Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Współpraca ARP S.A. z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym

01.09.2021 10:44:41

Podziel się

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. aktywnie wspiera polskich przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej, a także we wdrażaniu innowacji. Stale rozwija współpracę z partnerami, których misją jest pomoc firmom, w tym też startupom. Takim partnerem jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny, z którym ARP S.A. podpisała porozumienie o współpracy. PPNT współpracuje z naukowcami i przedsiębiorcami z całego świata w zakresie tworzenia praktycznych rynkowych rozwiązań.

TEKST: Klaudyna Bogurska-Matys
ZDJĘCIA:
Poznański Park Naukowo-Technologiczny

– Chcemy się rozwijać i wchodzić w sojusze oraz porozumienia z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń, związków po to, by naszą ofertę i narzędzia, którymi dysponujemy, móc jeszcze skuteczniej dystrybuować. Propozycje usług finansowych i współpraca z Grupą Kapitałową ARP jest szansą rozwoju dla polskich i wielkopolskich przedsiębiorców. Liczę, że dzięki tej współpracy będziemy mogli wspierać przedsiębiorstwa, które są i działają na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A. W podpisaniu umowy uczestniczył też Andrzej Rosiek, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Poznaniu. To właśnie przy współpracy z COP będą realizowane inicjatywy wspierające rozwój innowacyjnych lokalnych przedsiębiorstw. – To czwarte porozumienie, które podpisaliśmy w Poznaniu – powiedział Andrzej Rosiek, dyrektor ARP S.A. COP Poznań. – Wcześniejsze zawarliśmy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, YouNick Technology Park i Północną Izbą Gospodarczą. Bardzo się cieszę, że filary naszej działalności są tak mocne.


Jest to kolejna okazja do wsparcia środowisk naukowych, rozwoju przedsiębiorczości i zwiększenia konkurencyjności rodzimych podmiotów gospodarczych. W ramach współpracy przedsiębiorcy mogą liczyć na szeroką ofertę wsparcia, obejmującą doradztwo gospodarcze oraz różnego rodzaju instrumenty finansowe.

– W naszej strategii deklarujemy, że najbliższe lata przeznaczymy na wzmacnianie roli PPNT jako węzła wiedzy i technologii, tak aby korzystały z niego firmy o wysokim potencjale rozwoju, startupy, instytucje otoczenia biznesu oraz uczelnie. Chcemy być znaczącą częścią procesu tworzenia praktycznych rynkowych innowacji, a żeby to osiągnąć, PPNT musi dbać o atrakcyjne portfolio usług, wykwalifikowanych ekspertów i żywe kontakty międzynarodowe. Dzięki dobrze działającym powiązaniom i współpracy możemy sprawić, że nasz klient otrzyma takie wsparcie i usługę, jakich w danym momencie potrzebuje. Porozumienie z Agencją Rozwoju Przemysłu to niewątpliwie szansa na podejmowanie nowych inicjatyw na rzecz rozwoju innowacyjnych rozwiązań, wymianę wiedzy i doświadczeń – zgodnie potwierdzają dr hab. Jacek Guliński, dyrektor PPNT oraz prof. Hieronim Maciejewski, zastępca dyrektora PPNT.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest jedynym parkiem naukowym w Polsce, który posiada status jednostki naukowej. Dzięki temu ma możliwość aktywnego rozwoju działalności badawczej oraz realizacji projektów podejmowanych wspólnie z przedsiębiorstwami technologicznymi. Na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego funkcjonuje także HUB B+R, który tworzy rozwiązania wspierające działalność firm poprzez opracowywanie technologii. Wykwalifikowana kadra, dysponująca unikatową aparaturą, dostarcza rozwiązania technologiczne mające na celu usprawnienia produktów lub metod produkcyjnych dla klientów z różnych branż przemysłu.

W ofercie PPNT nie brakuje szerokiego spektrum usług, takich jak: analizy laboratoryjne, doradztwo biznesowe, szkolenia, a także wsparcie w zakresie funduszy kapitałowych i finansowania. PPNT pomaga firmom na każdym etapie ich rozwoju. Podpisane porozumienie jest szansą na synergię we wspieraniu przedsiębiorstw z dużym potencjałem rozwoju poprzez organizację wydarzeń, wspólnych projektów, szerszy dostęp do sieci kontaktów, rozwój procesów transferu technologii ze środowiska naukowego do biznesu oraz zwiększenie dostępu do wiedzy.


ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa

https://arp.pl/pl