Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Zdrowe i smaczne jedzenie

05.10.2020 15:07:33

Podziel się

Słowo „dieta” kojarzy się nam z licznymi wyrzeczeniami, monotonnymi posiłkami i tęsknotą za słodyczami. Wcale nie musi tak być. City Diet odczaruje to wyobrażenie. - W naszym cateringu będzie miejsce na puszysty sernik, słodkie brownie, musy o smaku mango i wiele innych łakoci - mówi Anna Zięba, dietetyk. Najnowszy catering pudełkowy w Poznaniu oferuje nie tylko różnorodne, kolorowe, miłe dla oka, ale przede wszystkim zdrowe i smaczne posiłki dla każdego. Całość dociera do klientów w przyjaznych dla środowiska opakowaniach.

TEKST: KLAUDYNA BOGURSKA-MATYS  ZDJĘCIA: ARCHIWUM

Posiłki diety pudełkowej City Diet, które otrzymujemy prosto pod drzwi naszego domu, charakteryzują się różnorodnością. Nie ma tutaj miejsca na nudę czy banalne potrawy. Korzystając z cateringu dietetycznego możemy nie tylko zadbać o swoje zdrowie, figurę, zaoszczędzić cenny czas, ale mamy także doskonałą okazję, by skosztować nietypowych potraw, przyrządzanych przez wielokrotnie nagradzanych kucharzy i cukierników. Często są to dania, których nie umielibyśmy sami przygotować. Korzystanie z diety pudełkowej to wspaniała kulinarna podróż, odkrywanie nowych smaków i oryginalnych połączeń. Zajmują się tym najwyższej klasy eksperci. Obserwując ich pracę, można pomyśleć, że są czarodziejami. W ich kuchni dzieją się prawdziwe cuda, które bosko pachną, wyglądają i smakują obłędnie. Do ich przygotowywania używa się wielu przypraw, oryginalnych składników i pieczołowicie wybieranych dodatków.

Jakie diety możemy wybierać w City Diet?

Anna Zięba, dietetyk: Mamy sześć podstawowych grup diet. Pierwsza z nich to dieta standardowa, odpowiednio zbilansowana, kolejne to: dieta vege, dieta vege z rybami i owocami morza, dieta wegańska, dieta bezglutenowa i dieta dla sportowców. Do każdej z nich jest przygotowany codziennie pyszny deser. Oczywiście każda z tych grup będzie serwowana w różnych przedziałach kalorycznych. To klienci będą wybierali, ile kalorii dziennie chcą sobie dostarczać. W swojej ofercie mamy również dietę szytą na miarę potrzeb naszego klienta. Jeśli ktoś ma produkty, które musi wykluczyć z diety z powodu alergii, nietolerancji albo po prostu szkodzą jego zdrowiu, to również jesteśmy w stanie przygotować takie spersonalizowane menu.

Czyli musimy przestać myśleć o diecie pudełkowej jako tylko odchudzającej?

Zdecydowanie tak! Dieta pudełkowa City Diet to przede wszystkim smaczne, zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. To ogromna wygoda i oszczędność czasu. A jeśli ktoś przy okazji chce zrzucić zbędne kilogramy, to jak najbardziej może wybrać taką opcję.

 Czym będziecie się wyróżniali na tle innych firm oferujących taką usługę?

Smakiem! Mamy fantastycznych kucharzy: Tomasza Zdrenkę i Tomasza Krzyżanowskiego oraz cukierników: Mariusza Góreckiego i Jakuba Ćwiklińskiego, dzięki którym ułożyliśmy wspaniałe menu, w którym nie zabrakło miejsca na pyszne desery. Często osoby, które są na diecie, mają problem z tym, że nie mogą sobie pozwolić na odrobinę zapomnienia przy słodkościach. My chcemy udowodnić, że zdrowy i zbilansowany jadłospis wcale nie wyklucza cukru, masła, a nawet śmietany. Dzięki temu nasi cukiernicy mogą stworzyć pyszne desery, wkomponowane w zdrowy, smaczny i zbilansowany jadłospis. Proszę mi wierzyć, że z takim zespołem można tworzyć kulinarne cuda, jakich jeszcze w Poznaniu, w diecie pudełkowej, nie było.

Taki deser w diecie to forma nagrody.

Przecież o to chodzi w deserach (śmiech). Nie chcemy, żeby osoba, która dba o zdrowe odżywanie, musiała tęsknić za pysznymi słodyczami. Jako dietetyk wiem, że jest to szalenie ważne. Dlatego w naszym cateringu będzie miejsce na puszysty sernik, słodkie brownie, musy o smaku mango i wiele innych łakoci.

Jak wyglądało tworzenie menu?

Kucharze i cukiernicy przygotowali swoje najlepsze posiłki i desery, które chcieliby serwować naszym klientom. Chciałam, żeby pokazali swoje najlepsze kompozycje. To była wspaniała przygoda i kulinarna uczta. Kiedy mogłam już podziwiać wizualnie i smakowo ich potrawy – zabrałam się za modyfikację pewnych składników, by odpowiadały założeniom cateringowym. Najważniejsze dla nas było to, by nie stracić pysznego smaku i wyglądu dań, pod którymi wszyscy z dumą się podpisujemy. To nasz wspólny sukces, który docenią poznaniacy.

 

Więcej informacji na stronie: www.citydiet.pl i pod numerem telefonu: 880 419 000