Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wiek średni – czy jest się czego bać?

06.06.2023 12:22:14

Podziel się

W wieczór, 27 kwietnia, w salonie samochodów Volvo Firma Karlik przy ulicy Torowej 14 w Poznaniu odbyło się wyjątkowe wydarzenie - spotkanie z Miłoszem Brzezińskim na temat „Autonomii wieku średniego”. Wykład został zorganizowany w ramach autorskiej inicjatywy - projektu Akademia Lagom, której celem jest przed wszystkim inspirowanie do realnych zmian i prowadzenie uczestników w kierunku równowagi życiowej.

TEKST I ZDJĘCIA: Volvo Firma Karlik

Spotkanie otworzyło wystąpienie Joanny Karlik-Knocińskiej, właścicielki Volvo Firma Karlik, która powitała zgromadzonych gości. Głównym tematem wieczoru był wiek średni. Wykład poprowadził Miłosz Brzeziński, ceniony ekspert w dziedzinie psychologii rozwojowej, coach i trener biznesu, który przedstawiał różne aspekty tego szczególnego etapu w życiu mężczyzny oraz sposoby radzenia sobie w tym okresie.

W trakcie wykładu na temat autonomii wieku średniego, Miłosz Brzeziński zaprezentował szerokie spektrum zagadnień, które dotyczyły relacji damsko-męskich. Przyjrzał się różnym ich aspektom, zwracając uwagę na wyzwania, które mogą wystąpić i jak można z nimi skutecznie radzić sobie w celu utrzymania harmonii w związku, biorąc pod uwagę ten specyficzny moment w życiu mężczyzny.

Jednym z kluczowych punktów wykładu było zdrowie fizyczne i konieczność dbania o nie w wieku średnim. Brzeziński podkreślał, że utrzymanie dobrej kondycji fizycznej jest niezwykle istotne dla zachowania równowagi i jakości życia. Wskazywał na wagę zdrowej diety, regularnych ćwiczeń i odpowiedniej pielęgnacji ciała. Przekonywał, że dbanie o siebie nie jest tylko kwestią estetyki, ale ma ogromne znaczenie dla samopoczucia i pozytywnego nastawienia do życia.

Ważnym tematem był również proces porzucania złych nawyków i przyjęcie zdrowszego stylu życia. Wiek średni to doskonały moment, aby zrezygnować z nałogów, takich jak palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu. Zmiana może przynieść ogromne korzyści w długoterminowej perspektywie.

Równocześnie, Miłosz Brzeziński podkreślał znaczenie dbałości o siebie  panów w wieku średnim. Zachęcał  do bycia zdyscyplinowanymi i odważnymi, do podejmowania odpowiedzialności za swoje zdrowie i dobrostan. Zwracał uwagę na konieczność dbania o  otoczenie, zarówno w sferze rodziny, jak i społeczności lokalnej. Podkreślał, że panowie powinni być opiekunami, dawać przykład młodszym pokoleniom i inspirować innych do dbania o siebie.

Wykład Miłosza Brzezińskiego na temat autonomii wieku średniego był nie tylko edukacyjny, ale również inspirujący. Przekazywane wskazówki i refleksje skłaniały uczestników do głębszych przemyśleń i do podjęcia działania. Brzeziński podkreślał, że wiek średni jest czasem, kiedy można jeszcze wiele osiągnąć i  zadbać o własny rozwój oraz  dobro innych osób. Zachęcał uczestników do podejmowania nowych wyzwań, rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także  budowania wartościowych relacji społecznych.

Po zakończonym wystąpieniu, uczestnicy mieli okazję do rozmówz prelegentem. Atmosfera spotkania sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości i wymianie poglądów.

Całe wydarzenie zostało zaplanowane w taki sposób, aby uczestnicy nie tylko zdobyli nową wiedzę, ale także cieszyli się dobrą atmosferą. Ciepłe rozmowy i uśmiechy wypełniały przestrzeń, świadcząc o pozytywnym odbiorze wydarzenia.

Projekt Akademia Lagom, będący inicjatywą marki Volvo Firma Karlik, potwierdził swoje miejsce jako wartościowy i inspirujący program, który nie tylko wspiera uczestników w dążeniu do równowagi życiowej, ale również propaguje wartości, na których opiera się marka Volvo - jakość, zrównoważony rozwój i harmonijne podejście do życia.