Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Szkoła talentów

07.03.2022 11:55:42

Podziel się

KEY SCHOOL – Nowoczesna Szkoła Młodych Talentów to placówka stworzona w 2016 roku przez ludzi z pasją, kochających muzykę i związanych z nią od zawsze. To tutaj rodzą się talenty, tutaj spełniają się marzenia nie tylko dzieci, ale także dorosłych. To niesamowite miejsce zbudowali Robert Sadowski wraz z Agnieszką Wojtkowiak-Sadowską, która jest dyrektorką szkoły. Codziennie z dumą patrzy na swoich uczniów, którzy grając na instrumencie, śpiewając czy tańcząc, stają się prawdziwymi mistrzami, a w sercach gra im muzyka.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Archiwum prywatne

Co to jest za miejsce?
Key School to miejsce stworzone z pasji i miłości do muzyki, w którym można spełniać swoje muzyczne marzenia. Miejsce, w którym uczniowie rozwijają pasję, fantastycznie się przy tym bawiąc. Działamy w formie zajęć pozalekcyjnych, proponujemy zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Czyli jest to szkoła dla każdego.
Dokładnie. W swojej ofercie mamy zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych, naukę gry na pianinie, gitarze, skrzypcach, emisję głosu, a także zajęcia taneczne, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Latem i zimą, w przerwach wakacyjnych, prowadzimy również tematyczne warsztaty artystyczne w formie półkolonii.

Nie bez powodu pewnie siedzimy w wielkiej sali z lustrami. To tu odbywają się zajęcia taneczne?
Dokładnie tak. Mamy w ofercie zajęcia z tańca współczesnego, nowoczesnego, jazzu, prowadzimy też lekcje baletu oraz zajęcia taneczne dla pań. Oprócz tego, w budynku znajduje się kilka mniejszych sal do nauki gry na instrumentach i nauki śpiewu. Każdy pracuje w kameralnych warunkach, bezpośrednio z nauczycielem. Podstawą jest dla nas indywidualne podejście do każdego ucznia.

Co macie dla dzieci najmłodszych, a więc takich od 3 roku życia?
Maluszki przychodzą na zajęcia umuzykalniające, które prowadzę osobiście. Uwielbiam pracę z dziećmi, uwielbiam patrzeć, jak się rozwijają, grają, śpiewają, tańczą. Jak przechodzą kolejne etapy rozwoju. Praca z dziećmi to moja ogromna pasja i nie wymieniłabym jej na żadną inną. Cudownie jest móc pracować i robić jednocześnie to, co się kocha. Kiedy kończyłam germanistykę, myślałam, że to właśnie będzie moja droga. Od dziecka jednak śpiewałam, tańczyłam, występowałam w różnych zespołach. Jak pani widzi, muzyka wygrała (śmiech).

No tak, muzykę ma Pani w sercu.
Oj tak. Dzisiaj jestem tu gdzie jestem i bardzo się z tego cieszę, bo to całe moje życie. Oprócz organizacji życia szkoły i prowadzenia zajęć w Key School prowadzę też zajęcia umuzykalniające w placówkach przedszkolnych, śpiewam w chórkach z różnymi artystami polskiej sceny muzycznej, nagrywam autorskie utwory dla naszej szkoły. Jest tego sporo i czasem zastanawiam się, jak znajduję na to wszystko czas.

Zaryzykuję stwierdzenie, że decyzja o otwarciu Key School – Nowoczesnej Szkoły Młodych Talentów zapadła właśnie w sercu.
Zgadza się. W sercu moim i mojego męża. To mąż namówił mnie, aby otworzyć szkołę. On od lat z powodzeniem prowadzi m.in. sklep muzyczny KEY STORE oraz portal midi24.pl z aranżacjami muzycznymi. Pewnego dnia powiedział: lubisz dzieci, kochasz muzykę, mamy tak naprawdę wszystkie narzędzia do działania – może to połączymy i otworzymy szkołę młodych talentów? I tak to się zaczęło. Początkowo miałam wiele obaw, bo to było coś zupełnie nowego dla mnie. Ale szybko okazało się, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Zaczynaliśmy od malutkiej salki, a dzisiaj mamy ponad 200-metrowy lokal i już jest nam ciasno. Jeszcze lepszym potwierdzeniem mojej decyzji sprzed 6 lat jest to, że dzieci wychodzą z zajęć z uśmiechem na twarzach, a czasami nawet nie chcą wracać do domu (śmiech). To jest chyba najlepsze podziękowanie dla mnie.

Ilu macie uczniów?
Około dwustu.

Wow, to bardzo dużo. Co proponujecie w takim razie dzieciom starszym?
W swojej ofercie mamy zajęcia z gry na instrumentach takich jak: pianino, gitara, skrzypce, ukulele, mamy też zajęcia wokalne i taneczne. Nastawiamy się przede wszystkim na muzykę rozrywkową. Wszystkie lekcje prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, których z roku na rok przybywa w naszej Key School’owej rodzinie.

A dla dorosłych?
Podobnie. Tak naprawdę wiek nie ma znaczenia – jeśli masz w sobie pasję, po prostu ją rozwijaj i bądź szczęśliwy. „Możesz wszystko – tylko uwierz w siebie” – to nasze motto.

Czy zgłaszają się do Was dzieci, które marzą o tym, by stanąć na prawdziwej scenie?
Mało tego, one na tej scenie stają! Co roku organizujemy kilka koncertów, podczas których nasi uczniowie mają możliwość wystąpić i pokazać się szerszej publiczności. Nie wszyscy są oczywiście od razu gotowi, aby wejść na scenę. Niektórzy potrzebują więcej czasu, aby się otworzyć, dlatego koncerty zawsze są dla chętnych. Dzięki uprzejmości firmy Show System, wszystkie koncerty odbywają się właśnie tam, na dużej scenie, pięknie oświetlonej i nagłośnionej. Jest to zawsze niesamowite przeżycie zarówno dla dzieci, jak i rodziców. W dobie pandemii koncerty przenieśliśmy do Internetu – nie chcieliśmy rezygnować z nich całkowicie. Nowe doświadczenie – jak praca z kamerą – okazało się kolejnym niezapomnianym przeżyciem dla dzieciaków.
W wakacje szkoła również funkcjonuje, o czym warto wspomnieć. Dzieje się u nas mnóstwo kreatywnych muzyczno-artystycznych rzeczy. Każdego roku proponujemy dzieciom kilka turnusów, m.in. wokalne, podczas których wyjeżdżamy do profesjonalnego studia nagrań i po całym tygodniu pracy – nagrywamy autorski utwór wraz z teledyskiem.

Dobrze, ale żeby być dobrym w tym co się robi, trzeba trenować, także w domu. Co jeśli ktoś nie ma pianina czy innego instrumentu, a chce ćwiczyć?
Wtedy może przyjść do nas po godzinach i poćwiczyć. Poza tym, dzięki współpracy ze sklepem muzycznym Key Store, uczniowie mają możliwość wypożyczenia instrumentu do domu czy zakupu ze specjalnymi rabatami.

Jak liczne macie grupy?
Jeśli chodzi o naukę gry na instrumentach prowadzimy głównie zajęcia indywidualne. Nauka jest wtedy bardziej efektywna, skupiamy się na każdym szczególe. Podobnie, jeśli chodzi o zajęcia wokalne, choć tutaj dajemy już wybór i, oprócz zajęć indywidualnych, prowadzimy też zajęcia grupowe z ruchem scenicznym, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W przypadku zajęć tanecznych pracujemy wyłącznie w grupach 6–10-osobowych. Dużym plusem pracy w grupie jest integracja – dzieci i bardzo szybko się zaprzyjaźniają – tym większa nasza radość. Praca w dobrze zgranym zespole jest jeszcze bardziej owocna.

Co, jeśli trafi się uczeń, który kompletnie nie ma słuchu?
Uważam, że w każdym z nas drzemie jakiś talent. Czasami jest może głębiej ukryty i trzeba go po prostu dostrzec. Dzieciom bardzo często wystarczy dać przestrzeń, pokazać różne warianty, dać możliwość wyboru, zachęcić do działania, powiedzieć dobre słowo i reszta wypływa sama. Nie jesteśmy szkołą publiczną, nikogo do niczego nie zmuszamy. Uczymy muzyki poprzez zabawę. Rozwijamy pasję, która drzemie w każdym z nas.

 

KEY SCHOOL – Nowoczesna Szkoła Młodych Talentów 
ul. Poznańska 131A (obok lodowiska)
62-080 Tarnowo Podgórne

Tel. 602 611 299
e-mail: kontakt@keyschool.pl