Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wiosenny detoks - turnusy oczyszczające

05.04.2022 14:30:09

Podziel się

Wiosna to optymalny okres na oczyszczanie organizmu. Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią człowiek odczuwa potrzebę odnowienia i regeneracji. W tym czasie w prosty sposób można zadbać o swoje ciało i wystartować po zimie z nową dawką energii. Życie zgodnie z zasadami zmienności pór roku daje zdrowie, energię i witalność oraz przyjemność współistnienia z naturą.

TEKST I ZDJĘCIA: Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus

Bardzo wygodną i popularną formą detoksykacji organizmu jest udział w specjalnych turnusach oczyszczających, które nasze centrum prowadzi już od wielu lat. Aktualnie turnusy odbywają się w  klimatycznym i romantycznym Dworze w Podstolicach. Piękny budynek z końca XIX wieku otoczony jest parkiem ze stawem. Malownicza okolica obiektu zapewnia doskonałe warunki do rekreacji i wypoczynku na łonie natury. Tutaj stworzyliśmy miejsce, w którym Twój organizm przejdzie prawdziwą metamorfozę, oczyści i zregeneruje swoje wewnętrzne systemy. Umysł wyciszy się, zrelaksuje i nabierze mocy.

Turnusy zdrowotne
Ośrodek oferuje zakwaterowanie i pobyt w epokowych wnętrzach. Nasi kuracjusze mają do dyspozycji kameralne 1 i 2 - osobowe pokoje z łazienkami. W strefie zabiegowej znajdują się gabinety terapii oraz sauna. Podczas pobytu na turnusach oferujemy szeroką gamę zabiegów terapeutycznych, które dobieramy zgodnie z charakterem turnusu oraz indywidualnymi potrzebami każdej osoby. Turnusy te mogą mieć różnorodne cele, ale zawsze opierają się na oczyszczającej diecie sokowej oraz na zabiegach hydrokolonoterapii - płukania jelita grubego. Dzięki tym procedurom oczyszczamy organizm z toksyn i złogów pokarmowych, pobudzamy perystaltykę jelit oraz regulujemy pracę mikrobiomu jelitowego.

Skuteczna detoksykacja
Tylko w warunkach specjalnej diety można zainicjować proces oczyszczenia głównego filtru naszego organizmu - wątroby. Współczesny tryb życia obciąża wątrobę dużą ilością toksyn pochodzących z używek, zanieczyszczonego środowiska, przetworzonej żywności i przyjmowanych w nadmiarze farmaceutyków. Detoksykacja wątroby jest podstawowym celem większości terapii oczyszczających - ale nie tylko wątroba  może zostać poddana terapii. W zależności od rodzaju chorób czy dolegliwości można zainicjować w organizmie szereg różnych procesów, które mogą okazać się niezwykle pomocne w drodze do zdrowia i poprawienia samopoczucia. Skuteczna detoksykacja mobilizuje organizm do wiosennych porządków, usuwa zmęczenie, apatię, bezsenność, alergie, bóle głowy, problemy jelitowe, poprawia pamięć i koncentrację, poprawia parametry układu krążenia i bardzo często przyczynia się do poprawy stanu zdrowia w różnych jednostkach chorobowych.

Poniżej przedstawiamy przykłady realizowanych w Dworze w Podstolicach turnusów oczyszczających. Każdy z nich opiera się na zasadniczej bazie detoksykacyjnej, ale w szczegółach obejmuje różne rodzaje terapii dostosowane dla danego organu i jego schorzenia. Podczas turnusu prowadzona jest oczyszczająca dieta oparta na świeżo wyciskanych sokach owocowo-warzywnych oraz naparach ziołowych, które wprowadzają do organizmu odpowiednią dawkę antyoksydantów. Niskokaloryczna dieta uruchamia proces odżywiania endogennego, w którym organizm „zjada” wszelkie zalegające złogi, a w procesie autofagii usuwa także obumarłe i uszkodzone elementy swojej struktury.

 1. 7 - dniowy turnus detoks ogólny
 • dieta sokowa owocowo - warzywna
 • 5 zabiegów hydrokolonoterapii (oczyszczania jelita grubego)
 • 5 zabiegów detoksykacji metodą biorezonasu
 • 5 zabiegów masażu klasycznego
 1. 7 - dniowy turnus detoksykacyjny wątroby
 • dieta sokowa owocowo - warzywna
 • 5 zabiegów hydrokolonoterapii (oczyszczania jelita grubego)
 • 1 zabieg hirudoterapii (pijawki lekarskie przystawiane na wątrobie)
 • 5 zabiegów biorezonansu wspomagających oczyszczanie wątroby
 • 5 zabiegów masażu klasycznego
 • autorska procedura i preparaty oczyszczające wątrobę
 1. 7 - dniowy turnus usuwający pasożyty
 • badanie diagnostyczne Skan 3D/Vega Test
 • dieta oczyszczają z ziołową kompozycją przeciwpasożytniczą
 • 5 zabiegów hydrokolonoterapii (oczyszczania jelita grubego)
 • 6 zabiegów biorezonansu usuwająceych chorobotwórcze patogeny
 • 5 zabiegów masażu klasycznego
 1. 14 dniowy turnus odchudzający
 • badanie diagnostyczne - analiza składu ciała, nawodnienie, metabolizm.
 • specjalistyczna dieta redukcyjna z kroplami hCG
 • 10 zabiegów hydrokolonoterapii (oczyszczania jelita grubego)
 • 10 treningów fitness lub praktyk jogi
 • 4 zabiegi na urządzeniu Schwarzy oraz 6 zabiegów Endermologii LPG Alliance rozbijających tkankę tłuszczową i modelujących ciało

Turnusy trwają od 4 dni do 3 tygodni w zależności od rodzaju. Czas trwania oraz zakres zastosowanych zabiegów może być indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta.

Dwór w Podstolicach znajduje się 40 km na wschód od Poznania w okolicach Wrześni, przy autostradzie A2. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.med-bertarogus.pl w zakładce TURNUSY.