Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Każda praca może być lepsza

10.03.2020 12:00:00

Podziel się

W trakcie 15-minutowej, obowiązkowej przerwy w pracy, można odbyć trening połączony z masażem. Coraz więcej firm z Poznania i okolic decyduje się na organizację aktywnych przerw z myślą o swoich pracownikach. Lepszy nastrój, samopoczucie fizyczne i zintegrowany zespół – to tylko kilka efektów, które gwarantują trenerzy z Sofit Studio. Dzięki ich wsparciu, każda praca może być lepsza.

TEKST: Anna Skoczek
ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

Szukając pracy, czy też decydując się na jej zmianę, coraz więcej osób zwraca uwagę na coś więcej niż tylko wynagrodzenie. Liczą się warunki, atmosfera, benefity. Program „aktywna przerwa” powstał z myślą zarówno o pracownikach, jak i o pracodawcach. Dzięki zajęciom z zastosowaniem elektrostymulacji, w trakcie 15-minutowej przerwy w miejscu pracy, można przejść trening, po którym wcale nie czuć zmęczenia, choć to odpowiednik tradycyjnego, godzinnego treningu. Po takich zajęciach pracownicy mają od razu lepszy humor – mówi Amelia Chmielewska z Sofit Studio. – Taka aktywna przerwa to też doskonały sposób na integrację zespołu. Poprawa nastroju to efekt, który uzyskujemy natychmiast, a już po kilku tygodniach pracownicy zauważają pozytywne zmiany w funkcjonowaniu swojego ciała. Wszystko dzięki temu, że ćwiczenia są łączone z elektrostymulacją. Przez 15 minut wzmacniamy wszystkie mięśnie. Działanie jest kompleksowe.

Jak to możliwe?

„Aktywna przerwa” jest łatwa do zorganizowania. Trener przyjeżdża do firmy i prowadzi zajęcia w maksymalnie 6-osobowych grupach. Każdy z uczestników zajęć musi założyć na siebie specjalny strój wyposażony w elektrody, które stymulują poszczególne partie mięśni. Aby osiągnąć optymalne efekty, warto ćwiczyć minimum raz w tygodniu. – Rozpoczęcie współpracy z Sofit Studio było strzałem w dziesiątkę – mówi Jacek Pachocki prezes firmy „Pewność”. – Pracownicy mają poczucie, że pracodawca dba o ich samopoczucie i zdrowie. W zamian pracodawca zyskuje wydajnych, zdrowych i kreatywnych pracowników, którzy z entuzjazmem przychodzą do pracy. Tak właśnie jest u nas – dodaje. Treningi przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych i pracowników o różnym stopniu aktywności fizycznej. Trenerzy dostosowują rodzaje ćwiczeń do możliwości poszczególnych grup. – Nawet jeśli w firmie nie ma zaplecza w postaci pryszniców, jesteśmy w stanie tak ułożyć trening, żeby pracownicy odczuli jak najwięcej korzyści przy jak najmniejszym zmęczeniu – mówi trener Amelia Chmielewska z Sofit Studio. Firma nie musi również dysponować salą treningową. – Z naszego doświadczenia wiemy, że nie ma takiej sali konferencyjnej czy też biura, którego chwilowo nie dałoby się dostosować do potrzeb wspólnych zajęć.

Coś dla kadry menedżerskiej

Szkolenie pracowników odbywa się w grupach, ale jeśli jest taka potrzeba – właściciele firm czy też kadra menedżerska ćwiczą indywidualnie. – Oferta jest „szyta na miarę” dla każdego. Jesteśmy bardzo elastyczni – mówi trenerka i założycielka Sofit Studio Amelia Chmielewska. Podczas spotkania pokazowego eksperci diagnozują potrzeby pracowników danej firmy.

Z mobilności Sofit Studio korzystają też klienci indywidualni. Każdy mieszkaniec Poznania i powiatu poznańskiego może zamówić usługę do domu lub pracy. – Taka usługa nie różni się niczym od treningów indywidualnych przeprowadzanych w studio – mówi Amelia Chmielewska z Sofit Studio. To z kolei oferta, z której najczęściej korzystają młode matki, które jeszcze opiekują się małymi dziećmi, a już chciałyby wrócić do formy. Sporą grupę stanowią też osoby, które są zapracowane i cierpiące na chroniczny brak czasu. – Trening elektrostymulacji to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą wyjść z domu. W ciągu półgodzinnego treningu z nami, można osiągnąć efekty dwugodzinnych ćwiczeń na tradycyjnej siłowni – mówi Amelia Chmielewska.

– Mając dwójkę małych dzieci, ciężko jest znaleźć czas na siłownię i zajęcia fitness. Dzięki wizytom trenera w domu każda mama może zadbać o formę i dobre samopoczucie – mówi klientka Magdalena Kałos. – Treningi EMS to super efekty w krótkim czasie. Ćwiczenia w domu z trenerem to świetne rozwiązanie dla mnie – nigdy nie czułam się tak dobrze jak teraz. Każdy klient indywidualny może liczyć na dokładnie ten sam zakres usług, który znajdzie w siedzibie firmy. – Na początku wszystkim klientom wykonujemy analizę składu ciała – ważymy, sprawdzamy nawodnienie, jaki procent ciała stanowi tłuszcz, a jaki – mięśnie. Wspólnie obieramy cel – tłumaczy Amelia Chmielewska. – Przy każdej wizycie sprawdzamy postępy i pracujemy nad tym, żeby w możliwie najkrótszym czasie zrobić to, czego oczekuje klient. Najczęściej klienci chcą schudnąć, wyrzeźbić mięśnie, poprawić samopoczucie, a także wyeliminować ewentualne stany bólowe.

Treningu EMS po prostu trzeba spróbować!

Szczegóły dotyczące „aktywnej przerwy” i „mobilnego trenera” w Sofit Studio i na www.facebook.com/studiosofit