Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Ubezpiecz się!

02.04.2020 15:00:00

Podziel się

Ubezpieczenie na życie – tak ważne, a często zaniedbywane przez wielu z nas. Nie ma się co oszukiwać, śmierć jest pewna i nie bójmy się o tym mówić. Czy pozostawiona renta, o ile w ogóle będzie, wystarczy na godne życie bliskich i rodziny? To od nas samych zależy, w jakiej sytuacji finansowej zostawimy swoich najbliższych.

Dagmara Kubiś, doradca ds. ubezpieczeniowo-finansowych

Rynek ubezpieczeniowo-finansowy proponuje pełen wachlarz różnorakich produktów. Poprzez ubezpieczenia indywidualne na życie, w różnych wariantach, ubezpieczenia grupowe dla małych i średnich firm, korporacji, ale co ważne – również dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Ciągle rosnącą popularnością cieszą się pakiety prywatnej opieki medycznej. I tutaj na chwilę się zatrzymajmy.

Ubezpieczenie na życie

W firmie, w której Państwo pracujecie, nie ma ubezpieczenia grupowego? Jest ubezpieczenie grupowe, ale jest ono niewystarczające? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ubezpieczenie indywidualne na życie. Zadba o Was samych, a po Waszej śmierci zabezpieczy finansowo rodzinę. Już spieszę z wyjaśnieniem, jak to działa… Podstawą każdego ubezpieczenia indywidualnego jest wybrana przez ubezpieczającego dowolna suma ubezpieczenia na wypadek śmierci (naturalnej lub spowodowanej chorobą czy w skutek nieszczęśliwego wypadku). Tę właśnie kwotę po Państwa śmierci otrzymuje osoba wskazana jako tzw. osoba uposażona. Życie też jest ważne i każdy może „uszyć na miarę” zawartość swojego ubezpieczenia. Do wyboru mamy np.: świadczenie za pobyt w szpitalu, świadczenia za przebytą operację lub zabieg, trwały uszczerbek na zdrowiu, utratę sprawności w życiu, złamanie kości, miesięczne świadczenie, które jest odpowiednikiem renty wypłacanej po śmierci bliskiej osoby, jak i wiele innych. Z własnego doświadczenia i obserwacji potrzeb moich dotychczasowych klientów wiem, że najbardziej pożądaną opcją dodatkową jest ryzyko ciężkiej choroby. Zabezpiecza ona ubezpieczonego na wypadek wystąpienia jednej z 25 chorób np.: nowotworu, zawału serca czy udaru. Tylko od ubezpieczonego zależy czy w ciągu miesiąca od diagnozy choroby na jego konto trafi 10 tys., 100 tys. czy nawet 300 tys. zł na leczenie, którego potrzebuje.

Jestem pewna, że każdy znajdzie choć jedną osobę w swoim najbliższym otoczeniu, którą dotknął problem choroby i przyzna sam przed sobą, że nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji. Tym bardziej bez odpowiednich środków na leczenie.

Polisa emerytalna

Idąc dalej, powyższe przykładowe ubezpieczenie możemy przekształcić w polisę emerytalną. Tutaj przez okres trwania ubezpieczenia gromadzimy kapitał i w momencie dożycia końca ubezpieczenia, otrzymujemy środki zgromadzone na emeryturę czy też np. na podróż dookoła świata.

Ubezpieczenie grupowe

Pracodawcy decydują się na ubezpieczenia grupowe w swoich przedsiębiorstwach z myślą nie tylko o sobie i swojej rodzinie, ale przede wszystkim z myślą o swoich pracownikach i ich rodzinach. Coraz częściej pracownicy dodatkowo otrzymują dostęp do prywatnej opieki medycznej, jako świadczenie pozapłacowe tzw. benefit czyli dodatek. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak przydatną rzeczą może być posiadanie takiego pakietu. Korzystając z prywatnej opieki mamy dostęp do: infolinii 24/7, skrócony czas oczekiwania na wizyty lekarskie, dostęp do najlepszych specjalistów, wizyty domowe, dostęp do telemedycyny, tzn. konsultacji telefonicznych z lekarzami, L4 przez telefon, recepta przez telefon, badań diagnostycznych, badań ambulatoryjnych itp. Skierowania na wizyty u specjalistów nie są wymagane, a placówki medyczne dostępne są w ponad 570 miastach w Polsce. Czy wakacje w górach, czy na Mazurach w razie potrzeby placówkę mamy zawsze w pobliżu i możemy z niej korzystać bez zbędnych formalności.

To, co jawiło się kiedyś jako przywilej w dużych zakładach pracy i było zarezerwowane tylko dla ich pracowników, dzisiaj jest dostępne dla każdego z nas. Jednoosobowa działalność i ubezpieczenie grupowe z pakietem medycznym? Czemu nie! Dzisiaj wszystko jest możliwe, trzeba tylko po to sięgnąć.

Doradca na wagę złota

Na koniec skupmy się na tym, co jest najważniejsze. Dobór odpowiedniego doradcy! Aby znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie, koniecznie musimy znaleźć osobę, która nam w tym pomoże. Wydaje się, że to prosta sprawa, ale zapewniam, że tak nie jest. Aby dobrze doradzić, trzeba przeprowadzić dokładną analizę potrzeb, dokładnie wysłuchać przyszłego ubezpieczonego, gdyż chodzi właśnie o bezpieczeństwo jego i jego najbliższych. Trzeba pokazać wszystkie możliwe rozwiązania i wspólnie wybrać te najlepsze. I tu UWAGA – najlepsze nie znaczy najdroższe. Każdy z nas dysponuje innym budżetem, ma inny standard życia i inne potrzeby. Słuchajmy siebie, nie patrzmy na innych. Sami potrafimy podjąć najlepsze decyzje i – co zawsze powtarzam klientom – ja doradzam, ale to oni decydują.

Co zrobić, aby zostać szczęśliwym posiadaczem takich rozwiązań? Wystarczy nawiązać kontakt z doradcą, który poprowadzi nas dalej. Spotkanie osobiste? Wideorozmowa? Zawarcie ubezpieczenia on-line? To wszystko kwestia indywidualnego wyboru.


Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania i doradzę w wyborze najlepszego dla Państwa rozwiązania.

tel. +48 666 880 757
Fb: Dagmara Kubiś – Doradca Ubezpieczeniowy 
@UbezpieczeniaKubisDagmara