Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Włosów cięcie

04.03.2024 12:38:34

Podziel się

Miley Cyrus, Michelle Pfeiffer, Hailey Bieber, Sharon Stone, Elvis Presley, David Beckham – to nie nasz redakcyjny top ulubionych twórców i sportowców, ale nazwiska znanych osób, których fryzury wytyczyły fryzjerskie trendy na najbliższy sezon wiosna-lato 2024. O modnych cięciach, stylizacji włosów i ich koloryzacji rozmawiamy z Laurą Kwaśny z salonu Renesans Urody.

ROZMAWIA: KAROLINA MICHALAK
ZDJĘCIE: Agata Jesse Obiektywnie
[współpraca reklamowa]

Jakie trendy we fryzjerstwie damskim będą obowiązywały tej wiosny?
Laura Kwaśny: Trendy, które pojawiają się we fryzjerstwie, zarówno damskim, jak i męskim, pod kątem cięcia, koloryzacji i stylizacji, zależne są od tego, co widzimy na pokazach mody i jak wyglądają osoby z pierwszych stron lifestylowych okładek i przysłowiowych „ścianek”.

Jeśli nie chcecie dać się zaskoczyć klientce/klientowi, musicie śledzić portale plotkarskie?
Nie tylko. Także rozdanie nagród muzycznych, ale przede wszystkim musimy bacznie śledzić to, co dzieje się na wybiegach podczas fashion weeków w Nowym Jorku, Paryżu czy Londynie. To są najważniejsze wydarzeniach w branży mody, podczas których projektanci i domy mody prezentują najnowsze kolekcje ubrań. Fryzura jest bardzo istotna, dopełnia bowiem całą stylizację. Projektanci podchodzą holistycznie do pokazu, dbając również o to, co model czy modelka mają na głowie.

Co w takim razie ostatnio podpatrzyłyście w stylizacjach?
Ostatnie rozdanie nagród Grammy pokazało nam to, co dzieje się na głowach już od dłuższego czasu i o co proszą nas klientki. Fryzura Miley Cyrus była hitem. Widoczny wyczesany tapir i uniesienie włosów nadały jej fryzurze niesamowitej objętości. Była to fryzura nawiązująca do obecnego trendu w stylizacjach tzw. mob wife, kojarzącego się z kreowanymi w filmach i serialach postaciami żon gangsterów z lat 70. i 90., których objętość włosów była znacząca, a gładkość i zaczesanie do tyłu było ich cechą charakterystyczną. Mob wife to także wielki powrót do słów Donatelli Versace „More is more”. Warto zatem przypomnieć sobie kultowe seriale i filmy jak „Rodzina Soprano”, „Kasyno” czy „Człowiek z blizną”, a będziemy wiedzieć, czym dokładnie jest mob wife. Ciekawą wersję mob wife zaproponował Dom Mody Cristian Dior, którego modelki miały lekko podtapirowany czubek głowy, żeby uwydatnić objętość włosa i do tego gładko zaczesane koki w stylu banana.

A co z koloryzacją?
Styl mob wife idealnie łączy się z trendem w koloryzacji na nadchodzący sezon wiosna-lato, czyli baleyagem. Jednak ten dzisiejszy baleyage, który proponujemy naszym klientkom, jest bardziej delikatny i imituje naturalne rozświetlenie włosa przez słońce. Efekt jest taki, że odrosty nie są aż tak widoczne. Kolejny trend espresso brunet inspirowany jest intensywną i aromatyczną kawą. Ten odcień ciemnego brązu nie jest jednolity i to sprawia, że jest on tak wyjątkowy. Od nasady ciemniejszy, kolejno o dwa tony jaśniejszy ku dołowi, co sprawia, że jaśniejsze pasma dodają włosom trójwymiarowego efektu i budują fryzurę. No i ponadczasowy blond, choć w tym sezonie w wersji ultrajasnej platyny wpadającej w chłodny blond.

Jeśli przyjdzie klientka i poprosi o modne cięcie. Co zaproponujesz?
Blunt bob, ponieważ to fryzura dla każdej z Was. Najważniejsze w niej jest odpowiednie cięcie i do tego jest łatwa w samodzielnej stylizacji. Długość cięcia z tyłu i z przodu jest taka sama, najczęściej do linii żuchwy lub trochę za i dzięki temu można wyrównać nieco proporcje twarzy. Ten trend podyktowała nam z kolei Hailey Bieber.

Kolejną alternatywą jest strzyżenie krótkie w stylu pixie cut. Delikatne cięcie przy uszach i wycieniowane włosy na karku. Góra włosów krótsza, ale na tyle, aby wziąć pastę do stylizacji i samodzielnie zrobić bałagan i mieć gotową fryzurę. Shag cut natomiast, od angielskiego słowa kudłaty, to powrót do lat 70. Tutaj włosy kończą się na wysokości ramion, wycieniowane są nierównomiernie, a cięcie pięknie okala twarz, tak by włosy mogły ukryć pewne mankamenty. Charakterystyczna dla fryzury w stylu shag cut jest także grzywka.

Mullet hair, potocznie zwaną fryzurą na czeskiego piłkarza, to cięcie rodem z lat 80. Krótkie boki oraz dłuższy tył, często wywinięty oraz prosta grzywka.

A co będzie się działo na głowach panów?
Elvis Presley i pompadour. Jedna z najpopularniejszych obecnie fryzur męskich, klasyka w czystej postaci, ale niezwykle wymagająca, którą współcześnie upodobał sobie piłkarz David Beckham. Cechami charakterystycznymi dla tej fryzury jest wysoko postawiona góra, starannie zaczesane boki oraz tylna część włosów bardzo blisko skóry głowy. French crop to z kolei propozycja dla panów lubiących nonszalancki styl. Dłuższa grzywka zaczesana do przodu i mocno, wręcz kontrastująco wycieniowane włosy z tyłu i po bokach głowy. Fryzurę tę rozpropagował aktor Cillian Murphy grający w serialu Peaky Blinder. Natomiast jeśli ktoś boryka się z zakolami, to polecamy fryzurę typu side swept, którą nosi George Clooney. Ostatnio panowie proszą także o trwałą ondulację, czyli loki. Mimo że jest to proces, który trzeba „wysiedzieć”, ponieważ zajmuje wiele czasu, to panowie często się na nie decydują. Co ciekawe, mężczyźni coraz częściej decydują się na cięcie nożyczkami. Przychodzą i proszą, by wymodelować im fryzurę nożyczkami i by nie używać maszynek.

A co z młodzieżą?
Mullet hair to typowo młodzieżowy trend. Do tego trwała i szalone kolorowe pasma. U młodzieży występują te same trendy, co u dorosłych, jednak ze względu na zbyt dużą podatność i wpływ influencerów szybciej i częściej zmieniają fryzury.

Czy dobór fryzury i koloru włosów zależny jest o wieku i wykonywanego zawodu?
Może kiedyś tak było, dziś to raczej zależy od indywidualnych preferencji. Od tego, czy ktoś chce pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji, wyróżnić się z tłumu, czy zwyczajnie zapewnić sobie komfortową stylizację, która nie zajmie mu zbyt wiele czasu.