Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wystawa barw [GALERIA ZDJĘĆ]

05.04.2023 12:18:30

Podziel się

Na Międzynarodowych targach Poznańskich Okręgowa Rada Adwokacka zorganizowała wystawę połączoną z wykładem dr Włodzimierza Trawińskiego, artysty malarza. Tematem wykładu była „Wartość artystyczna a wartość handlowa dzieła malarskiego”.

ZDJĘCIA: Organizator

Dr sztuki, mgr inż. chemii  Włodzimierz Trawiński zajmuje się: grafiką, tkaniną, obiektem, rysunkiem, malarstwem, scenografią, filmem. W 2012 roku uzyskał tytuł doktorski na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby m. in. w pracowniach prof. A. Banachowicza i prof. T. Jackowskiego oraz na wydziale Wychowania Plastycznego m. in. w pracowniach prof. A. Leśnika i prof. C.K. Kowalskiego. W 1983 roku ukończył Wydział Chemii Politechniki Poznańskiej. Napisał 700 stronicowy podręcznik, dotyczący nauki rysunku artystycznego i architektonicznego pt. „Akademia rysunku” (dla Europejskiej Szkoły Kształcenia Korespondencyjnego”). Zajmuje się promowaniem sztuki a w szczególności sztuki współczesnej organizując cykliczne wykłady w Muzeum Narodowym w Poznaniu i pisząc teksty do katalogów wystaw plastycznych i artykuły do czasopism. Od 2016 prowadzi własną galerię Magazyn 9c w Zbierkowie.