Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wybieramy Wielkopolskie Filary Biznesu

09.02.2023 11:19:14

Podziel się

Wielkopolski Klub Kapitału wspólnie z „Sukcesem po poznańsku” zaprasza firmy z Wielkopolski do udziału w konkursie o tytuł Wielkopolskiego Filara Biznesu. Elitarna organizacja przedsiębiorców z ponad trzydziestoletnim stażem oraz najpopularniejszy lokalny magazyn lifestylowy postanowiły reaktywować zapoczątkowany w 1999 konkurs, którego celem jest promocja wybitnych wielkopolskich menedżerów, przyczyniających się w szczególny sposób do rozwoju regionu. Konkurs merytorycznie wesprze Kancelaria Filipiak Babicz Legal znana z umiejętnego łączenia teorii z praktyką.

ZDJĘCIA: Archiwum

Idea konkursu
Celem konkursu jest promocja firm mających siedzibę na terenie Wielkopolski, które w sposób szczególny rozwijają się w wybranych, istotnych w naszej ocenie obszarach. W tegorocznej edycji konkursu firmy mogą ubiegać się o tytuł Wielkopolskiego Filara Biznesu w czterech kategoriach: Solidny pracodawca, Lider ekologii, Lider innowacji i Sukces po poznańsku.

Solidny pracodawca
Do udziału w tej kategorii konkursowej zapraszamy firmy, które szczególny nacisk kładą na czynnik ludzki i w ponadprzeciętny sposób dbają o pracowników. Wielkopolskie Filary Biznesu w tej kategorii to menedżerowie firm, w których pracownicy pracują z przyjemnością, które dbają o ich rozwój i dobrostan. To firmy, które w swoim DNA mają dbanie o relacje i wszechstronny rozwój pracowników, z zachowaniem work-life-balance.

Lider ekologii
Jeśli dbałość o ekologię to dla Twojej firmy nie tylko obowiązek nakładany przez przepisy, ale coś więcej… Jeśli wdrażasz ekologiczne rozwiązania, propagujesz je w lokalnej społeczności, edukujesz w tym zakresie pracowników, a może nawet nagradzasz za bycie eco. To ta kategoria jest dla Ciebie. Zapraszamy do zaprezentowania dobrych praktyk w obszarze ekologii i ubiegania się o statuetkę Wielkopolskiego Filara Biznesu w kategorii Lider ekologii.

Lider innowacji
Wielkopolska słynie z przedsiębiorczości, a w dzisiejszych czasach nie ma rozwoju biznesu bez innowacyjności. Dlatego z roku na rok przybywa firm, które wdrażają innowacyjne (na skalę firmy/branży/regionu) rozwiązania. Chętnie zaprezentujemy je w ramach konkursu i wybierzemy lidera, dla którego innowacja nie jest jednorazowym wdrożeniem, ale stałym elementem strategii rozwoju biznesu. Wielkopolski Filar Biznesu w kategorii Lider innowacji zaskoczy na pewno Wielkopolan i pokaże, że warto podejmować innowacyjne wyzwania.

Sukces po poznańsku
Czy wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak poznański styl prowadzenia biznesu? Czytelnicy „Sukcesu po poznańsku” na pewno tak! Jeśli osiągnęliście sukces w Poznaniu w takim właśnie stylu, opowiedzcie o tym, a najbardziej inspirująca historia będzie pretendować o tytuł Wielkopolskiego Filara Biznesu w kategorii Sukces po poznańsku.

Dla Wielkopolski
W każdej kategorii konkursowej dodatkowe punkty można otrzymać za działania na rzecz gospodarczego i społecznego rozwoju Wielkopolski. Dlaczego? Jest to oczywiście związane z samymi organizatorami. WKK jest regionalną organizacją, która od samego początku swej działalności skupia się na integracji lokalnego biznesu i zachęca firmy w regionie do kooperacji, promuje wielkopolską przedsiębiorczość i działa na rzecz poprawy warunków do prowadzenia biznesu w Wielkopolsce. Natomiast „Sukces po poznańsku” to lokalny magazyn, który nie tylko promuje, ale także wspiera w rozwoju firmy działające w stolicy Wielkopolski, pokazując, jak w Poznaniu z sukcesem prowadzi się biznes.

Jednak to nie jedyne powody. Trudny pod wieloma aspektami czas, w jakim przyszło obecnie powadzić przedsiębiorcom biznes, sprawia, że jak nigdy wcześniej lokalne wspieranie się biznesu nie było tak istotne. Dlatego wszelkie działania na rzecz rozwoju regionu będą dodatkowo premiowane. Dynamiczny rozwój zapewniający dodatkowe miejsca pracy, kooperacja z regionalnymi firmami, inwestycje podnoszące jakość życia w regionie, działania CSR ukierunkowane na społeczność lokalną, kulturowe wsparcie regionu, to wszystko będzie również brane pod uwagę przez Kapitułę wyłaniającą laureatów.

Kto będzie oceniał kandydatów
Do oceny wniosków konkursowych zaprosiliśmy ekspertów – praktyków gospodarczych z wieloletnim stażem. W kapitule konkursowej zasiądą przedstawiciele organizatorów oraz grono uznanych lokalnie autorytetów w obszarze gospodarki. Szczegółowy skład kapituły dostępny jest na stronie internetowej https://wkk.poznan.pl/wielkopolskie-filary-biznesu/

Jak można wziąć udział w konkursie?
Wszystkie zainteresowane udziałem firmy prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie Wielkopolskiego Klubu Kapitału. Po wyborze kategorii konkursowej wypełniony formularz należy przesłać na adres filarybiznesu@wkk.poznan.pl w terminie do 30 marca 2023 roku. Na podstawie zebranych wniosków przygotowane zostaną prezentacje wszystkich uczestników konkursu, które opublikowane zostaną w kwietniowym wydaniu „Sukcesu po poznańsku”. Uczestnicy prezentowani będą także na stronie internetowej Klubu oraz w mediach społecznościowych partnerów. Udział w konkursie jest odpłatny – koszt 2000 zł + VAT.

Dla laureatów
W każdej kategorii konkursowej Kapituła wybierze w głosowaniu tajnym jednego laureata, który otrzyma prestiżową statuetkę, dyplom i prawo do posługiwania się tytułem Wielkopolskiego Filara Biznesu. Ponadto laureat konkursu otrzyma możliwość dodatkowej prezentacji na łamach „Sukcesu po poznańsku”.

Wręczenie nagród
Wręczenie laureatom Wielkopolskich Filarów Biznesu nastąpi podczas uroczystej gali z okazji 30-lecia istnienia Wielkopolskiego Klubu Kapitału, która odbędzie się na początku czerwca br.

Zapraszamy do udziału!


Paweł Bugajny
prezydent Wielkopolskiego Klubu Kapitału

Rok 2023 będzie dla Wielkopolskiego Klubu Kapitału rokiem szczególnym, gdyż nasz Klub kończy 30 lat działalności. Z dumą możemy stwierdzić, że jesteśmy najprężniejszą organizacją przedsiębiorców w ostatnim trzydziestoleciu w Wielkopolsce. Bycie liderem nie upoważnia nas jednak do spoczywania na laurach. Wprost przeciwnie. Stale musimy rozwijać naszą działalność, udoskonalać i unowocześniać organizację. Obecnie 50% członków zarządu klubu to kobiety. W ciągle bardzo paternalistycznym polskim społeczeństwie jest to bardzo istotne. Najlepiej rozwijają się zarówno gospodarczo, jak i społecznie państwa skandynawskie, w których kobiety zarządzają firmami i pełnią najważniejsze rządowe stanowiska.

Nasz klub jest organizacją elitarną. Ostatnio definiowaliśmy tę elitarność. Stanowią ją zarówno autorytet osobisty, rzetelność i wiarygodność, wysokie przychody, wysoki zysk czy też zatrudnienie dużej liczby pracowników. Elitarność może wynikać również z wielu innych czynników. Elitarna może być nawet jednostka, która potrafi oddziaływać na większe grupy. Liczymy, że w 2023 roku dołączą do nas osoby, które podkreślą naszą elitarność.

Przynależność do Wielkopolskiego Klubu Kapitału jest nobilitacją, która zobowiązuje, a zarazem gwarancją, że Członkowie Klubu to grupa najbardziej wartościowych działaczy gospodarczych w regionie. Ma to bezpośrednie odzwierciedlenie w działaniach na rzecz rozwoju gospodarczego Wielkopolski i promocji lokalnej przedsiębiorczości, które od początku istnienia Klubu były dla nas niezwykle ważne. Konkurs o tytuł Wielkopolskiego Filara Biznesu jest jednym z działań, które doskonale wpisują się w tę misję Klubu.

Trzydziestolecie działalności to dobry moment na zmiany, ale także na czerpanie z tradycji i dotychczasowego dorobku. Krokiem będącym połączeniem tradycji z nowoczesnością jest reaktywacja konkursu, w nowej przystającej do obecnych uwarunkowań formule. Wybór partnera przedsięwzięcia nie był trudny. „Sukces po poznańsku”, wydawany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, to magazyn, który nie tylko zyskał szerokie grono czytelników, to także czasopismo, z którym łączy nas wspólny cel – promocja lokalnej przedsiębiorczości. Siłą naszego regionu jest gospodarka, innowacyjne, świadome i społecznie odpowiedzialne firmy. Będzie dla nas zaszczytem móc wybrać liderów, którzy stanowić będą swoistą gospodarczą wizytówkę regionu.

Joanna Małecka
Redaktor naczelna „Sukcesu po poznańsku”
Blisko ludzi, blisko biznesu, blisko Was! Tak działamy. Od początku kierujemy się wartościami – jest to jeden z filarów naszego funkcjonowania. Szanujemy, doceniamy, jesteśmy obok. Dla nas najważniejsze są relacje, które budujemy niezmiennie od pięciu lat. Cieszę się, że współpracujemy z Wielkopolskim Klubem Kapitału, który od 30 lat skupia w swoim gronie liczących się w Polsce i na świecie przedsiębiorców, ale przede wszystkim – podobnie jak my – kieruje się wartościami. Mieć takiego partnera na polu lokalnym to wielki zaszczyt. Tym bardziej jestem dumna, że tegoroczna edycja Wielkopolskich Filarów Biznesu odbędzie się z nami. Na naszych łamach będziemy zachęcać Was do udziału w konkursie, do tego byście zostali Filarami Biznesu w różnych kategoriach. Pochwalcie się tym, co robicie, a my o tym napiszemy. Będzie nam miło gościć Was w „Sukcesie po poznańsku”, ale i poznać osobiście. Nie mogę doczekać się kolejnych, bezcennych relacji, które budują mnie i nasz tytuł od wielu lat. Do zobaczenia!