Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Trendy w projektowaniu biur w 2024 roku

04.03.2024 11:25:55

Podziel się

TEKST i ZDJĘCIA: Maro
[współpraca reklamowa]

Jakie są więc najważniejsze trendy w projektowaniu biur na nadchodzący rok? Oto kilka z nich:

Zieleń i natura
Jednym z najbardziej widocznych trendów jest wprowadzanie zieleni i natury do biur. Zieleń w biurze ma wiele korzyści: poprawia jakość powietrza, redukuje stres, zwiększa kreatywność i produktywność. Zieleń może być wprowadzana na różne sposoby: od doniczkowych roślin, przez zielone ściany akustyczne Fabryki Mebli Biurowych MARO, po wewnętrzne ogrody i tarasy.

Technologia i innowacja
Technologia to nieodłączny element nowoczesnego biura. W 2024 roku możemy spodziewać się większego wykorzystania technologii takich, jak: sztuczna inteligencja, internet rzeczy, rozszerzona rzeczywistość, biometria czy blockchain. Technologia może być stosowana na różnych poziomach: od systemów zarządzania budynkiem, przez aplikacje do rezerwacji miejsc pracy czy sal konferencyjnych, po meble inteligentne czy gadżety osobiste.

Kolorystyka
Kolorystyka wnętrza ma duży wpływ na atmosferę pracy i nastrój pracowników. W 2024 roku możemy spodziewać się większej odwagi i ekspresji w wyborze kolorów do biur. Z jednej strony popularne będą ciepłe i energetyczne barwy, takie jak czerwony, pomarańczowy czy terakota, które dodadzą biurom dynamiki i optymizmu. Z drugiej strony nie zabraknie również pastelowych i stonowanych odcieni, takich jak: róż, beż czy szarość, które wprowadzą spokój i elegancję.

Materiały
Materiałem najczęściej wybieranym w roku 2024 będzie drewno. Drewno będzie łączone z metalami, szkłem, tworzywami sztucznymi czy tkaninami, tworząc ciekawe i nowoczesne kompozycje. Drewniane meble biurowe będą pasować zarówno do stylu skandynawskiego, loftowego, jak i klasycznego czy industrialnego.

Projektowanie biur w 2024 roku będzie stawiać na tworzenie przestrzeni przyjaznych dla ludzi i dla planety. Zieleń i natura, technologia i innowacja, kolorystyka i materiały to cztery kluczowe trendy, które będą kształtować wygląd i funkcjonowanie biur w nadchodzącym roku. Biura będą musiały być nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale także zdrowe, zrównoważone i elastyczne.