Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

W nowoczesnym świecie Audi

30.07.2018 12:00:00

Podziel się

Pierwszy kwartał tego roku zamknęli z najlepszym wynikiem sprzedaży samochodów marki Audi w Polsce. To najnowszy i jeden z najnowocześniejszych salonów Audi w kraju. Bryłą przypomina terminal i idealnie wpisuje się w krajobraz sąsiadującego z nim lotniska Ławica, przy ulicy Bukowskiej. Do niedawna jeszcze w podpoznańskim Przeźmierowie. Dziś z tą samą załogą na poznańskiej ławicy, cały czas w Grupie Krotoski – Cichy, ale pod nowym szyldem – Audi Centrum Poznań Ławica.

TEKST: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: SOLUTIONS360.pl

Żeby dojechać do salonu, jadąc od centrum miasta, należy z ulicy Bukowskiej skręcić w prawo, tak samo jak na cargo poznańskiego lotniska Ławica. Bryła, przypominająca ogromny terminal, prezentuje się niezwykle okazale, podobnie jak stojące w nim samochody. Uwagę od razu przykuwa stojący na highlight najnowocześniejszy model Audi A6, który swoją premierę ma właśnie w lipcu. Samochody stoją nierówno, ale w jasnej koncepcji. – Ustawione są zgodnie z filozofią marki, nic tu nie jest przypadkowe – mówi Maciej Marciniak, Kierownik Działu Sprzedaży, i prowadzi mnie do najnowszych propozycji Audi. – Proszę spojrzeć w górę. Rzeczywiście, pod sufitem widać fragment pasa jezdni. – I to właśnie jest wycinek toru samochodowego, dlatego wszystkie nasze modele nie stoją prosto, a tworzą równoległe łuki. Wszystko dlatego, że marka Audi wywodzi się ze sportu i ekspozycja ma wyglądać tak jakby samochodowy ścigały się na torze.

Wzorcowe miejsce, unikatowy samochód

To jeden z największych salonów samochodowych marki Audi w Polsce zarówno pod kątem ekspozycji, jak i dostępności samochodów, o tak unikatowej architekturze. W środku obejrzeć można osiemnaście modeli. Nazwa Audi Centrum Ławica oznacza miejsce wzorcowe, a więc jedyne w swoim rodzaju. – Chciałabym kupić to Audi – pokazuję na niezwykły model, stojący zaraz obok najnowszego A6. – A to jest model unikatowy, widzę że ma Pani gust – dodaje Maciej Marciniak. – Jeśli wybrałaby Pani akurat ten model RS4, to zyskałaby Pani samochód rodzinny, ale też sportowy, a wręcz wyczynowy. Można nim jechać na wakacje z rodziną oraz na tor, bo posiada pod maską 450 KM i w 4,1 sekundy przyspiesza do 100 km/h. Ponadto samochód jest zindywidualizowany, w kolorze Racing Blue z palety barw Audi Exclusive. Śmiem twierdzić, że taki samochód w tej wersji będzie jedyny w Polsce.

Zaprojektuj swoje Audi

Obok stoją pozostałe modele: od wersji A, przez S, RS i słynną linię suvów – Q. Za moimi plecami miły sprzedawca opowiada o nowym modelu Audi Q5. Mężczyzna zainteresowany zakupem od razu umawia się na jazdę próbną w dogodnym dla niego terminie. Dział handlowy liczy tutaj jedenaście osób, pośród których są zarówno kobiety, jak i mężczyźni, sprzedawcy detaliczni oraz flotowi. Każdy potrafi fachowo doradzić. A jeśli model, stojący na ekspozycji nie do końca nam odpowiada, można zaprojektować własny – w pomieszczeniu do konfigurowania samochodów. Co to oznacza? – Klient może sam sobie zaprojektować wybrany model Audi w możliwych, dostępnych opcjach, czy wariantach – wyjaśnia Dorota Zapasińska – Bibak, Specjalista ds. Marketingu Audi Centrum Poznań Ławica. – Samochód można zbudować od podstaw według swoich własnych preferencji i oczekiwań, upodobań. Na końcu, w 3D, oglądamy zaprojektowany przez siebie samochód. Czas oczekiwania na model indywidualny to około dwóch, trzech miesięcy.

Park&Fly

Masz Audi? Wylatujesz na wakacje z Ławicy? Zostaw samochód na salonowym parkingu zlecając choć jedną usługę serwisowi, przykładowo przegląd. Jeśli cokolwiek będzie do zrobienia serwisanci usuną usterkę w trakcie urlopu, a do domu wyruszymy w pełni sprawnym i umytym samochodem. – To rozwiązanie nazywa się Park&Fly – dodaje Grzegorz Frąszczak, Kierownik Serwisu. – Kierujemy ją do wszystkich użytkowników marki Audi. Oczywiście zanim zajmiemy się usunięciem ewentualnych usterek, czy wymianą oleju, wszystko skonsultujemy z klientem, bo to on musi podjąć decyzję. Akcja potrwa do końca września.

Salon z tradycjami

W Audi Centrum Poznań Ławica pracuje ponad 50 osób – większość to pracownicy salonu Krotoski – Cichy z Przeźmierowa. – Po wielu latach postanowiliśmy zmienić lokalizację, bo tam już było za mało miejsca – mówi Dorota Zapasińska – Bibak. – Cieszymy się, że klienci przeszli z nami w nowe miejsce. Salon został otwarty w lutym 2018 roku. Audi Centrum Poznań Ławica jest częścią Grupy Krotoski – Cichy. Firma powstała w 1987 roku. W 1993 r. uzyskała autoryzację Volkswagena na działalność serwisową prowadzoną początkowo w Wysogotowie, później również w Przeźmierowie oraz Pile. W styczniu 2004 r. działalność firmy poszerzono o nową inwestycję jaką było otwarcie salonu Audi w Przeźmierowie. Od roku 2014 Grupa Krotoski – Cichy jest liderem w sprzedaży samochodów nowych w Polsce, w zeszłym roku sprzedano ich 22 615.

W lutym 2018 roku salon Audi zmienił lokalizację oraz nazwę. Od tego czasu działa pod szyldem Audi Centrum Poznań Ławica w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań Ławica.

Audi Centrum Poznań Ławica

ul. Bukowska 278 A
60-189 Poznań
Tel.: +48 61 640 83 00

Godziny otwarcia:

Salon sprzedaży: poniedziałek – piątek: 8:00 – 19:00, sobota: 8:00 – 16:00
Dział serwisu: poniedziałek – piątek: 7:00 – 21:00,