Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

W kawowym raju

09.06.2020 12:00:00

Podziel się

Pachniało pyszną, świeżo zmieloną, aromatyczną kawą. Zazwyczaj piję czarną, gorzką, ale zatrzymując się przy Lafaye Coffee Point w Galerii Malta, zaczęłam rozglądać się zupełnie za czymś innym. Może to była kwestia zapachu? Nie wiem. – Zaproponuję Ci Dolce Vita. To wyśmienita crema i smak czekoladowo-orzechowy. Nie pożałujesz – mówi Marta Megger, właścicielka tej cudownej kawowej wyspy. I gdybym miała więcej czasu, zostałabym tam na dłużej, rozkoszując się w smakach wybitnych kaw, które na zawsze zostaną już ze mną.

TEKST: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Marta Megger

W przeciwieństwie do popularnych kaw wypalanych w piecach przemysłowych w temperaturze 400o C, które po dwóch minutach hartuje się szokowo, zimną wodą, co powoduje utratę części walorów olfaktorycznych, ziarna kawy z palarni Lafaye, wypalane są przez około 15–18 minut, w temperaturze dwukrotnie niższej, a następnie chłodzone powietrzem, co pozwala na osiągnięcie doskonałego smaku i aromatu. Całość procesu jest kontrolowana przez mistrza, który w razie potrzeby decyduje o wydłużeniu lub skróceniu czasu wypalania, tak by osiągnąć najwyższą jakość z każdej partii dostarczonego ziarna. Dlatego też kawa wypalana metodą mistrzowską uznawana jest za szlachetniejszy napój niż kawa palona przemysłowo. – W bogatej ofercie kaw Lafaye znajdują się, oprócz mojej ulubionej San Juan Antigua z Gwatemali, starannie wypalane ziarna z Kenii, Etiopii, Rwandy, Kolumbii, Brazylii czy Indii – mówi Marta Megger, właścicielka kawiarni. – Na wyspie, poza kawą w ziarnach i mieloną, można również zakupić kawy aromatyzowane o różnych smakach, np. korzennych pierników czy oszałamiającego rumu, doskonałą zieloną i czarną herbatę liściastą Orthodox z Rwandy, mający wiele prozdrowotnych właściwości susz z konopi siewnych, a nawet kubki termiczne czy ekspresy kapsułkowe z systemem Nespresso, do których również oferujemy kapsułki.

W Lafaye znajdzie się także coś dla fanów aktywnego stylu życia – szoty kawowe w postaci kapsułek kawy z dodatkiem suplementów sportowych, takich jak AAKG czy kreatyna. Są to produkty starannie skomponowane dla osób aktywnych i uprawiających sport, które wspomagają efektywność treningów.

Weź kawę na spacer

Każdy kto ma ochotę spróbować kawy na świeżym powietrzu, może ją nabyć w kubku na wynos. – Ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że kupowanie „kawy w ciemno” nie zawsze jest udanym eksperymentem, poprzez regularne zmienianie zawartości młynków chcę, by klienci mogli spróbować najróżniejszych kaw Lafaye, zanim odnajdą swoje ulubione smaki – dodaje Marta Megger. – Ponieważ zamierzam wychodzić z inicjatywami, które mogą zainteresować fanów dobrej kawy i pomóc w propagowaniu tego szlachetnego napoju, zachęcam do odwiedzenia i polubienia mojego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Lafaye.Poznan/. Znajdziecie tam Państwo między innymi informacje o wszelkich promocjach i nowościach.

Kawa gadżet

Kawa nie tylko łagodzi obyczaje, ale staje się też elementem skutecznego marketingu. Pendrive’y, kubki z własnym logo, długopisy czy smycz na klucze odchodzą w zapomnienie, dlatego właściciele firm chcący wyróżnić się na tle konkurencji i zaskoczyć klientów, jako dopełnienie strategii marketingowej, mogą zaproponować swoim klientom pyszną kawę. – Możemy stworzyć dla Państwa kawę pod marką własną. Kawa świetnie sprawdza się w charakterze gadżetu reklamowego, który przygotowujemy w oparciu o kryteria stawiane przez naszych klientów. Umożliwiamy także wykreowanie indywidualnego profilu palenia kaw jednorodnych. Pomagamy w doborze idealnej i specyficznej mieszanki ziaren lub proponujemy klasyczne rozwiązania według preferencji smakowych – dodaje Marta Megger.

Lafaye Coffee Point zaprasza również do współpracy firmy (hotele, restauracje, gabinety lekarskie i nie tylko), które chciałyby, aby skomponować dla nich wyjątkowe kompozycje smakowe. Ciekawostką niech będzie, że właścicielka planuje stworzyć unikalną mieszankę kawy dedykowaną mieszkańcom Poznania. – Mam nadzieję, że kawa i herbata Lafaye na stałe zagości w wielkopolskich domach i będzie wam towarzyszyć każdego dnia, podnosząc was na duchu i oferując niezapomniane wrażenia smakowe. Zapraszam serdecznie do Lafaye Coffee Point w Galerii Malta (znajdziecie nas koło sklepu Dealz) – dodaje Marta Megger.