Witamy w kwietniu! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

U nas fizjoterapeuci znajdą swój kierunek na rozwój

02.09.2021 12:51:10

Podziel się

Zawód fizjoterapeuty jest jednym z najbardziej popularnych nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Badania naukowców z Oxford University oraz agencji Deloitte pokazało, że w kolejnych dwóch dekadach około 35% obecnie znanych zawodów zniknie, ponieważ ludzie zostaną zastąpieni przez roboty i komputery. Prawdopodobieństwo, że ten los spotka fizjoterapeutów, wynosi zaledwie 2%. Studia w Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii to najlepszy czas na rozwój i zdobywanie doświadczeń.

TEKST: Klaudyna Bogurska-Matys
ZDJĘCIA: WSEiT

Wpływ na taką sytuację mają zmiany zachodzące w społeczeństwie. Statystycznie zaczynamy się starzeć – przyrost naturalny spada, a żyjemy coraz dłużej. W związku z pandemią Covid-19 przybywa z dnia na dzień ozdrowieńców, część z nich musi poddawać się rehabilitacji. Ponadto, coraz więcej osób zdrowych korzysta z usług fizjoterapeutów. Siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem sprawiają, że z chęcią regularnie poddajemy się masażom lub pod nadzorem fizjoterapeutów wykonujemy ćwiczenia wzmacniające, rozciągające czy wyszczuplające. Jak w każdym zawodzie, w przypadku fizjoterapeuty konieczne są predyspozycje do pracy. Kluczowa jest chęć pomagania innym, kontaktowość, empatia, wyrozumiałość i cierpliwość. Profesjonalni reprezentanci tego zawodu cieszą się dużym zainteresowaniem i są dobrze opłacani.

PRACUJ JUŻ NA STUDIACH

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie kariery zawodowej jest podjęcie pracy już na studiach.

Dzięki współpracy WSEiT z Wielkopolską Szkołą Medyczną, uczelnia oferuje studia na kierunku fizjoterapia połączone z możliwością zdobycia zawodu technik masażysta. To jedyna taka oferta w Poznaniu. Studenci zaledwie po dwóch latach nauki zdobywają dyplom technika masażysty (po zdaniu państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe) umożliwiający podjęcie pracy już w trakcie studiów. Uprawnienia do wykonywania zawodu fizjoterapeuty absolwenci uzyskają po skończeniu studiów i po pozytywnym zdaniu państwowego egzaminu fizjoterapeutycznego. Praktyczna wiedza przekazywana przez doświadczonych praktyków fizjoterapii, lekarzy i osteopatów, gwarantowane praktyki i zajęcia kliniczne w sprawdzonych ośrodkach zdrowotnych, a także otwartość pracowników administracyjnych sprawiają, że studia w WSEiT to najlepszy czas na rozwój i zdobywanie doświadczeń.

KURSY I SZKOLENIA

Receptą na sukces w zawodzie fizjoterapeuty jest rozwijanie umiejętności i aktualizowanie wiedzy na bieżąco. Dlatego po skończonych studiach uczestnictwo w szkoleniach i kursach rozwijających jest dla fizjoterapeutów kluczowej. Każdy fizjoterapeuta powinien wybrać na wstępie swoją ścieżkę kariery, która z jednej strony ułatwi dobór szkoleń, a z drugiej sprawi, że klienci z konkretnym problemem będą mieli większą łatwość w dotarciu do wyspecjalizowanych terapeutów.

STUDIA PODYPLOMOWE

Aktualnie dużą popularnością wśród absolwentów fizjoterapii cieszą się studia podyplomowe. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii prowadzi nabór na kierunki: Fizjoterapia w pediatrii, Holistyczna opieka okołoporodowa, Kompleksowa terapia manualna, Medycyna osteopatyczna, Kosmetologia Hi-Tech, Ortopodologia, Podologia zabiegowa. Zajęcia na wszystkich wymienionych kierunkach mają głównie charakter praktyczny i są prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Na większości kierunków, oprócz świadectwa ukończenia studiów, uczestnicy otrzymują dodatkowe certyfikaty, potwierdzające zdobytą wiedzę na licznych kursach dokształcających.

NOWE UMIEJĘTNOŚCI

Fizjoterapeutów i masażystów, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności i szukają kursu najlepiej dopasowanego do ich specjalizacji, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych kursów www.kursywseit.pl Wszystkie odbywają się w nowoczesnej i dobrze wyposażonej bazie szkoleniowej. Nasi instruktorzy to niekwestionowane autorytety z kraju i z zagranicy.

https://www.wseit.edu.pl/