Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Walentynkowy zawrót głowy [GALERIA ZDJĘĆ]

02.02.2022 14:10:50

Podziel się

Tradycja walentynek wywodzi się od zwyczaju obchodzonego w starożytnym Rzymie. 14 lutego obchodzono Dzień Płodności i Macierzyństwa. Tego dnia niezamężne kobiety i kawalerowie bawili się razem. Kobiety wrzucały kartkę z imieniem do dzbana, a kawalerzy losowali imię wybranki, z którą bawili się do białego rana.

TEKST: Ewa Okularczyk, Małgorzata Sikorska
ZDJĘCIA: Swan Photography, Barbara Sinica, Łukasz Kłossowski, Face Fabric

W Polsce pozostał zwyczaj dawania prezentów ukochanej osobie i spędzania tego dnia na romantycznej kolacji we dwoje. A jeśli kolacja, to ubiór również powinien być delikatny i zmysłowy. Najczęściej z Walentynkami kojarzy się nam kolor czerwony. Piękna sukienka i fascynator w tym kolorze zdecydowanie podkręcą nastrój i dodadzą zmysłowości. Na przeciw wymaganiom stylizacji walentynkowych wychodzi marka YOKOdesign proponująca piękne fascynatory z serduszkami i woalkami. Woalka to element nadający tajemniczości kobiecie i podkreślający jej subtelność i urok. Czerwień, kolor miłości, to kolor ponadczasowy, klasyczny, zawsze modny. Może przyjmować różne odcienie i tonacje, od chłodnego malinowego po gorącą czerwień strażacką. Znajdźmy więc swoją ulubioną czerwień, łącząc ją w sposób bardziej lub mniej oczywisty z innymi kolorami i sięgajmy po nią nie tylko w Walentynki. 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ