Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wielkopolanie zagrali dla muzeum [GALERIA ZDJĘĆ]

09.01.2024 11:49:58

Podziel się

Wyjątkowy koncert pod hasłem „Wielkopolska GRA! Dla muzeum” na długo zapadnie w pamięci publiczności, która tłumnie wypełniła halę nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dochód z wydarzenia wsparł budowę nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego. - Chcemy ten projekt uspołecznić. Prosimy wszystkich, którzy mają pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim, żeby je udostępnili – apelował ze sceny, otwierając koncert, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

MATERIAŁY: UMWW
[współpraca reklamowa]

Blisko 10 tysięcy osób bawiło się na koncercie organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego upamiętniającym kolejną, 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Piotr Rogucki oraz Kev Fox. Artyści zaśpiewali swoje najbardziej znane utwory w nowych aranżacjach. Nie zabrakło także oryginalnych duetów oraz specjalnie na ten koncert przygotowanych aranżacji polskich i światowych przebojów. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia był Andrzej Smolik – muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista.

Bądźmy dumni z naszych przodków i świętujmy radośnie tę rocznicę. Zwycięstwo domaga się dumy i radości – tak do świętowania 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zachęcał ze sceny Marszałek Marek Woźniak. Jak zaznaczył, jeszcze w grudniu podpisana zostanie umowa na budowę nowego muzeum.- Dzisiaj jesteście Państwo pierwszymi mecenasami i sponsorami budowy, bo kupiliście bilety na ten koncert. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Przesłanie tegorocznej rocznicy wybuchu powstania to duma i radość. Jesteśmy dumni z tych wszystkich, którzy wsparli powstanie, a było to całe społeczeństwo wielkopolskie.

W sumie ze sprzedaży biletów-cegiełek udało się zebrać 430 tys. zł. Fundusze z koncertu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego zostaną przekazane na budowę nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.