Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Uproszczona oferta ARP SA – pomocowy as w rękawie

19.06.2020 14:00:00

Podziel się

Sześć Centrów Obsługi Przedsiębiorców (COP) otwartych na przestrzeni roku przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA (ARP SA) okazuje się obecnie strzałem w dziesiątkę. Doskonałe rozeznanie w lokalnych uwarunkowaniach pozwala im lepiej wspierać firmy. Jedno z COP znajduje się w Poznaniu i obsługuje nie tylko Wielkopolskę, ale również województwa: lubuskie i zachodnio-pomorskie. Obecnie COP-y dysponują środkami pomocowymi z Tarczy Antykryzysowej w postaci nowych uproszczonych produktów finansowych, rozszerzających dotychczasową ofertę ARP SA.

TEKST: Konrad Bugiera

— Oferujemy produkty o wydłużonym okresie finansowania oraz wydłużonej karencji polegającej na tym, że przez ustalony okres czasu spłata dotyczy tylko części odsetkowej raty, bez konieczności spłaty kapitału w tym okresie – mówi Andrzej Rosiek, dyrektor w poznańskim COP ARP SA. — Ofertę adresujemy do małych i średnich przedsiębiorstw. Pomoc może więc trafić do firm MŚP o obrotach w wysokości co najmniej 4 mln zł rocznie, działających poza branżą deweloperską i rolniczą. Mniejszymi podmiotami zajmuje się PARP, dużymi – BGK – wyjaśnia podział kompetencji pomocowych między organizacje wspierające przedsiębiorczość w Polsce.

Najważniejszym punktem antykryzysowej oferty ARP są pożyczki obrotowe. Pierwsza – na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym w kwocie od 0,8 do 5 mln zł. Druga – finansująca wypłatę wynagrodzeń.

15-miesięczny okres karencji oznacza, że przez ponad rok beneficjent pomocy będzie mógł spłacać same odsetki. Wielkość tego deficytu określa sam przedsiębiorca i może wnioskować nawet o kwoty wyższe niż wynikałyby z porównania obecnych danych finansowych z zeszłorocznymi. Wystarczy to odpowiednio uzasadnić w prognozach.

Inna ciekawa propozycja na bazie Tarczy to refinansowanie leasingu dla szeroko rozumianej branży transportowej, czyli firm, które wykorzystują w działalności samochody ciężarowe lub autokary.

Szczegółowe informacji i pełna oferta produktów pomocowych znajdują się na dedykowanej stronie internetowej arp-tarcza.pl, na której można również złożyć wniosek online, bez wychodzenia z biura.