Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Złoto dla każdego

10.05.2019 13:00:00

Podziel się

W dzisiejszych czasach zarobione pieniądze wydajemy na zakupy, a gromadzone dobra dają nam poczucie zabezpieczonej przyszłości. Ale czy jesteśmy w stanie przewiedzieć, co będzie miało prawdziwą wartość za dwadzieścia lat? O konieczności dążenia do posiadania fizycznych dóbr materialnych rozmawiamy z Jackiem Rejniakiem, członkiem Polskiego Instytutu Prawdziwych Wartości VALORES VERI oraz liderem Klubu Fizycznej Ekonomii Wielkopolska, gdzie prowadzi edukację z zakresu finansów osobistych, rozsądku finansowego i fizycznej ekonomii. - Mamy jedną przyszłość i tyle wolności, ile własności – mówi jako ekonomista i niezależny przedsiębiorca.

ROZMAWIA: Dominika Job
ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

Jaki jest sekret bogacenia się?

Pierwszą tajemnicą bogactwa jest płacenie samemu sobie. Każdy z nas powinien nauczyć się tego, że zawsze z zarobionych dziesięciu monet, jedną zostawiam dla siebie, a wydaję pozostałe dziewięć. Wtedy sakwa z moimi pieniędzmi szybko będzie pełna. Ale tu ważnym aspektem jest konsekwencja. Jeśli brakuje mi na wydatki, to muszę je kontrolować, a nie korzystać z odłożonych pieniędzy. Idąc dalej, wykorzystuję możliwości zwiększenia zarobków poprzez swój potencjał. Tak działa to np. w Niemczech, gdzie każdy przedsiębiorca odkłada rezerwę, bo tego uczy go doradca podatkowy czy bankowy. Dzięki temu nie martwi się, gdy firma ma przejściowe problemy. Jest zabezpieczony i nie grozi mu upadek działalności, a tym samym zabezpieczona jest jego rodzina. My niestety jesteśmy uczeni, żeby się zadłużać, brać kolejne kredyty i korzystać z produktów jakie przygotowali dla nas ci najbogatsi.

Świat idzie dzisiaj w kierunku wirtualnych wartości, dlaczego zatem Państwo proponujecie coś zupełnie przeciwnego?

Idziemy w kierunku sprawdzonym od tysiącleci – budowanie majątku opieramy na fizycznej ekonomii. Wynika to z rozsądku finansowego, a naszym zamysłem jest budowanie świadomości. Proponujemy posiadanie dóbr fizycznych w postaci metali inwestycyjnych, tj. szlachetnych i strategicznych. Posiadanie gruntów i nieruchomości jest również ważnym elementem składowym majątku, jednak korzyści płynące z tych obszarów są niewspółmierne, a co najmniej inne, od tych wynikających z posiadania metali. Reasumując, budowanie majątku opieramy na dobrach materialnych, które same w sobie, bez nakładów finansowych, nie tracą na wartości, dzięki czemu majątek utrzymuje siłę nabywczą.

Czy zatem złoto lub inne metale szlachetne są dla każdego?

Wbrew powszechnej opinii – tak! Bardzo ważną częścią misji naszej firmy jest edukacja. My nie tylko sprzedajemy towary, ale zaczynamy od budowania świadomości. Pan Piotr Wajda – wywodzący się z rynku niemieckiego finansista, który edukuje z ekonomii fizycznej, systemu finansowego i monetarnego oraz inwestycji alternatywnych – stworzył w Polsce Stowarzyszenie Valores Veri, tj. Polski Instytut Prawdziwych Wartości, który zrzesza kilkunastu partnerów handlowych niemieckich firm. Jesteśmy szkoleni, certyfikowani i dalej szkoleni. Zawiązał również Akademię Fizycznej Ekonomii, która powołała w Polsce kilka Klubów Fizycznej Ekonomii. W ramach tych działalności edukujemy w zakresie rozsądku majątkowego, finansów osobistych i skutecznego pomnażania majątku.

Każdy może dołączyć do Klubu Fizycznej Ekonomii?

Klub Fizycznej Ekonomii Wielkopolska zlokalizowany w Poznaniu jest otwarty dla każdego i codziennie. W każdy czwarty czwartek miesiąca odbywają się spotkania, podczas których dzielę się swoją wiedzą. Przekazuję ją i jeśli ktoś chce, może z niej skorzystać i kupić nasze produkty. Opieramy się wyłącznie na faktach, na historii, aktualnych informacjach mikro i makroekonomicznych. Mówimy o ważnych rzeczach dotyczących każdego z nas. Przekazywana przez nas wiedza nie jest jednak popularna, gdyż aby ją przyjąć, należy najpierw wyjść ze swojej strefy komfortu, a ludzie niechętnie to robią. Wynika to z obawy, lenistwa, przekonań, ale również braku wiedzy. Ludzie wolą przynależeć do masowych społeczności, a nasi klienci to grono korzystające z ekskluzywnych i oryginalnych rozwiązań. W momencie korzystania z naszych usług, stają się elitą. A dołączyć może każdy, od dowolnej kwoty. Nie trzeba myśleć, co będzie za 10 lat, wystarczy popatrzeć na wartość środków płatniczych dzisiaj i dziesięć lat temu.

Co się dzieje z moim przykładowym 100 zł zainwestowanym w złoto?

Wpłacając środki na zakup metali, w ciągu dwóch dni na depozycie online dostępne jest już złoto, które istnieje fizycznie. Tak samo działa to w drugą stronę, można sprzedać dowolną ilość metali i w ciągu dwóch dni roboczych mieć zasilony rachunek bankowy. U nas klient wszystko może, nic nie musi. Może kupować codziennie lub nie kupować przez dowolny okres, ważne, że posiada to co kupił. Otwarty depozyt należy do niego.

Zakup metali szlachetnych, tj. złota, srebra, platyny, palladu umożliwia niemiecki oferent Auvesta Edelmetalle AG, który przechowuje te metale w magazynach wolnocłowych w Zurychu. Na tym polega ekskluzywność naszych usług. Oczywiście łączy się to również z serwisem, elastycznością, dostępnością, dostawą. Są to obszary, w których Auvesta jest najlepsza na rynku europejskim. Jest również największym oferentem złota na świecie pod względem dziennego wolumenu sprzedaży. To jedyna firma w Europie, która posiada licencję do handlu złotem z instytucjami finansowymi. Pośredniczy pomiędzy producentem metali szlachetnych, czyli rafinerią, a klientem.

Stąd zapewne tak duża elastyczność w handlu metalami szlachetnymi.

Od wielu lat Auvesta jest na szczycie rankingu handlarzy złotem w Europie. Jest najlepsza pod kątem dostępności i elastyczności. Podobnie w przypadku przechowywania dóbr – ze względu na Szwajcarię, która jest obszarem geopolitycznie najbardziej neutralnym. Tamtejsze magazyny wolnocłowe mają 150-letnią historię. Doceniają je najbogatsi tego świata, rządy, banki prywatne, Watykan. Majątek tam przechowywany jest niezależny względem systemu bankowego, fiskalnego, legislacyjnego.

Z Państwa ofertą chcecie trafiać bardziej do firm czy osób fizycznych?

Cieszę się z każdej „uratowanej” duszyczki (śmiech). Nasza praca to głównie misja. Chcemy edukować, otwierać ludziom oczy. Uczyć ich jak dbać o swoje finanse, jak zapewnić sobie niezależność, wolność i pewną przyszłość. Proszę sobie wyobrazić, że odkłada Pani na emeryturę. Lepiej zaoszczędzić 100 zł czy gram złota? Co będzie miało większą wartość za 10, 20 lat? Od tysiącleci za ten sam towar płacimy tyle samo złota, a w środkach płatniczych musimy płacić coraz więcej.

Różne firmy obiecują nam, że inwestując dzisiaj, zwiększymy sobie emeryturę. Ale kto może obiecać, że na emeryturze wartość tych pieniędzy będzie taka, jak dzisiaj? Kto może obiecać, że złotówka nie zmieni się w tym czasie w inną walutę?

Złoto to tzw. bezpieczna przystań i rezerwa finansowa. A na czym polegają oferowane przez Państwa inwestycje?

To oferta Schweizerische Metallhandels AG. Chodzi o inwestycję w metale strategiczne – przemysłowe, które są wykorzystywane w 90% gałęzi każdego przemysłu, bezpośrednio lub pośrednio. Od branży medycznej, optycznej, farmaceutycznej, budowlanej, motoryzacyjnej, aż po kosmiczną itd. Bez metali strategicznych nie jesteśmy w stanie utrzymać dzisiaj naszego standardu życia. To od nich uzależniony jest rozwój.

Podpowiadacie zatem klientom inwestycję w metale przemysłowe, by się wzbogacali poprzez ich sprzedaż?

Zachęcamy, żeby inwestowali w posiadanie fizyczne czegoś, co każdemu jest niezbędne do prowadzenia i rozwoju produkcji, firmy. Coś, czego każdy potrzebuje. A od metali jesteśmy dzisiaj wręcz uzależnieni. Pytanie czy wolimy inwestować na giełdzie w firmę, o której nie wiemy nic, czy lepiej kupić coś, czego produkcja jest bardzo marginalna i posiadanie tego jest niezbędne?

Proszę pamiętać, że metale strategiczne wydobywane są przy okazji wydobywania innych surowców, stąd też wydobywa się je do 100 razy mniej niż złota.

Kto kupuje metale strategiczne?

Każdy kto wie, jak bardzo są istotne. I każdy kto ma pieniądze, czyli złoto – bo to jest prawdziwy pieniądz – i jest gotów, by zainwestować w metale strategiczne. Ich cena jest dzisiaj najtańsza od 40 lat. Potrzebna jest duża świadomość, by zrozumieć, że należy teraz je kupować, by zainwestować i gromadzić swoje dobra. Jako ich posiadaczka, mogłaby Pani w każdej chwili wystawić je na sprzedaż, nawet ze wskazaniem lub wykluczeniem konkretnej branży zainteresowanej kupnem. Posiadanie metali, których zasoby są ograniczone, jest ogromną wartością i czystą inwestycją.

Auvesta została wyróżniona przez Focus Money i Niemiecki Instytut Finansowy w rankingu największych oferentów złota w Europie. Warto się tym pochwalić.

Już po raz kolejny i to w kilku ocenianych obszarach! Auvesta jest zwycięzcą w kategorii „najlepsze przechowywanie” – co klienci wskazują jako najważniejsze w kwestii posiadanych sztabek złota. Firma notorycznie poddawana jest licznym kontrolom i audytom, co owocuje kolejnymi certyfikatami wiarygodności i rzetelności wypłacalności, którą dostają w Niemczech tylko najlepsze firmy.