Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Holistyczny wypoczynek w NICKEL RESORT & SPA GRZYBOWO

06.10.2022 12:03:27

Podziel się

Obecnie wyznacznikiem luksusowej usługi hotelowej nie jest bogactwo materialne zawarte w wykończeniu wnętrz czy długa lista jednakowych atrakcji adresowanych do wszystkich. Dzisiaj najważniejsze jest holistyczne podejście do obsługi, postawienie gościa w centrum zainteresowania i zapewnienie spersonalizowanych doświadczeń, autentycznych przeżyć i najwyższej klasy obsługi. Gość nie chce być zwykłym turystą, lecz pragnie zostać odkrywcą, podróżnikiem i kolekcjonerem jakościowych wrażeń.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
ZDJĘCIA: Nickel Development

Grupa NICKEL przedstawia nowy podmiot na rynku usług turystycznych – NICKEL HOSPITALITY – czerpiący doświadczenie z pozostałych spółek – głównie Nickel Development, wykorzystując know-how dewelopera budującego od ponad dwóch dekad domy, apartamenty i mieszkania. NICKEL HOSPITALITY będzie rozwijać sieć biofilicznych hoteli, inspirowanych lokalną kulturą i naturą, wyróżniających się ciekawą architekturą, przyjaznym designem i bogatą ofertą wypoczynkową. Wspólne i najważniejsze dla wszystkich hoteli będzie holistyczne podejście do gościnności, wykazywanie zaangażowania w spełnianie życzeń i przewyższanie oczekiwań odwiedzających. Dzisiaj goście szukają miejsc, które swoją ofertą pozwolą im zmniejszyć stres, polepszyć samopoczucie, dostarczając wrażeń i emocji znacznie wykraczających poza podstawowe potrzeby, jak spanie czy jedzenie. Szukają luksusu rozumianego jednak zupełnie inaczej niż dawniej. Współczesny luksusowy hotel to najwyższej klasy obsługa, spersonalizowane doświadczenia, niezwykłe przeżycia oraz przewyższanie oczekiwań gości.

Nadmorska biofilia
Pierwszym z obiektów, który powstanie w ramach nowego konceptu, będzie NICKEL RESORT & SPA GRZYBOWO – 216 apartamentów dla nabywców, którzy chcą inwestować w jakościowe i przyszłościowe nieruchomości.

Zaprojektowany przez Ultra Architects budynek, choć bardzo współczesny, to jednak czerpie z architektury historycznych kurortów wypoczynkowych. Elewacja resortu, inspirowana rybią łuską, będzie połyskiwać w słońcu, a drewniane, ażurowe balkony w formie koszykowej będą nawiązywać do symbolu kultury plażowej, czyli znanych od końca XIX wieku plażowych koszy.

Wnętrza resortu, stworzone przez architektów z Q2 Studio, będą naturalną kontynuacją nastroju, mikroklimatu i walorów estetycznych otaczającej obiekt nadmorskiej przyrody: piaskowych wydm, wody morskiej, lokalnego torfu oraz surowego drewna. W biofilicznych wnętrzach dostrzeżemy połączenie nadbałtyckich klimatów z minimalistycznym stylem japandi, będącym fuzją stylów skandynawskiego z japońskim. Pojawią się zatem naturalne materiały w piaskowych, jasnych tonacjach, bawełniane i płócienne tkaniny. Całości dopełni detal – muszle, kotwice i wszechobecna zieleń pod postacią naturalnie rosnącej roślinności, zielonych ścian czy kwietnych instalacji. Apartamenty w jasnych kolorach przyniosą gościom ukojenie, a wygodne meble w barwach pustynnych piasków zachęcą do wypoczynku wśród inspirowanych podwodnym światem dodatków: lamp w kształcie muszli, dywanów z wzorem morskiego piasku ułożonego przez wiatr, szkła lśniącego jak morze w słońcu.

Doświadczać nieustannie barw i zapachów Bałtyku
Grzybowo to urokliwa nadmorska miejscowość, leżąca nad Zatoką Grzybowską. Tutejsza nieregularność linii brzegowej wchodząca głębiej w ląd sprawia, że woda w morzu jest o 2°C cieplejsza niż w pobliskim Kołobrzegu. Grzybowską plażę wyróżnia niezwykle jasny i drobny piasek, a wydmy usypane wiatrem kryją w sobie torfowe skarpy, dzięki czemu roślinność jest tutaj bujniejsza. Kurort leży w Strefie Chronionego Krajobrazu, dlatego obowiązują tu zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Te wyjątkowe cechy lokalne zainspirowały architektów do stworzenia podobnej atmosfery na terenie resortu. Powstaną tutaj zatem piaskowe wydmy, sosny i morskie trawy jako kontynuacja nastroju, mikroklimatu i walorów estetycznych okolicznej przyrody. Wewnątrz budynku znajdzie się przestronne patio ze strefą wypoczynku, gdzie na drewnianych tarasach będzie można relaksować się, ćwiczyć jogę czy czytać książkę. W podobny sposób będzie można odpoczywać na zielonych tarasach, znajdujących się na ostatniej kondygnacji.

W resorcie znajdzie się wiele stref well-being, których różnorodność sprawi, że goście będą mogli znaleźć dla siebie najbardziej przyjazną enklawę. Miłośnicy wody doświadczać będą relaksu w rekreacyjnym, wyposażonym w urządzenia masujące basenie, najmłodsi zaś pluskać się w dwóch (wewnętrznym i zewnętrznym) brodzikach, wypełnionych wodnymi atrakcjami. Wyposażona w saunę suchą oraz łaźnię parową strefa saun pozwoli na oczyszczenie organizmu, a dostępne urządzenia chłodzące i miejsce wyciszenia w strefie wypoczynku przywrócą organizm do normalnego trybu. Miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli zaś korzystać z siłowni, z której będzie roztaczał się widok na przypominające plażę patio.

Terapia naturą
W World Happiness Report, publikacji sieci Rozwiązań Zrównoważonego rozwoju, globalnej inicjatywy ONZ, przez pięć ostatnich lat z rzędu Finlandia została uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie. To właśnie tam od najmłodszych lat ludzie czerpią z natury całymi garściami, przebywając jak najwięcej na dworze. Siła dobrego samopoczucia zatem bez wątpienia tkwi w przyrodzie, co poświadczają także m.in. lekarze w Szkocji, przepisując pacjentom obcowanie z naturą jako formę profilaktyki zdrowia i leczenia. Idea czerpania energii z przyrody znana jest także na Dalekim Wschodzie. W Japonii w latach 80. XX wieku powstała idea shinrin-yoku, czyli leśnych kąpieli, które pomagają w walce z chorobami powiązanymi ze stylem życia. Goście przybywający do NICKEL RESORT & SPA GRZYBOWO będą mogli korzystać, na wzór skandynawskich i japońskich koncepcji prozdrowotnych, z dobroczynnego obcowania z naturą w postaci leśnych kąpieli (poprzez m.in. wdychanie olejków eterycznych, np. sosny) czy talasoterapii, czyli korzystania z terapeutycznych cech morza (aerozol morski), które poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego oraz oddechowego. Przybywający do Grzybowa goście będą mogli zatem liczyć na wiele form prozdrowotnego wypoczynku, które dodatnio wpłyną na ich dobrostan.