Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Teatr Polski w Poznaniu ZAPRASZA - maj '22

02.05.2022 15:18:25

Podziel się

Maj w Teatrze Polskim to czas ekstrawaganckiej premiery i powrotów ulubionych spektakli.

Już 6 maja w Piwnicy pod Sceną dawno wyczekiwana odsłona niezwykłej, niepoprawnej, szalonej EXTRAVAGANZY w reżyserii Joanny Drozdy.

Tym razem twórcy – Joanna Drozda, Jędrzej Burszta i Wojciech Kaniewski wzięli na warsztat… religię.

Bulwersować, wzruszać, poruszać, śmieszyć i przestraszać będzie trupa w składzie: Piotr B. Dąbrowski, Jakub Papuga, Michał Sikorski, Aleksandra Samelczak (gościnnie), Katarzyna Tapek (gościnnie), Elżbieta Węgrzyn (gościnnie), James Malcolm (gościnnie) oraz Mateusz Wiśniewski (gościnnie).

Muzykę skomponował i grać będzie Michał Łaszewicz, a towarzyszyć mu będą w Kwartecie Bardzo Męskim Andrzej Iwanowski, Arkadiusz Kowalski i Piotr Trojanowski.

Kolejne spektakle będzie można oglądać 7, 8, 20 i 21 maja – wszystkie rozpoczynać się będą o godz. 22.30, z wyjątkiem jednego – 8 maja. Tego dnia zapraszamy na godz. 20.00

8 maja na teatralne deski wraca fenomenalna „Cudzoziemka” w reż. Katarzyny Minkowskiej.

Coraz więcej widzów przekonuje się, że – jak głosiła jedna z wielu pochlebnych recenzji - „Teatr Polski w Poznaniu od października ma w swoim repertuarze sceniczną perełkę. Zrobioną w starym, dobrym stylu (z udziałem orkiestry! ) opowieść o tym, że czasami z rodziną nawet na zdjęciu nie wychodzi się najlepiej”.

Spektakle będzie można zobaczyć na Dużej Scenie 8 maja o godz. 17.00 oraz 9, 10 i 11 maja o godz. 19.00.  

„Cudzoziemka” wystawiona też będzie 14 maja o godz. 18.00 podczas 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

19, 20, 21 i 22 maja będzie można sprawdzić, ile emocji wywołuje „Kordian i cham” na motywach powieści Leona Kruczkowskiego w reż. Joanny Bednarczyk.

Jak pisze Andrzej Leder w swoim eseju Relacja folwarczna, „głęboko  uwewnętrznione schematy zachowań, sposoby przeżywania i zagospodarowywania tych przeżyć powodują, że relacje (od relacji pracodawcy i pracownika począwszy) jak zaczarowane, odtwarzają wzorzec folwarczny.”

Spektakle grane będą w Malarni o godz. 19.00.

18 i 24 maja o godz. 19.00 na scenie Galeria zagramy spektakl „Dr@cula. Vagina dentata”

Jego bohaterką jest Ala – nastolatka, która przekracza próg inicjacji. Zanim jednak zdmuchnie urodzinowe świeczki, przejdzie przez osobliwy labirynt…

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

W celu rezerwacji biletów należy kontaktować się z Biurem Obsługi Widowni tel. (61) 852 05 41 lub (61) 852 56 28 albo napisać rezerwacja@teatr-polski.pl.

Zapraszamy!