Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wybierzemy najpiękniejszą

19.09.2018 12:00:00

Podziel się

Właśnie rozpoczęły się przygotowania do kolejnej, piątej już edycji konkursu Najpiękniejsza Panna Młoda. – Spodziewamy się ponad 500 kandydatek. Casting, jak co roku, odbędzie się podczas Targów Ślubnych, 13 stycznia. Finałowa dziesiątka zaprezentuje się podczas uroczystej gali na początku marca – mówi Roma Grzybek, organizatorka i pomysłodawczyni konkursu.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Olga Jędrzejewska

Skąd pomysł na zorganizowanie tego typu konkursu?

Roma Grzybek: Wszystko zaczęło się w Studiu Szminka. Trafiłam do dziewczyn na makijaż ślubny i bardzo szybko znalazłyśmy wspólny język. Wtedy jeszcze nie sądziłam, że przerodzi się to w znajomość, która trwa już prawie 10 lat! Los sprawił, że w roku 2015 zajmowałam się tematami marketingowymi salonu i bardzo szybko okazało się, że największą grupą klientów są panny młode. Nasze działania skupiły się na stworzeniu projektu, który będzie dostarczał dodatkowych inspiracji i umili naszym klientkom przygotowania do ślubu… i tak powstał konkurs „Najpiękniejsza Panna Młoda”.

Każda panna młoda może wziąć w nim udział?

Oczywiście! Czekamy na wszystkie przyszłe panny młode, które mają wyznaczoną datę ślubu.

Gdzie odbywa się konkurs?

Konkurs składa się z kilku etapów, a każdy odbywa się w innym miejscu. Casting przeprowadzamy zawsze w styczniu, podczas Targów Ślubnych w Poznaniu. Następnie, wspólnie z finałową dziesiątką, spędzamy integracyjny weekend, gdzie panny młode mogą dowiedzieć się więcej o przebiegu samego konkursu i, przede wszystkim, poznać pozostałe uczestniczki. Miejsce gali finałowej jest zawsze inne. Do tej pory byliśmy w Hotelu Moderno, Hotelu Andersia i Hotelu Blow Up Hall 5050. Gdzie będziemy podczas tegorocznego finału – to jeszcze tajemnica.

Kiedy odbył się pierwszy casting?

W 2014 roku. Koncepcję konkursu stworzyłyśmy w dwa miesiące. To było czyste szaleństwo. Traktowałyśmy to wtedy jak przygodę. Okazało się, że na casting przyszło 350 panien młodych. Byłyśmy w szoku. Nie spodziewałyśmy się aż takiego odzewu ze strony panien młodych, ale przede wszystkim firm, które wsparły naszą inicjatywę i sprawiły, że konkurs się odbył. Targi Ślubne i Magazyn Ślubny podpisały się pod naszym każdym działaniem i otrzymałyśmy dużo wsparcia. Początkowo miałyśmy tylko jeden mały roll-up i trochę ulotek. Nagrodą była suknia ślubna o wartości zaledwie 1 500 zł. Bardzo się cieszyłyśmy, że możemy im aż tyle zaoferować. A potem, po konkursie, co było bardzo miłe, dziewczyny wysyłały nam swoje zdjęcia, zaproszenia na ślub, pisały do nas podziękowania. Wiele z nich przyjaźni się do dziś.

Ale kolejne edycje przyciągnęły jeszcze więcej kandydatek.

Tak, przy czwartej edycji zgłosiło się już prawie 500 panien młodych. Udało nam się namówić do współpracy sponsorów, którzy zagwarantowali piękne nagrody oraz pomogli w przygotowaniach i przebiegu całego projektu. Były to całe pakiety związane z przygotowaniem do ślubu, organizacja wieczoru panieńskiego, zabiegi kosmetyczne, sesje fotograficzne, kosmetyki i wiele innych cennych nagród. Partnerzy konkursu: Studio Szminka i Inna Studio, co roku dbali o finalistkę w dniu ślubu. Studio Szminka brało odpowiedzialność za makijaż oraz fryzurę ślubną, natomiast Inna Studio przygotowywało piękne dekoracje oraz bukiet ślubny! To, o co panny młode również walczyły w konkursie, to suknia ślubna od Amy Love Bridal o wartości 5 000 zł!

Jak przebiega konkurs?

Przygotowania trwają zawsze ponad pół roku. Rozpoczęciem każdej edycji jest casting na Targach Ślubnych. W tym roku będzie wiele niespodzianek, m.in. upominki dla wszystkich kandydatek, które zgłoszą się na nasze stoisko castingowe. Każda z dziewczyn wypełnia formularz, a fotograf robi jej zdjęcie. W ciągu trzech dni wybieramy finałową dziesiątkę i ogłaszamy wyniki. W jury zasiadają partnerzy i organizatorzy oraz zeszłoroczna Najpiękniejsza Panna Młoda. Kolejny etap konkursu stanowią przymiarki sukien ślubnych oraz weekend integracyjny z organizatorem i całym teamem. Podczas weekendu omawiamy wstępne stylizacje, robimy próbę makijażu i organizujemy zawsze sesję wizerunkową. Po takim weekendzie pozostaje już ogrom przygotowań do Gali Finałowej, która w tym roku odbędzie się na początku marca.

Jak wygląda gala?

Z roku na rok się zmienia, co nas bardzo cieszy, bo projekt się rozrasta. Mamy coraz więcej osób, które z nami współpracują. Przy obecnej edycji pracuje zespół niesamowitych i kreatywnych kobiet, liczący już 10 osób. Bardzo jestem z nich dumna i wiem, że z takim wsparciem i wiedzą nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Widownia podczas Gali Finałowej liczy około 300 osób. Finalistki dotychczas prezentowały się w trzech wyjściach, oczywiście ostatnie, najważniejsze, to prezentacja w sukniach ślubnych. Podczas gali na gości czekają niespodzianki oraz atrakcje wieczoru. We wrześniu rusza nasza nowa strona internetowa, na którą zapraszam. Można zobaczyć, jak wyglądały poprzednie edycje konkursu.