Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Terapia to NIE wstyd

Podziel się

„Stop samobójstwom. Życie ma sens” to hasło tegorocznej akcji edukacyjnej fundacji Terapia To NIE Wstyd. Już 10 września do Poznania ponownie przyjedzie fundacyjny Terapiobus, w którym mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologa. Ale to nie wszystkie wydarzenia przygotowane z myślą o poznaniakach.

TEKST: Anna Skoczek
ZDJĘCIE: Adobe Stock

Koordynacją akcji w Poznaniu zajmuje się Centrum Zdrowia Psychicznego Psychoedukacji oraz poradnia SELF Przyjazne Terapie, gdzie osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać z sześciu bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Zainteresowanie udziałem w bezpłatnych sesjach terapeutycznych jest ogromne. – Pokazuje to skalę problemu w dostępie do darmowych terapii i spotkań z psychologami, a coraz więcej osób zmaga się z problemami psychicznymi, takimi jak depresja czy zaburzenia lękowe – mówi Violetta Nowacka, psychoterapeutka, właścicielka poradni SELF Przyjazne Terapie. – Coraz więcej osób odczuwa też dotkliwe skutki długotrwałego stresu, przeciążenie bodźcami czy też brak więzi – dodaje.

Życie ma sens
W tym roku kampania edukacyjna fundacji odbędzie się w dwudziestu miastach Polski pod hasłem „Stop samobójstwom. Życie ma sens”. W niedzielę 10 września w Poznaniu w godzinach od 10 do 18 chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Terapeuci będą przyjmować ludzi w Terapiobusie na placu oraz w namiocie. Będzie można też posłuchać ulicznych wywiadów z psychologami na popularne tematy dotyczące ochrony zdrowia psychicznego. W ramach akcji odbywać się będą także animacje i warsztaty rozwojowe dla dzieci. – Tworzymy przyjazne warunki dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z psychologiem, a jednocześnie chcemy, żeby czas, który spędzą z nami dzieci, był wartościowy – mówi Violetta Nowacka, współorganizatorkaorganizatorka akcji w Poznaniu. Podczas wydarzenia na pl. Wolności będzie również dostępny dietetyk, który będzie udzielał porad na temat tego, jak dieta wpływa na zdrowie psychiczne.

Fundacja Terapia To NIE Wstyd
www.terapiatoniewstyd.pl

Partner w Poznaniu

Prywatne gabinety terapeutyczne SELF Przyjazne Terapie
www.self-psychologia.pl

Centrum Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychoedukacji
https://www.facebook.com/czp.poznan/?locale=pl_PL