Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wakacje z dziećmi 2020

10.07.2020 13:46:06

Podziel się

Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi w Polsce w tym roku? To pytanie, które często pada w naszych domach. Kiedy już ustalimy z kim (całą rodziną) i gdzie (gdzieś w Polsce) to tak naprawdę mamy spory wybór. W naszym kraju nie brakuje pięknych i świetnie przystosowanych dla rodzin z dziećmi miejsc, w których warto spędzić wakacyjny czas. Czasem nawet nie chodzi o to gdzie, ale jak! No i o to, żeby było bezpiecznie.

TEKST: Daria Szychta, www.ohanatravel.pl
ZDJĘCIA:  www.ohanatravel.pl

Wakacje z dziećmi 2020 – od czego zacząć planowanie? Trzeba jasno sprecyzować nasze oczekiwania i dopasować całość do wieku dzieci. Inne pomysły na urlop świetnie sprawdzą się w przypadku rodziców niemowlaków i małych dzieci (powiedzmy 1-3 lata), inne dla przedszkolaków, a inne dla uczniów. Dużo zależy też oczywiście od wakacyjnego budżetu i usposobienia – dla jednych ideałem jest spokój na leżaku przy basenie, dla innych wręcz przeciwnie, taki scenariusz wieje nudą i ma w sobie znamiona obłędu.

Wakacje z dzieciakami? Niełatwa to sprawa…

Już samo słowo wakacje ma w sobie coś z najlepszej obietnicy. Oczami wyobraźni widzimy te błogie chwile, ten przysłowiowy drink z palemką i mieniący się szmaragdem akwen – obraz zapewne zaprogramowany w naszych umysłach przez barwne reklamy i foldery biur podróży. Kiedy jednak do słowa „wakacje” dodamy dopełnienie „z dziećmi”, obrazek przestaje być już taki sielski, jak na początku, a wyobraźnia, do tej pory łaskawa, zaczyna płatać nam figle. Całe dnie biegania po placach zabaw i dziecięce „nudzę się” to scenariusze, które spędzają nam sen z powiek. Często wakacje z dziećmi to wypoczynek tylko dla nich – dla rodziców już nie specjalnie. Można jednak temu zapobiec!

Nad morzem, nad jeziorem, a może…?

Wakacje z dziećmi w Polsce w 2020 roku? Wbrew pozorom nie musicie ograniczać się do wyboru typu: Bałtyk czy Mazury. I nie, nie dlatego że zapomnieliście o górach. Wakacje z dziećmi w Polsce to nie tylko akwen i górskie szlaki. I jeśli jesteście całą rodziną gotowi na jakieś urozmaicenie, to my w Ohana chętnie podeślemy Wam kilka dobrych przykładów na wyjazd inny, niż wszystkie. Kurs w stronę przygody!

Zacznijcie od dobrej decyzji

Czasem nieważne gdzie, ale ważne jak. Morze, jezioro czy góry mogą być naprawdę sprawą drugorzędną, o ile wybierzemy miejsce, w którym po prostu będziemy mogli odpocząć. Jesteście zmęczeni gotowaniem? Przemyślcie wyjazd z wyżywieniem. Obawiacie się złej pogody? Wybierzcie hotel z wewnętrznym basenem czy placem zabaw. Chcecie mieć trochę czasu dla siebie? Pomyślcie o zabraniu dziadków, innych rodziców lub znalezieniu opiekunki czy dodatkowych zajęć dla dzieci, podczas których wy będziecie mogli po prostu odpocząć. W naszym kraju jest wiele świetnych miejsc, fantastycznych pensjonatów, stadnin i agroturystyk, gdzie dzieci mogą spędzić mnóstwo czasu ze zwierzętami, podglądać życie na wsi i szwendać się z rodzicami po lesie: bez celu, ale i bez smartfona i bez WiFi. Osły, alpaki, dojenie kóz, jazda konna – wybór jest ogromny, a taki pomysł to wakacje dla dzieci inne niż wszystkie. A i na wsi też rodzicom fajnie jest po prostu: odpocząć.

Wakacje z dziećmi na sportowo

Czasem warto oszczędzić na hotelu i opcji all inclusive, żeby wydać oszczędności gdzieś indziej: na kurs windsurfingu, na zajęcia ze wspinaczki, na jazdę konną. Nowa pasja dla całej rodziny, sportowy wyjazd, masa dobrych emocji, nowi ludzie – to z pewnością podsumowanie każdego wyjazdu, którego celem jest nowa aktywność. Może macie jakąś sportową zajawkę, którą chcielibyście trochę odkopać? Jazdę na rowerze można przecież trenować na świetnej, międzynarodowej trasie wzdłuż morza EuroVelo, a kajakarstwo uprawiać na Mazurach.

Kolonie dla rodziców z Ohaną

W Ohana uwielbiamy kreatywne zabawy z najmłodszymi, ale i realizacje naszych własnych, dorosłych pasji i marzeń. Stąd powstał pomysł na stworzenie wyjazdów, w których każdego dnia rodzice mają chwilę dla siebie i innych rodziców, a dzieci bawią się twórczo w swoim gronie, na świeżym powietrzu i pod okiem sprawdzonego opiekuna. Co robią w tym czasie dorośli? Pomysłów jest wiele: nauka gotowania, joga, kitesurfing, wspinaczka. Brzmi interesująco? Sprawdź naszą ofertę:  www.ohanatravel.pl