Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Tu jest pysznie!

09.03.2023 11:43:05

Podziel się

W Komnacie Smaku pachnie kaczką, zrazem z jelenia, owocami morza i buraczkami. Marek powoli nalewa do kieliszków czerwone wino, uśmiechając się od ucha do ucha. W tle gra piękna, nastrojowa muzyka, palą się świece. I mimo tego, że wieczór dobiega końca, chciałoby się posiedzieć dłużej. Czynna od wtorku do niedzieli restauracja w Pałacu Jaśminowym w podpoznańskim Batorowie czeka na kolejnych gości, by móc zaproponować im to, co ma najlepsze – pyszne dania stworzone z serca przez kulinarnych mistrzów. A to wszystko w bardzo przystępnych cenach, dla każdego...

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Bonderphotography

Marta Kucemba-Stryjewska, manager gastronomii: Smakuje Wam?

Odpowiadamy wspólnie: Bardzo. Żal jeść (śmiech).

Marianna Kucemba, wedding manager: Bardzo się cieszymy.

Co to jest za miejsce?
To jest nasza restauracja, która funkcjonuje niezależnie od imprez, które organizujemy w pałacu. Jeśli w sali jaśminowej pojawiają się goście, wtedy zasłaniamy specjalne kotary i zachowujemy intymność. Proszę nie bać się więc przyjść do nas, kiedy widzicie Państwo gości weselnych. Na pewno nikt nikomu nie będzie przeszkadzał.

Co można u Was zjeść?
Serwujemy tradycyjną kuchnię polską, ale w nowoczesnym wydaniu. Mamy wspaniały zespół kucharzy i cukierników, którzy tworzą cuda. Goście uwielbiają nasze żeberka z pyrą z gzikiem, kaczkę, zraza, risotto z sandaczem, a latem króluje chłodnik. Robimy też swoje lody czy candy bary. Można u nas kupić przetwory własnej roboty, takie jak: soki, oliwy, pasty, dżemy, powidła.

I to wszystko można u Was spróbować?
Nawet trzeba! Wypiekamy też swoje chleby, a od maja zapraszamy na grillowe przysmaki do Chaty Grillowej.

A coś dla wegetarian?
Mamy wspaniałe makarony, sałaty i dania dla dzieci.

Czy to są porcje degustacyjne?
Raczej konkretne obiadowe.

A jeśli chcemy posiedzieć na dworze?
W sezonie działa nasz ogródek przy restauracji, mamy też zadaszone miejsca przy Chacie Grillowej. Wokół jest plac zabaw dla dzieci, piękne tereny do spacerów, do czego oczywiście zachęcamy. Kiedy rozpocznie się sezon, polecamy skosztować przysmaki Chaty Grillowej i przy okazji porozmawiać z naszym kucharzem. Zawsze chętnie odpowiada na pytania (śmiech).

Dla kogo jest Komnata Smaku?
Dla każdego. Świetnie poczują się tutaj osoby starsze, rodziny z dziećmi, pary, ale też grupy znajomych. Organizujemy walentynki, Dzień Kobiet, urodziny, imieniny, przyjęcia, konferencje biznesowe, szkolenia, premiery książek, spotkania autorskie. Zorganizujemy wszystko, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Oczywiście od samego początku funkcjonowania Pałacu Jaśminowego organizujemy wesela, przyjęcia, komunie i inne tego typu wydarzenia.

Wróćmy do restauracji. Czy w Komnacie Smaku wymagany jest strój formalny?
Oczywiście, że nie. Można przyjść do nas w drodze nad jezioro lusowskie, idąc na spacer, przyjechać rowerem. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę zjeść dobry obiad lub kolację w przyjemnej atmosferze.

Wchodzimy głównym wejściem do Pałacu Jaśminowego?
Można, ale jest też drugie wejście na lewej ścianie budynku. Przy okazji zapraszamy serdecznie na nasz dzień otwarty, który odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia w godzinach od 12.00 do 18.00. Będzie można spróbować naszych dań, podejrzeć dekoracje na uroczystości, zapoznać się z całym wachlarzem naszych możliwości. To będą takie trochę minitargi, ale zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że mamy duży bezpłatny parking, więc nie będziecie mieć Państwo problemów ze znalezieniem miejsca.

Menu zmienia się sezonowo?
Tak, ale nie zmieniamy wszystkich dań, a raczej robimy specjalną wkładkę sezonową. Już nie możemy doczekać się nowalijek.

Jakie macie plany?
Chcemy zbudować hotel, ale damy Ci znać, jak wbijemy łopatę.

Już nie mogę się doczekać. Życzę Wam codziennie takiego tłumu gości jak dzisiaj.
Dziękujemy i do zobaczenia!

Do zobaczenia!