Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Tenis przez cały rok

13.06.2018 12:00:00

Podziel się

W otoczeniu zieleni, tuż nad Wartą, poznańscy fani tenisa od wielu lat mogą uprawiać swoją dyscyplinę na kortach POSiR. W ostatnim czasie kompleks tenisowy Oddziału POSiR Rataje na Osiedlu Piastowskim przeszedł metamorfozę.

ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

– Chcieliśmy umożliwić wszystkim miłośnikom tenisa grę przez cały rok – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W 2017 roku POSiR otworzył trzy kryte korty z nawierzchnią z mączki hydroslide zapewniającej wysoki komfort gry. Obiekty są ogrzewane, co daje szansę na grę zimą. Hale tenisowe posiadają również rozsuwane boki, co przydaje się w czasie gry latem. Wewnątrz zainstalowano oświetlenie, dzięki czemu gra możliwa jest również po zmroku.

Komfortowe warunki do gry

Hale są uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury, na którą składają się trzy korty zewnętrzne. Także one przeszły w ostatnim czasie modernizację. Pojawiło się na nich nowe oświetlenie, została odnowiona nawierzchnia. W 2018 roku obok kortów pojawiła się dodatkowa atrakcja – ścianka tenisowa ze sztucznym oświetleniem.

– Przygotowaliśmy kompleks, którym naprawdę możemy się pochwalić. Nie zapomnieliśmy przy tym o zapleczu dla trenujących, którzy mają teraz prawdziwie komfortowe warunki – mówi Zbigniew Madoński.

Na zaplecze składają się dwa pawilony. Znajdują się tutaj przebieralnie z natryskami dla kobiet i mężczyzn oraz dla osób niepełnosprawnych. Osobną szatnię POSiR przygotował dla trenerów. W obiekcie znalazło się również miejsce na mini kawiarnię. Po skończonym treningu albo meczu tenisiści przychodzą tu zregenerować się, mogą również obejrzeć mecz tenisowy w telewizji.

Pełna oferta sportowa

– Modernizacja naszej bazy tenisowej trwała etapami, a teraz jest najlepszy moment do sprawdzenia, jak to wszystko funkcjonuje. Ruszył sezon, więc działają korty odkryte, równocześnie tenisiści korzystają z hal tenisowych i widać, że miejsce tętni życiem – chwali się Błażej Daracz, kierownik Oddziału Rataje.

Na kortach Oddziału Rataje tenisiści nie tylko trenują. POSiR organizuje na obiekcie również amatorskie turnieje tenisowe. Dla zawodników i kibiców jest to doskonała okazja do zapoznania się ze zmodernizowanym obiektem. Uwadze odwiedzających nie umkną z pewnością także inne atrakcje znajdujące się na terenie Oddziału. Tuż obok działa orlik, boisko do siatkówki plażowej, tor do street workoutu, bowling oraz klub fitness dla pań. Szczegółowe informacje na temat działalności Oddziału Rataje można znaleźć na stronie: http://osrodekrataje.poznan.pl/