Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Zamieszkaj obok Starego ZOO

01.07.2021 12:53:25

Podziel się

Na narożniku ul. Zwierzynieckiej i Gajowej, tuż obok Starego ZOO, powstaje nowy budynek budowany przez poznańskiego dewelopera, firmę Ataner Sp. z o.o. Doskonała lokalizacja w samym centrum Poznania to gwarancja dobrej inwestycji.

Jeżyce to jedna z najbardziej różnorodnych dzielnic Poznania. Z bogatą historią, ciekawym klimatem, położeniem obok centrum miasta i dużą ilością zieleni – przyciągają coraz więcej osób. Z jednej strony możemy podziwiać tu urokliwe, odrestaurowane kamienice, z drugiej – nowoczesne osiedla oraz biurowce. Nie brakuje też miejsc, na których historia odcisnęła swoje piętno. Mowa tu, między innymi, o Starym ZOO, pełniącym obecnie funkcję parku miejskiego chętnie odwiedzanego przez rodziny z dziećmi. To także znane mieszkańcom – Dom Tramwajarza, Kino Rialto czy Teatr Nowy, zachwycające dawną miejską architekturą. Na każdym rogu spotkać można klimatyczne kawiarnie i restauracje. Jeżyce to dzielnica modna, a zarazem mogąca zaproponować wiele swoim mieszkańcom i odwiedzającym.

To właśnie w części Jeżyc położonej najbliżej centrum powstanie nowoczesny obiekt mieszkalny, z głównym wejściem od ul. Gajowej. W budynku znajdzie się 90 mieszkań i trzypoziomowa podziemna hala garażowa. Na parterze zaplanowane są usługi, część pierwszego piętra zajmą biura, a wyższe piętra – mieszkania. Wszystkie posiadać będą balkony, a te na górnych kondygnacjach – tarasy, z części których widać będzie Stare ZOO. Powierzchnia dużych mieszkań sięgać będzie nawet 165 m2. Od strony ul. Zwierzynieckiej będą mniejsze kawalerki i studia o powierzchni od 35 do 50 m2. Wszystkie z balkonami albo loggiami i oknami sięgającymi podłogi. Obiekt będzie monitorowany i wyposażony w portiernię ochrony.

Zwierzyniecka to idealna lokalizacja dla wszystkich lubiących miejski zgiełk, ale jednocześnie szukających wytchnienia. Mimo centralnej lokalizacji, budynek otoczony będzie spokojnymi uliczkami, a w jego sąsiedztwie znajduje się Stare ZOO – enklawa zieleni. Kawa w kawiarni na Jeżycach oraz 15-minutowy spacer na Stary Rynek – to wszystko i wiele więcej będą mieć już wkrótce mieszkańcy Zwierzynieckiej na wyciągnięcie ręki.

Budynek został zaprojektowany w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich, a inwestorem i wykonawcą jest Ataner.