Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

#VirtualEvents

19.06.2020 13:00:00

Podziel się

Nic nie jest w stanie w pełni zastąpić relacji bezpośrednich, ponieważ to właśnie dzięki nim buduje się autentyczna więź międzyludzka. W czasie, gdy konieczne jest zachowanie dystansu społecznego, wiele wydarzeń przenosi się jednak do sieci. Grupa MTP od lat oferuje kompleksową usługę transmisji online, obecnie rozszerzając formułę o nowe funkcjonalności. W budynku Poznań Congress Center powstało profesjonalne studio nagrań, a nad każdą realizacją czuwa zespół niezwykle doświadczonych specjalistów. O tym, jak ważne jest, by pozostać w kontakcie w czasach dystansu, rozmawiamy z Sabriną Żymierską, Dyrektor Grupy Obiektów Kongresowych i Eventowych.

ROZMAWIA: Emilia Kuśnierczak
ZDJĘCIA: Grupa MTP


Jak ważne jest, zwłaszcza teraz, budowanie relacji i jak to dzisiaj skutecznie zrobić?

Wierzymy, że choć spotkania w sieci nie zastąpią w 100% spotkań bezpośrednich, świetnie sprawdzą się, by podtrzymać, a także budować relacje biznesowe. W ten sposób wielu z naszych klientów nie musi całkowicie rezygnować z zaplanowanych eventów, a jedynie zmienić ich formułę. Nasze możliwości są naprawdę duże, dzięki czemu w grę wchodzi realizacja praktycznie każdego wydarzenia. Od webinaru, szkolenia czy konferencji, po eventy takie jak premiery produktów, szeroko rozumiana promocja firmy, a nawet występy muzyczne! Posiadamy własne, w pełni wyposażone studio nagrań w obiekcie Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wydarzenie odbyło się w innej lokalizacji, a nawet prywatnym mieszkaniu. Zadbamy o zaplecze sprzętowe i dedykowany zespół ludzi. Możliwości techniczne wraz z doświadczonym i elastycznym zespołem (odpowiedzialny jest za realizację blisko 800 wydarzeń rocznie) sprawiają, że nie ograniczamy się tylko do jednej grupy odbiorców lub branży.

Czy może nam Pani opowiedzieć coś więcej o studiu nagrań?

Nasze studio to miejsce wyposażone w najlepszy sprzęt do realizacji różnorodnych transmisji live, jak również nagrań do późniejszego montażu. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy ekran diodowy o powierzchni 30 m2, na którym wyświetlamy prezentacje, filmy, zdjęcia czy logotypy (praktycznie wszystko, na czym w danej realizacji zależy zleceniodawcy). Studio wyposażone jest także w green screen, oświetlenie telewizyjne, kamery o rozdzielczości 4K, media serwer do obsługi streamu oraz miksery audio. Proszę pamiętać, że nad całością czuwa kilku operatorów kamer, realizatorów dźwięku i obrazu. Gwarantujemy, że nic nie zakłóci prawidłowego odbioru uczestnikom. Nadmienię jeszcze, że studio nagrań oferuje możliwość transmisji z kilku miejsc w jednym czasie. Możemy połączyć się np. z prelegentami, którzy w danym momencie znajdują się w domu lub innej sali. Transmisje mogą odbywać się w kilku językach jednocześnie, a dzięki platformie pay per view istnieje też możliwość płatnych transmisji.

Jak wygląda to od strony technicznej? Czy poradzimy sobie z obsługą techniczną takiego wydarzenia?

Najważniejsze dla nas jest to, by zapewnić komfort oraz niezakłócony odbiór zarówno organizatorom, jak i uczestnikom spotkania. Dlatego proponowane przez nas rozwiązania są tak dla prowadzących, jak i dla użytkowników bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Rejestracja jest prosta, a wydarzenie otrzymuje własną stronę internetową, na której uczestnik znajdzie wszelkie niezbędne informacje, takie jak pokoje z transmisją oraz agendę wydarzenia. Wiemy jak ważne jest, by słuchacze mieli możliwość angażowania się podczas streamingu. Dlatego czekają na nich różne dodatkowe atrakcje – quizy, sondy czy ankiety. 

W Internecie pojawiło się wiele platform, dzięki którym możemy bezpłatnie prowadzić spotkania online. Co zatem wyróżnia ofertę Grupy MTP?

Podstawowa i zasadnicza różnica to jakość odbioru. Wielu z nas miało już okazję uczestniczyć w spotkaniach organizowanych na darmowych platformach. Wierzę, że również wielu miało okazję zdenerwować się na znikający odbiór oraz brak dźwięku. Korzystając z naszych usług, klient może mieć pewność, że do takich sytuacji nie dojdzie. Z nami organizator wydarzenia zyskuje spokój i wiarygodny wizerunek wśród uczestników. Poza tym pamiętajmy, że nasza oferta jest o wiele bogatsza. Nagranie można zrealizować w studiu nagrań, gdzie odpowiednio zaaranżowana scena nadaje całości dynamiki i jest dodatkową wartością estetyczną.

Załóżmy, że przymierzamy się do organizacji wydarzenia online. Od czego powinniśmy zacząć?

Zapraszamy przede wszystkim do rozmów i określenia własnych potrzeb. Warto zastanowić się w pierwszej kolejności, do kogo kierujemy nasz komunikat, kim będą nasi odbiorcy i co chcemy im przekazać. Mając tę wiedzę, nasz zespół zaprezentuje najkorzystniejszą ofertę. Jestem przekonana, że nowa usługa rodzić będzie początkowo wiele pytań. To zrozumiałe, dla wielu jest to przecież zupełna nowość, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie zapytania i rozwiejemy wątpliwości. Pomożemy w ustaleniu całościowej koncepcji wydarzenia oraz jego szczegółów, no i w zależności od rodzaju wydarzenia i zapotrzebowania na sprzęt, wycenimy usługę.