Sukces Kids Run dla Ukrainy [GALERIA ZDJĘĆ]

26.04.2022 14:46:21

Podziel się

Na stadionie w Golęcinie odbył się Kids Run dla Ukrainy. W zawodach wystartowało ponad 630 dzieci z Polski i Ukrainy oraz 29 rodzinnych sztafet. Podczas imprezy zebrano blisko 6 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

 

 

 

Kids Run dla Ukrainy to wyjątkowe wydarzenie, które zainaugurowało 9. edycję Kids Run – największego w Polsce cyklu imprez sportowych dla całych rodzin. W sobotę na Stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu, dzięki wspólnemu udziałowi w biegach, integrowały się dzieci z Polski i Ukrainy. W zawodach wystartowało 637 młodych miłośników sportu, którzy przede wszystkim dobrze się bawili. Każdy uczestnik otrzymał medal z pamiątkową szarfą w narodowych barwach polskich i ukraińskich.

Radość i uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców to zawsze nasz priorytet. Cieszymy się, że dużo pozytywnej energii było dzisiaj w Poznaniu. Pokazaliśmy, że sport to dobre narzędzie do integracji, a także sposób na poprawę samopoczucia – podkreśla Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Nowością w formule zawodów były biegi rodzinnych sztafet, w których udział wzięło 29 czteroosobowych zespołów. Organizatorzy zadbali o wyróżnienie tej dyscypliny i przygotowali specjalne medale w kształcie puzzli, które każda drużyna mogła złożyć w większą całość.

Impreza miała charakter charytatywny, dzięki czemu start dzieci w biegach był bezpłatny. Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia można było nabyć naklejkę-cegiełkę. Uzbierano łącznie 6 450 złotych, które wesprą działania na rzecz dzieci i opiekunów z Ukrainy realizowane przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. 

To był pierwszy charytatywny Kids Run. Jego organizacja była możliwa, dzięki wsparciu partnerów i miasta Poznań, za co bardzo dziękujemy. W przyszłości będziemy starali się pomagać w podobny sposób – mówi Tomasz Makowski, szef Kids Run.

Warto dodać, że inicjatywa organizacji eventu sportowego dla rodzin polskich i ukraińskich, której podjęło się Kids Run, została bardzo dobrze przyjęta przez społeczność. A podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera zabawy i wsparcia. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta miasta Poznania. 9. edycja Kids Run wystartowała i to w niezwykłej odsłonie. Wkrótce ruszą zapisy na kolejne biegi dla dzieci, organizowane w 10 polskich miastach.