Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

TERATR POLSKI W POZNANIU zaprasza!

04.02.2022 08:53:17

Podziel się

Teatr Polski w Poznaniu z przytupem wszedł w nowy rok – 2022 rozpoczęliśmy „Rautem, czyli sylwestrem pełen blichtru i blasku”. Fantastycznie przyjęty koncert ma wejść do repertuaru i już wkrótce będzie go można zobaczyć ponownie!

Co czeka nas w Teatrze Polskim w najbliższym czasie?

5 lutego 2022 odbędzie się premiera spektaklu „Śmierć Jana Pawła II” w reż. Jakuba Skrzywanka.

Spektakl został oparty na dokumentacji medycznej i wspomnieniach najbliższych współpracowników,  w tym Stanisława Dziwisza i Mieczysława Mokrzyckiego. Inspiracją był między innymi film Alberta Serry Śmierć Ludwika XIV. - Chcemy przyjrzeć się jeszcze raz ostatnim chwilom życia Karola Wojtyły i zapytać: czy wobec śmierci i choroby wszyscy jesteśmy równi?, gdzie jest granica w ukazywaniu choroby i cierpienia? oraz: czym staje się ona, kiedy wszystko to co prywatne staje się publicznym? – mówi reżyser spektaklu, Jakub Skrzywanek. - Są to szczególnie ważne pytania w społeczeństwie, które wciąż nie pogodziło się ze śmiercią Jana Pawła II – tego być może ostatniego Boga na ziemi.

Kolejne spektakle premierowe odbędą się 6, 10, 11 i 12 lutego 2022 o godz. 19.00 oraz 13 lutego 2022 o godz. 18.00.

14 lutego –  wyjątkowo w poniedziałek, ale również wyjątkowo, bo w Walentynki – o godz. 19.00 w Galerii zagramy spektakl „Dr@cula. Vagina dentata”.

Bohaterką przedstawienia jest Ala – nastolatka, która przekracza próg inicjacji. Zanim jednak zdmuchnie urodzinowe świeczki, przejdzie przez osobliwy labirynt postaci, w którym spotka pomocników i mentorów, ale też natrafi na kilka pułapek. Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

Od 17 do 20 lutego 2022 w Malarni zobaczyć będzie można „Śluby panieńskie” w reż. Andrzeja Błażewicza.
Na scenie zobaczymy wyłącznie aktorów, również w rolach kobiecych. Jak to opisywali twórcy: „portretujemy problemy współczesnego mężczyzny, budując świat swojego przedstawiania w oderwaniu od farsowego charakteru słów zapisanych przed wiekami przez autora Zemsty”.

W Piwnicy pod Sceną 18 i 19 lutego wystąpi – w recitalu złożonym z pieśni rosyjskich – fenomenalna Alona Szostak.

 

I na koniec tego miesiąca na teatralne deski wróci rewelacyjna „Cudzoziemka” w reż. Katarzyny Minkowskiej.

Spektakle będzie można zobaczyć na Dużej Scenie w ostatni weekend lutego – 23, 24, 25 o godz. 19.00, 26 lutego o godz. 19.30 oraz 27 lutego o godz. 18.00 

 

W celu rezerwacji biletów należy kontaktować się z Biurem Obsługi Widowni
tel. (61) 852 05 41 lub (61) 852 56 28 albo napisać rezerwacja@teatr-polski.pl.

Zapraszamy!

ZDJĘCIA (od góry):

Minika Stolarska, Monika Lisiecka, Marek Zakrzewski, Agata Rucińska